Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2016, 23:26   #51
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Kolego jest prawie identyczny temat... na forum na pierwszej stronie.

Myślę, że musisz podobnie zrobić:
- miernik w łapkę
- szeregowo z AKU
- sprawdzić prąd "upływu" i wyciągać bezpieczniki

albo znaleźć kumatego elektryka

__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 16:54   #52
matti393
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 28-10-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus
Silnik: 1,6 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 173
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Odnośnie problemu rozładowywania akumulatora "niesystematycznego" , wygląda na to że przyczyna było radio. Minął miesiąc i spokój nie ma żadnych problemów z akumulatorem, może poza komunikatem który czasem się włącza : akumulator rozładowany, prawdopodobnie komputer przy napięciu niższym niż 12 V wyświetla taki komunikat. Sprawdzałem za pomocą testu serwisowego jest ok. 11,8 V trochę mało. Mimo wszystko auto odpala bez problemu. Zmieniłem w programie diagnostycznym focccus rodzaj akumulatora wczesniej mialem wpisane 52Ah a zmienilem na 60Ah taki jaki mam faktycznie ale jakoś to nie pomoglo, myślalem że po tym zabiegu alternator dobiera inne parametry ładowania ale chyba nic nie zmienia. Pozdrawiam kolegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
§23
matti393 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2017, 00:24   #53
matti393
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 28-10-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus
Silnik: 1,6 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 173
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

I znowu ja. Chyba za szybko pochwaliłem dzień przed zachodem słońca. Nieoryginalne radio wyciągnięte, wstawione fabryczne i znowu te nieszczęsne rozładowywanie akumulatora. Jeżdzę dzień w dzień wszystko wporządku auto odpala aż przychodzi taki dzień po kilku tygodniach że zostawię auto pod pracą, wracam po 8 godzinach i alternator nawet nie obróci. Zaczyna to być irytujące bo tak naprawdę nie znam dnia ani godziny kiedy aku odmówi posłuszeństwa. Cały czas myślałem że to wina radia ale chyba jednak nie. Tak naprawdę żaden elektromechanik nie chce się tego tematu podjąć bo nie da się raczej takiego problemu znaleźć. Byłem w sklepie gdzie mi sprawdzali akumulator (nawet w 2) i niby napięcie było wporządku. I tak się zastanawiam czy kupić nowy aku bo to moga być tak naprawdę pieniądze wyrzucone w błoto. Dodam że mam założoną instalację gazową ale czy ona może mieszać w elektryce , nie mam pojęcia. Jeśli ktoś ma pomysł jak rozwiązać problem proszę o sugestie.
__________________
§23
matti393 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2017, 07:17   #54
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Kup miernik i woź ze sobą w aucie. Jak dojdzie do sytuacji, że nie będziesz mógł odpalić (rozrusznik nie będzie kręcił), to miernik w garść i sprawdź napięcie.
a) będzie niskie, ok 11-12V i spada mocno przy próbie rozruchu - winny akumulator/alternator/coś, co go rozładowuje
b) będzie normalne, powyżej 12V i nie spada przy próbie rozruchu - winne immo/alarm/komputer
Przynajmniej uda się zawęzić listę potencjalnych winnych.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2017, 09:27   #55
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,135
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kup miernik i woź ze sobą w aucie. Jak dojdzie do sytuacji, że
b) będzie normalne, powyżej 12V i nie spada przy próbie rozruchu - winne immo/alarm/komputer
To co napisałeś to wprowadzenie w błąd .

Każdy akumulator przy próbie rozruchu spada i to znacznie (do ok. 10V ) ..... przy próbie rozruchu .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2017, 09:28   #56
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

A jak napięcie w ogóle do rozrusznika nie dojdzie to spadnie czy nie?
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2017, 10:47   #57
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

W każdym benzynowcu przy rozruchu,, po postoju ok pół godziny od zgaszenia silnika napięcie na akumulatorze musi spaść conajmniej do 11,5 Volta , lub niżej.
Poniżej 10 Volt, jest oznaka o słabym akumulatorze.

Jeżeli zaraz po zgaszeniu zapalamy, to napięcie spadnie do 12,2 Volta.

W sklepach z akumulatorami mają próbnik komputerowy akumulatora, co robi wydruk dla akumulatora z jego wszystkimi parametrami, a nie tylko Volty, oraz spadek.

Ale przypadkowe rozładowywanie nie świadczy o jego kondycji, tylko o przyczynie z innych powodów, którą trzeba znależć.


Również przyczyną mogą być poluzowane grube kable prądowe przy rozruszniku, masie, lub akumulatorze, i podczas jazdy zmienia się styk, i przy próbie rozruchu takie objawy.

Ostatnio edytowane przez salom ; 18-07-2017 o 10:51
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2017, 11:04   #58
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Dlatego warto sprawdzić, czy faktycznie za każdym razem akumulator jest rozładowany, czy to może problem styku i do rozrusznika prąd w ogóle nie dociera. Ale weźmy pod uwagę jeszcze jedną teorię. Gdzieś jest przetarty kabel i mamy zwarcie które w ciągu 8h rozładowuje 50Ah akumulatora. To daje nam prąd nieco ponad 6A (czyli 75W). Zakładam, że skoro zwarcie pojawia się czasami to znaczy, że jazda, wyboje itd. mogą spowodować, że kabel nam się zewrze albo rozewrze, zależnie od tego jak się ułoży od wibracji. Może po dojechaniu do pracy wystarczy miernikiem cęgowym sprawdzić przepływ prądu z akumulatora? Jeśli to będzie ok. 1A to nic niepokojącego, moduł komfortu tyle ciągnie, ale wartość powyżej 4 - 5A powinna być sygnałem, że po powrocie auta już nie odpalimy.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2017, 14:35   #59
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Nawet radio, jak nie jest podłączone pod kluczyk, tylko bezpośrednio, to przez 8 godzin pozostawione wł,aczone, nawet nie grajace, też rozładuje aku do zera.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2017, 14:36   #60
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Po 2 miesiącach. Nie po 8 godzinach.
EDIT - dobra, krócej - ale wciąż nie po 8 godzinach. Zresztą jak czytamy wyżej - na fabrycznym radiu bez zmian.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.