Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2017, 18:30   #1
lisek1313
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Łęczna
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Oklejenie bagażnika kolorową folią

Witam, plastiki boczne w bagażniki w moim c-maxie są już dość porysowane. Mimo, że naprawdę czysto posprzątam bagażnik plastiki po bokach nie preprezentują się zbyt dobrze, dlatego wpadłem na pomysł:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chcę boki wskazane strzałkami okleić folią, tylko nie wiem jaką...
Czy ma być to:

-Carbon 2D
-Carbon 3D
-Carbon 4D
-Carbon 5D
-Chrom
-Mat

I nie wiem jaki kolor najbardziej będzie pasował, mój Max jest czarny.

Zastanawiam się też czy plastiki na tylnych siedzeniach także okleić w tym samym kolorze i czy wgl to oklejać ? Wspomnę, że też są trochę porysowane.

Co myślicie o ww projekcie?
Może robiliście coś podobnego? Chętnie przyjmę linki do konkretnych wzorów folii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

lisek1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2017, 19:48   #2
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Oklejenie bagażnika kolorową folią

Witam.Niewykonalne.Struktura plastiku nie pozwala na oklejanie.Po paru dniach będzie pełno pęcherzy.Brak pełnego przylegania folii.Do oklejania nadają się tylko powierzchnie - lakier-szkło.Lepiej poszukać boczków w dobrym stanie z rozbitka.
P.S - napisałem że niewykonalne.Znaczy to nieopłacalne.Trzeba by było całą powierzchnię szlifować na gładko,aby folia dobrze przylegała.Można jeszcze położyć flok,lub malowanie strukturalne.
Drogie są te wszystkie zabawy i dlatego myślę ,że tańszą jest wymiana na takie w dobrym stanie z rozbitka.

Ostatnio edytowane przez Istvan ; 14-03-2017 o 20:04
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2017, 20:02   #3
Cessar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2015
Model: C-max titanium,fiesta mk7 ecoboost 100ps
Silnik: 1.8tdci,1.0 ecoboost
Rocznik: 2008,2014
Postów: 35
Domyślnie Odp: Oklejenie bagażnika kolorową folią

U mnie jest to samo, myśle nad wykładziną taką jak się okleja głośniki bassowe z mdf. Byłby jak w modelach nowszych.Bo tak to szpeci strasznie.��
Cessar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2017, 22:41   #4
damiancmax
ford::beginner
 
Avatar damiancmax
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-08-2016
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 44
Domyślnie Odp: Oklejenie bagażnika kolorową folią

A co z folią a'la alkantara/flock? Widziałem już oklejone takie porowate plastiki i wydawało się dobrze trzymać

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka
damiancmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2017, 06:52   #5
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Oklejenie bagażnika kolorową folią

Tak,te ekoskóry,alcantary,flocki podchodzą już pod samoprzylepne(na mocnych klejach akrylowych) tkaniny tapicerskie.Tym się da dobrze zrobić.Odpowiednie przygotowanie podłoża- rodzaj kleju-emulsji silikonowej,narzędzia-suszarka do włosów lub precyzyjna opalarka,rakle -czyli listewki z tworzywa do precyzyjnego docisku folii,nożyk do docinania i można zrobić samemu.W ciepłe dni można to zrobić na zewnątrz.
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2017, 08:39   #6
PistolStar77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-08-2016
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 92kw
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Oklejenie bagażnika kolorową folią

A ja proponuje najpierw nakleić piankę wygłuszającą, lub alubutyl, pianka butylowa. Wszystko to się używa do wygłuszania np bagażnika maski drzwi etc. alubutyl jest fajny bo do wszystkiego się kleji jest nieszkodliwy przynajmniej tak producenci piszą no i ma powłokę z aluminium do której wszystko co ma klej się przyczepi. sam kupowałem piankę wygłuszającą do ocieplenia miejsca na akumulator - moja uwaga, warto potrzymać to w piwnicy na balkonie czy gdzieś żeby zapach kleju się wywietrzył.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
PistolStar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2017, 18:57   #7
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Oklejenie bagażnika kolorową folią

Cytat:
Napisał PistolStar77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja proponuje najpierw nakleić piankę wygłuszającą, lub alubutyl
Od zewnątrz? Od strony bagażnika? Czy jak będzie montował te nowe-używane boczki już?

Możesz też spróbować kupić lakier ze strukturą w takim szarym kolorze, zmatowić, prysnąć, może co z tego będzie. Tylko, że cokolwiek tam nie będziesz woził, to i tak się podrapie o oblezie ... będzie jeszcze gorzej.

Jeśli są pojedyncze, białe rysy, to podobno bardzo często pomaga potraktowanie tego płomieniem zapalniczki (poeksperymentuj z odległością, siłą gdzieś gdzie nie widać).
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2017, 19:14   #8
robin_s
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 84
Domyślnie Odp: Oklejenie bagażnika kolorową folią

Zobacz kolego na youtube jak się odnawia plastyki opalarką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robin_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2017, 21:24   #9
PistolStar77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-08-2016
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 92kw
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Oklejenie bagażnika kolorową folią

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od zewnątrz? Od strony bagażnika? Czy jak będzie montował te nowe-używane boczki już?

Możesz też spróbować kupić lakier ze strukturą w takim szarym kolorze, zmatowić, prysnąć, może co z tego będzie. Tylko, że cokolwiek tam nie będziesz woził, to i tak się podrapie o oblezie ... będzie jeszcze gorzej.

Jeśli są pojedyncze, białe rysy, to podobno bardzo często pomaga potraktowanie tego płomieniem zapalniczki (poeksperymentuj z odległością, siłą gdzieś gdzie nie widać).

tak od zewnątrz w celu stworzenia nowej powierzchni pod np jakiś materiał. Do powierzchni aluminiowej bardzo dużo samoprzylepnych tkanin się łapie. ale tak jak wspominasz co by nie zrobił będzie się zadrapywać a to co naklejone z czasem odchodzić. najlepiej to ewentualnie wygłuszyć i wymienić boczki lub jakieś polerowanie plastiku na ciepło z efektem niewiadomym
PistolStar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.