Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2019, 22:19   #1
daniolas
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 26-06-2011
Skąd: wrocław
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Światło wstecznego cały czas świeci

Witam mam taki problem ze swoim Mondeo mk3 Tdci 2002r. Ze ciągle świeci wsteczny. Po demontażu wypieciu kostki od czujnika wstecznego na skrzyni dalej wsteczny świeci, tak samo jak wyjąłem bezpiecznik w kabinie od światła cofania dalej wsteczny świeci. Mam pytanie czy wsteczny przechodzi w Mondeo mk3 przez jakis moduł czy od czujnika wiązka idzie odrazu do skrzynki bezpiecznikow w kabinie. Kable w komorze silnika wyglądają ok od czujnika wstecznego. Ostatnio miałem zwarcie na kablu wzbudzającym alternator dotykał masy i paliło bezpiecznik akumulatora pod maska. To wszystko, problem ze wstecznym zaczął się tego samego dnia. Już nie wiem gdzie szukać. Wygląda to tak jak by zrobiła się zwora gdzieś na kablu od wstecznego czego efektem jest świecący wsteczny. Czy mogło spalić się przez zwarcie kabla wzbudzajacego coś jeszcze. Proszę o pomoc.

daniolas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 22:26   #2
kzmuda1
FCP member
 
Avatar kzmuda1
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-12-2012
Skąd: Nowa Dęba
Model: wszytkie fordy 2,7 lubie , Mach-e podstawa
Silnik: TDCI PB , obecnie 2.0 ecobost 243
Rocznik: 2020-----2023>>>>>
Postów: 430
Domyślnie Odp: Światło wstecznego cały czas świeci Mondeo mk3

Cytat:
Napisał daniolas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miałem zwarcie na kablu wzbudzającym alternator dotykał masy i paliło bezpiecznik akumulatora pod maska.
jak paliło bezpiecznik , a nie jest to bezpiecznik mały , to pomyśl co się mogło podziać , kto ci ma coś pomóc, znaleźć zawre? poczekaj odpale swoja szklana kule i powiem, "pod nogami pasażera jest zwarcie na Canie oszukujecie BCMa , który głupieje i myśli ze jedziesz do tylu"

miernik i poszukaj,

nikt tutaj nie jest Czarnoksiężnikiem odczarowującym auto
__________________
DO KOŃCA ŻYCIA NA EMERYTURZE.. Ale jak mi się chce.. to pomogę .
kzmuda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 05:21   #3
daniolas
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 26-06-2011
Skąd: wrocław
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Światło wstecznego cały czas świeci

Nie no oczywiście że nikt tak nie pomoże i nie powie co jest grane. Prawdę powie miernik. Pod maską palił mi sie bezpiecznik malutki 7 amper jest to bezpiecznik czujnik akumulatora. Potrzebowałem tylko wiedzieć jak idzie wiązka. Czy wchodzi do jakiegoś modułu komfortu od czujnika wstecznego czy Odrazu do skrzynki bezpiecznikow. Jedyna opcja to iść po kablach i patrzeć.
daniolas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.