Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2019, 14:44   #1
GizmoMDG
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 31-03-2018
Skąd: Opole
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 45
Domyślnie Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Witam wszystkich.
Ktoś może dokonał takiej modyfikacji jak w temacie i byłby w stanie podpowiedzieć co i jak. Co należy wymienić poza lampami, a może są plug & play. Chodzi o lampy z Focusa Electric wersja EU więc wszystko legalne. Nie chcę się tylko naciąć, kupić lampy a potem się okaże że nowa instalacja musi iść.
Pozdrawiam

GizmoMDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2019, 13:04   #2
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Co najmniej 2 osoby tutaj w tym jedna ostatnio:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2019, 19:14   #3
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Cytat:
Napisał GizmoMDG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś może dokonał takiej modyfikacji
GizmoMDG zmieniłeś lampy na 25W, albo dowiedziałeś się coś ciekowego o tej przeróbce?
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2019, 20:36   #4
GizmoMDG
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 31-03-2018
Skąd: Opole
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 45
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Tak dokonałem takiej przeróbki dzięki Teisejas. Generalnie jeśli chcesz mieć tylko same światła bez DRL i doświetlania zakrętów to wystarczy dołożyć w kostce masę (pin 9) i zmostkować z masą lampy (pin 7). Potem aktywować w np. FoCCCus na "alternativ HID". Jeśli chcesz dokładać wszystkie graty czyli DRL i doświetlanie to musisz masę palnika xenonowego (pin 9) wyprowadzić osobno do karoserii. Żeby odpalić DRL trzeba połączyć pin 2 w obu lampach z pinem 3 dla lewej i pinem 12 dla prawej lampy w złączu C6 w BCM i
aktywować je jak wyżej np. w FoCCCus. Do doświetlania zakrętów potrzebny jest moduł HCM ale w to się już nie bawiłem. Wiem tylko, że wywala błąd jeśli moduł nie wykryje czujników poziomowania lamp. Osobiście doświetlanie odpalę z modułów dostępnych na aledrogo.
GizmoMDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2019, 10:07   #5
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Cytat:
Napisał GizmoMDG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak dokonałem takiej przeróbki dzięki Teisejas. aktywować w np. FoCCCus na "alternativ HID".
A jak aktywować "alternative HID" programem Forscan, który to jest parametr?
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2019, 10:34   #6
GizmoMDG
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 31-03-2018
Skąd: Opole
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 45
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Cytat:
Napisał mariusza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak aktywować "alternative HID" programem Forscan, który to jest parametr?
Niestety nie pomogę. Ja aktywowałem FoCCCusem a Forscanem tylko błędy usuwałem. Jedyne co wiem w sprawie Forscana to, że trzeba zmienić bajt 14 na 03 ale nie powiem co i jak.
GizmoMDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2019, 18:11   #7
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Podpiąłem dzisiaj lampy xenonowe 25W w miejsce halogenowych. We wtyczce lampy mam fabrycznie podpięte wszystkie przewody oprócz pin 4, który nie widzę, żeby był potrzebny. Nie przestawiłem jeszcze konfiguracji na "alternative HID". Gdy silnik jest wyłączony to ledy świecą przygaszone jak postojowe, mijania działają, drogowe też się przełączają, poziomowanie ręczne działa. Nie działają ledy w pełnej mocy jako dzienne. Po włączeniu silnika xnenony mrugają. Nie ma żadnych błędów. Czy jak przestawię konfigurację na "alternative HID", to dzienne będą świecić i xnenony przestaną mrugać przy włączonym silniku? Czy może jest jeszcze jakiś inny problem?
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 21:14   #8
GizmoMDG
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 31-03-2018
Skąd: Opole
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 45
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Cytat:
Napisał mariusza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jak przestawię konfigurację na "alternative HID", to dzienne będą świecić i xnenony przestaną mrugać przy włączonym silniku? Czy może jest jeszcze jakiś inny problem?
Musisz w BCM sprawdzić czy masz odpowiednie piny dla DRL o których pisałem wyżej. Jednak najpierw przełącz na "alternative HID" i sprawdź jak zachowają się lampy. Jak masz całą wiązkę to osobiście pokusiłbym się o kupno HCM i czujników poziomowania i cieszył się pełną funkcjonalnością lamp po włączeniu pozycji "HID" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ja osobiście muszę troszeczkę wiązek podorabiać.
GizmoMDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2019, 17:56   #9
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Gdzie znajduje się moduł HCM w focusie MK3? Czy AM51-13K031-AH pasuje do focusa MK3? Na którym wahaczu znajdują się czujniki poziomowania? Czy czujnik poziomowania tył AV61-5A955-AB i przód VP3M5F-13D007-DA będą pasować?
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2019, 23:51   #10
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Cytat:
Napisał mariusza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jak przestawię konfigurację na "alternative HID", to dzienne będą świecić i xnenony przestaną mrugać przy włączonym silniku? Czy może jest jeszcze jakiś inny problem?
Żeby zadziały dzienne trzeba je uaktywnić w konfiguracji samochodu, jest to inny parametr niż wspomniany "alternative HID"- można to zrobić programem FoCCCus zmieniając wartość pola #16 "DRL" na "Led DRL" (z używaniem tego programu wiąże się pewne ryzyko uwarzywienia samochodu - poszukaj na forum), albo Forscanem, zapisując w bajcie 16-stym wartość 05. Jeżeli masz fabrycznie pełną wiązkę to jesteś szczęściarzem i nie będziesz musiał dokładać żadnych przewodów w celu aktywacji dziennych.
Co do mrugania, to jest to trochę dziwne i trudno powiedzieć czy zmiana konfiguracji usunie ten problem. U mnie po podpięciu reflektorów ksenonowych przy włączonym zapłonie i wyłączonym silniku przy konfiguracji ustawionej na zwykłe reflektory komputer wyświetlił komunikat o uszkodzonych żarówkach i wyłączył obwód świateł- palnik jest 25W a normalna żarówka 55W więc jest za mały pobór prądu, który komp. traktuje jako objaw uszkodzonej żarówki.
Moduł HCM jest przykręcony do plastiku pod kolumną kierownicy, czujniki poziomowania montowane są na przednim prawym wahaczu i po prawej stronie z tyłu (postaram się wrzucić link do zdjęć z rosyjskiego forum ale teraz ich nie będę szukał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 09-07-2019 o 00:06
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.