Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2020, 10:02   #251
FUSION 2014
ford::average
 
Avatar FUSION 2014
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 22-10-2016
Skąd: LB/WLS
Model: Fusion SE
Silnik: 1.5 ecoboost 130KW
Rocznik: 2014
Postów: 127
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Cytat:
Napisał marekiod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za schemat, pytanie czy jak zakupię instalację z 4 czujnikami a mam 8 kabelków to będzie działało czy zgłupieje?

Jeszcze tego nie testowałem ponieważ jestem na etapie wymiany BCM ale z tego co doświadczeni koledzy piszą to się programuje tyle czujników ile jest fizycznie założonych(czyli prawdopodobnie 4 nie będzie problemu). Najlepiej niech potwierdzi osoba która się tym bawiła


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

FUSION 2014 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2020, 14:35   #252
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Wszystko zależy od PAM który jest integralna częścią BCM. Są stosowane dwa systemy stosowane z Mondeo mk5 i Fusionie to znaczy system bezkluczykowy z odpalaniem na przycisk i system ze stacyjką. Ten pierwszy nie sprawia większych problemów z uruchomieniem większej liczby czujników czy systemu autoparkowania, problem jest w systemie ze stacyjką wiele aut zwłaszcza z silnikiem 2,5 nie ma aktywnego PAM wcale, czy da sie aktywować nie wiem, mozna próbować wymienić BCM. Jest wiele aut z systemem na stacyjkę mających aktywny PAM i 4 czujniki z tyłu, w takim przypadku da sie uruchomić dodatkowe 4 czujniki z przodu co razem daje 8 czujników. Nie da się aktywować większej liczby czujników wiec nie da sie aktywować automatycznego parkowania. Sprawdzone BCM do aut ze stacyjką które umożliwiają aktywowanie 4 lub 8 czujników to FG9T-15604-CG auto model 2015 przedlift, Jeżeli ktoś zna sposób zmuszenia PAM w takim BCM do przyjjęcia 10 czujników i uruchomienia automatycznego parkowania, bedę wdzieczny za informacje.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 20:09   #253
marekiod
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 05-06-2012
Model: mondeo mkV HB
Silnik: 2,0; 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 79
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Cytat:
Napisał FUSION 2014 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze tego nie testowałem ponieważ jestem na etapie wymiany BCM ale z tego co doświadczeni koledzy piszą to się programuje tyle czujników ile jest fizycznie założonych(czyli prawdopodobnie 4 nie będzie problemu). Najlepiej niech potwierdzi osoba która się tym bawiła


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Poczekam zatem na potwierdzenie kogoś kto programuje - myślę, że na forum jest sporo specjalistów od tego, więc może ktoś potwierdzi.
marekiod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 20:19   #254
Barixon
ford::advanced
 
Avatar Barixon
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Fusion USA
Silnik: 2.0 eb
Rocznik: 2017
Postów: 250
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Cytat:
Napisał marekiod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poczekam zatem ...
Nie ma znaczenia czy wiązka jest na 4 czy 6 czujników , aktywacje robisz w bcm > pam
Barixon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 07:25   #255
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

W tych autach problemem jest BCM niestety.... W starszym rozwiązaniu czyli z zewnętrznych modulem PAM było prościej i nawet do całkowitego golasa bez większych problemów można dołożyć nawet auto parkowanie. W mondeo mk5 itp jest to o wiele bardziej pokręcone.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 20:56   #256
marekiod
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 05-06-2012
Model: mondeo mkV HB
Silnik: 2,0; 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 79
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Cytat:
Napisał Barixon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma znaczenia czy wiązka jest na 4 czy 6 czujników , aktywacje robisz w bcm > pam
Temat aktualny ze względu na sytuację na zewnątrz, a mianowicie mój pacjent to MK5 Titanium/2016r. niestety bez czujników przód i tył. Sprawdziłem i w BCM mam piny (zdjęcie) i przewody do gniazda. Nie sprawdziłem co jest pod zderzakiem, ale mam nadzieję, że wtyczka jest. I teraz temat do rozwiązania: zakupiłem 4 czujniki parkowania + koszyki + wiązkę do zderzaka. To chyba wszystko co mi potrzebne?
Z racji problemów z usługami pewnie założę sam czujniki, ale pytanie czy jest możliwość aktywacji ich Forscanem i czy jest to możliwe do zrealizowania przez kogoś kto dopiero nabył ten sprzęt (jestem nowy w temacie).
Czy jest szansa to zrobić samemu przy pomocy kogoś czy trzeba czekać jak wirus odpuści i będzie można do kogoś podjechać?
marekiod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 22:50   #257
FUSION 2014
ford::average
 
Avatar FUSION 2014
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 22-10-2016
Skąd: LB/WLS
Model: Fusion SE
Silnik: 1.5 ecoboost 130KW
Rocznik: 2014
Postów: 127
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Cytat:
Napisał marekiod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To chyba wszystko co mi potrzebne?
Z racji problemów z usługami pewnie założę sam czujniki, ale pytanie czy jest możliwość aktywacji ich Forscanem i czy jest to możliwe do zrealizowania
Czy wyświetla się tobie moduł PAM na liście modułów? Wiem że w forscanie napewno jest opcja aktywacji czujników


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
FUSION 2014 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2020, 05:00   #258
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Z doświadczenia wiem ze lepiej jest najpierw sprawdzić porządnie a dopiero później kupować. Nie wiem czy wiesz ale po wywierceniu dziur zderzak jest do malowania chyba że nie będzie ci to przeszkadzać.... Podstawa to czy wogole wyszukuje ci PAM, dopiero po tym info możemy próbować podpowiadać dalej.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2020, 09:38   #259
marekiod
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 05-06-2012
Model: mondeo mkV HB
Silnik: 2,0; 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 79
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z doświadczenia wiem ze lepiej jest najpierw sprawdzić porządnie a dopiero później kupować. Nie wiem czy wiesz ale po wywierceniu dziur zderzak jest do malowania chyba że nie będzie ci to przeszkadzać.... Podstawa to czy wogole wyszukuje ci PAM, dopiero po tym info możemy próbować podpowiadać dalej.
Niestety na liście modułów nie mam PAM (zdjęcie - chyba dobrze odczytałem).
W takim razie czy jest szansa na dołożenie oryginalnych czujników i z czym to się dodatkowo wiąże?
Jakby coś to zmieniło to nr modułu BCM GU5T-14B476-BAJ.
A dlaczego zderzak do malowania, nikt o tym nie pisał?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200404_100955_resized_20200404_103202753_(320_x_400).jpg (8.0 KB, 54 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez marekiod ; 04-04-2020 o 09:45
marekiod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2020, 12:37   #260
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Zdjęcie fatalnej jakości. Nie dokladalem czujnikow do całkowitego golasa, zawsze był tył i dokladalem przód. Skoro nie wyszukuje to trzeba poszukać informacji czy nie trzeba aktywować modułu PAM w zasilaniu ale to moje domysły bez żadnego poparcia w praktyce.
Co do malowania, koszyki w mondeo mk5 są wewnetrzne, wiercisz dziurę w lakierowanej powierzchni i będzie widać nie lakierowany rant plastiku, po wierceniu zostaje ostra krawędź więc trzeba ja zfazowac jeszcze bardziej spilowac lakier do czarnego plastiku. Na czarnym lakierze nie rzuca sie to w oczy choć i tak widać ale np na białym będzie widać z daleka czarny plastik dlatego takie coś warto robić przy malowaniu no jakiejś obcierki lub wymianie zderzaka. W focusie mk3 jest o niebo prościej bo koszyk jest zewnętrzny i przykrywa otwor i czujniki wygladają jak ori.

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 04-04-2020 o 12:40
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.