Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2018, 22:22   #151
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...3 cylindrowy EB 1,5 (150 i 182 konie) z pełnego aluminium i jakby tego było mało jeden cylinder z tych 3 ma być odłączany...
Ehhh...

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Przy postawie Polaków, którzy olej najchętniej by zmieniali co 30 tys km, albo co 2 lata - te silniki będą padać jak muchy.
Nie tylko Polakow. Jesli faktycznie jakosc tych 1,5 bedzie przeciwienstwem 1,0 to bedzie mozna zapomniec o uzywce nowej foki z tym silnikiem



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 07:52   #152
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Nikt nie wie jak będzie z tym nowym silnikiem ALE pewne jest jedno - downsizing i ekologia zabija motoryzację. Skoro będą w tej mocniejszej wersji silnikowej tylko 3 cylindry w tym jeden będzie komputerowo odłączany gdy nie będzie potrzebny, to znaczy, że np. po mieście w spokojnej jeździe auto będzie pracowało na 2 cylindrach. Co w przyszłości motoryzacji nas czeka ja się pytam? Jeden cylinder w autach, 300 koni i drugi cylinder załączany tylko na autostradzie? Kupowanie tego silnika używanego to już w ogóle będzie loteria..

Na to auto jest i będzie bardzo duże zainteresowanie. Nowa Foka przez zachodnich dziennikarzy już typowana jest jako mocny pewniak do nagrody Auta Roku. Problem taki, że to wszystko NIE są i nie będą kilkuletnie testy długodystansowe.. Ja mam to szczęście, że moja firma i szef od prawie 2 dekad są fanami marki Ford, mamy ASO rzut beretem od siebie, od wielu lat tego samego opiekuna, jesteśmy zadowoleni ze współpracy, jeździmy tylko Fordami i wiadomo że przez to, że robimy w tym ASO i tylko u nich każdą śrubkę, to przez te setki wizyt znamy się już lepiej, a oni koło nas skaczą bardziej niż koło zwykłego Kowalskiego, bo zostawiamy im gruby hajs, a do tego auta kupujemy za gotówkę. Stąd mam takie wiadomości i gość mi powiedział wprost, że boją się tego odłączanego cylindra, że jak się okaże to niezbyt udanym rozwiązaniem, to nie nadążą z serwisowaniem tych silników i żeby poczekać parę msc z kupnem. A właśnie myslimy nad zmianą. Cóż, chcą byśmy im dalej zostawiali hajs i nie zmieniali marki, więc doradzają jak własnej matce, żebyśmy sie nie zrazili.

Porażką jest to, że Polska jest traktowana jako rynek 2 lub 3 kategorii. Otwieramy u nas cennik nowej Foki i przy tym sinilku mamy wszędzie tylko "brak danych". No come on... Czy jakiś szary sprzedawca w salonie poinformuje Kowalskiego o szczegółach tego silnika? Wątpię. Pewnie nawet nie będzie doinformowany. Na zachodnich stronach bez problemu można znaleźć już informację o tym nowym EcoBooście, filmiki, artykuły, a u nas oczywiście zero. Dlaczego? Masę ludzi będzie kupowało Fokę 4 z mocniejszym silnikiem nie zdając sobie sprawy że to jest kompletnie nowy typ silnika, a nie to samo co w MK3.

Kolejnym aspektem jest więcej szczegółów około-silnikowych, które jeszcze nie są znane, a przynajmniej ten nasz opiekun jeszcze ich nie wie. Jakie? Ano np. takie, że przykładowo w starym głupim wolnossaku Ti-VCT "drobna" różnica między wersją 100 a 125 koni była taka, że ten mniejszy miał 1 katalizator i 2 sondy lambda, a ten większy już 2 katalizatory i 4 sondy lambda. Czyli wiadomo potencjalne dodatkowe koszty serwisowania w przyszłości. Więc nasuwa sie pytanie czy w tym nowym EB nazwanym Dragon nie okaże się, że jest tych katalizatorów i lambd po np. dziesięć sztuk? Przekonamy się...

Foka 4 prezentuje się super, to co widziałem w zagranicznych testach na YT, a nawet już polskich, mnie przekonuje. Auto mi się b.podoba. Mój ojciec jeździ MK3 i już chce wymieniać na 4, też fan marki, jeździł wszystkimi Fokami, ale usłyszał o tym nowym silniku i mu zapał trochę spadł.

Trzeba poczekać, może nie będzie tragedii, poza tym, że ekologia i donsizing psują motoryzację.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 09:05   #153
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Ja powiem tak, osobiście chciałbym kupić nowego ST o mocy 275-290 KM, ale jakbym miał kupować 1.5 turbo o mocy 150-182 KM to wybrałbym zdecydowanie Hondę Civic 1.5 182 KM, która raczej ma dopracowany motor o najlepszych osiągach w tej klasie. Z drugiej strony te trzycylindrówki 1.5 Forda nie muszą być złe, bo mają doświadczenie z 1.0EB, który też taki zły nie jest....tylko oby zaś przewody i zbiorniczek płynu chłodzącego nie przeciekał...ehh....

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 09-08-2018 o 09:10
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 09:37   #154
seal2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-04-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.6 105KM
Rocznik: 2018
Postów: 22
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Foce 4 nie będzie już w ogóle 4 cylidrów w mocniejszej wersji silnika (te stare 1,0 będą dalej takie same).
1.0 też mają być nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze lepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a przynajmniej mają zejść ze zużyciem paliwa
seal2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 10:06   #155
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Wiem na pewno że ten mocniejszy będzie nową konstrukcją. Co do 1,0 przekazano mi że ponoć ma być po staremu. Ale może też będzie nowy? Tak czy siak.. Downsizing to porażka.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 10:17   #156
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

ASO które "boi się tego silnika" to po prostu pracownicy którzy wiedzą że wraz z nowymi jednostkami będzie standardowo jak w każdej firmie czyli przy pierwszej naprawie trzeba będzie się dopraszać w łańcuchu zarządzania o to aby ktoś odnalazł poprawne pdf z procedurami serwisowymi. Czyli przyjmujemy auto i nie możemy wykorzystać tych samych procedur co do 1.6 / 1.5 EB z MK3/MK3FL bo trzeba czekać na odpowiednie dokumenty w systemie. Potem okazuje się że przy tym nowym mimo że uszczelka wygląda tak samo, to zmienili numer a na magazynach jest "queue" żeby uzyskać potrzebne części. Potem taki mechanik do zmianowego kieruje że "no trzeba czekać" i KPI leci w dół na serwisie przez co premie są mniejsze.
Ktoś kto nie zna życia korporacji nie rozumie dlaczego pracownicy nie lubią "nowości" i zmian. Więc proszę nie piszcie że "nowa jednostka to już będą problemy".
Będzie tak samo jak z każdym autem i każdym nowym silnikiem.
A) problemy wieku dziecęcego i niedoróbki, czytaj beta testy na użytkownikach
B) pierwsze poważne awarie liczone w promilach
C) po trzech latach zaczną się service-recalls

Silnik 1.0EB trzy cylindrowy ma się na rynkach dobrze.
W Polsce oczywiście "buuu... słyszałem że tamtemu coś padło i to oznacza że to to dupy silnik". Jak porównasz sobie ile faktycznie silników 1.0EB było do wymiany w porównaniu do konkurencji i ich problemów ze skrzyniami które się rozpadają, rozrządem który się sypie i silnikami które się zacierają bo przy wizytach na stacjach serwisowych trzeba przy okazji wejść do sklepu i kupić sobie znowu litra (oleju) na drogę, to sorry , ale 1.0EB wciąż uważam za jednostkę poprawną i nie widzę powodów dla których można by uznać to za jednostkę bardziej awaryjną niż każdy inny silnik.
Tak tak - zaraz ktoś tu powie, że przecież lepsze jest 3.0TDi a nie jakieś 1.0 silnik od kosiarki i ma sporo racji. Każdy silnik ma swoje "zastosowanie" jednakże dziwnym trafem ten sam 1.0EB trafia i do Mondeo i mimo że muł i spalanie wcale nie takie jak w folderach reklamowych to jeździ i się nie wysypuje na każdej autostradzie.
Sprawa kolejna - artykuły na stronach/portalach "motoryzacyjnych" - mało to clickbaitów w stylu "Kolejna awaria EcoBoosta w Fordzie - downsizing receptą na awarię?!" (wymyśliłem na poczekaniu). Myślisz sobie - no ładnie, zaglądasz do artykułu a tam zero konkretów, jakiś tam pan Waldek zgłosił się do redakcji że jechał autostradą i awaria i w serwisie powiedzieli że silnik do wymiany i robimy artykuł - jak to EcoBoosty są złe, be i w ogóle.

Ehh... ale spoko - na wszelki wypadek pozwolę sobie coś wyjaśnić.
Nie jestem fanem downsizingu a sam jeżdżę 1.6EcoBoostem. I?
Z chęcią przykleiłbym się do 5.0 V8 ale ani nie stać mnie na utrzymanie takiego pojazdiu ani nie stać mnie na spalanie takiego pojazdu w mieście.
I tak - z chęcią kupiłbym sobie coś z 3.2 turbo ale również jest to silnik który do typowego miejsko-codziennego zastosowania się nie nadaje.
Więc? Mam kupić 2.0 i mieć spalanie w mieście 11 litrów albo 12-14 jak jeżdzę dynamicznie? Rynek się zmienia i większość producentów niestety staje przed wyborem - albo robimy po swojemu i nie mamy klientów albo idziemy z "trendem" downsizingu i jakoś klepiemy te kosiarki.
Ale pisanie że "ola boga to wszystko to syf i jak nic to się rozpadnie zaraz po wyjeździe z fabryki" to psioczenie jak przed premierą każdego nowego modelu. Każdego.
Już nie pamiętacie jak były wątki przed tym jak wychodził 1.0EB?
Przed tym jak wypuszczali 2.3EB w RS'ie?
I co? RS nie miał problemów? Miał - zrobili co mieli zrobić? Poprawili? Poprawili.
A Honda? Honda dalej twierdzi że u nich problemów nie ma i przygotowuje jeszcze nowszy model. Mercedes również nie ma się czym poszczycić a w VW wciąż się zastanawiają czemu ich GTD mimo zapewnień że jest "poprawiony" to dalej lubi spalić olej? I jakoś dziwnym trafem coraz więcej u siebie widzę i GTI które są po naprawie głowicy i podejrzanych aukcji gdzie "rozrząd niby był zrobiony ale warto byłoby zrobić jeszcze raz" ????!!!!

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeden cylinder w autach, 300 koni i drugi cylinder załączany tylko na autostradzie? Kupowanie tego silnika używanego to już w ogóle będzie loteria..
Od lat kupowanie czegokolwiek używanego to loteria.
Niezależnie czy kupujesz na oto moto, w komisie, w salonie jako "używany" czy poprzez forum. Chcesz tanio - proszę bardzo - ale nie płacz potem że auto jednak nie miało wymienianego oleju tak jak w instrukcji albo częściej w zależności od "fanatyzmu" właściciela pojazdu. Mało masz ludzi na forum którzy dbają o samochody?
Którzy wiedzę żeby olej zmienić czasami o te kilka tyś km wcześniej niż zalecane jednak przelewają w praktykę. Gdzie z nudów wymieniają filtry powietrza na "lepszej jakości" żeby auto "posłużyło".

I żeby nie było. Nie jestem fanem tego rozwiązanie. 3 cylindry i odcinanie jednego.
Jak wspomniałem - R5 i 2.5 turbo z pewnościa jest przyjemniejsze od R4 2.0EB, ale psioczenie "z góry" żeby tylko skrytykować. No cóż. Czas pokaże.
Wszyscy psioczyli na EcoBoosty a moim zdaniem mają się one bardzo dobrze.
Wręcz lepiej niż dobrze.

Tylko jak to w życiu bywa - nie znajdziecie tak łatwo na internecie osoby które z 1.0, 1.5, 1.6, 2.0, 2.3 EB korzystają i nie mają żadnych problemów i mają swoje przebiegi i wejdą "w internet" aby napisać że "panowie - jest wszystko ok i jestem bardzo zadowolony" jak łatwo można znaleźć tych, którzy jednak jakiś problem mieli i wokół tego problemu są wielostronicowe wątki jak to "downsizing" zabija motoryzację i w ogóle jak Ford śmiał wypuścić "takiego bubla" i w ogóle nigdu więcej żadnego "Forda" itp itd. Pamiętajcie że cały internet to gra na emocjach. Jak napiszesz że "ehh peszek, kupiłem używkę w okazji i silnik się wysypał" to nie przyciągniesz tak wielu odbiorców jak "Kupiłem nowego Focusa z nowym silnikiem a ten się niespodziewanie rozsypał".

I nie umniejszam tym, którzy jakiś problem mieli, jednakże tak jak sytuacją z EB i Kugą w USA gdzie "wadliwy układ chłodzenia" prowadził do pożaru, tak okazało się że było "kilka przypadków" które były tak mocno udostępnianie, jakby autostrady w stanach były usiane palącymi się samochodami ze znaczkiem Forda.

Niczym newsy o wypadkach Tesli......
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 10:27   #157
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Tak, tutaj na YT jest duzy polski test Foki 4 i jest potwierdzenie - wszystkie silniki beznynowe EB to nowa konstrukcja i wszystkie mają 3 cylindry w tym jeden z nich odłaczany - zarówno wersje 1,0 jak i 1,5 L.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 09-08-2018 o 10:29
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 10:33   #158
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Foce 4 nie będzie już w ogóle 4 cylidrów w mocniejszej wersji silnika (te stare 1,0 będą dalej takie same). Nowy EB o nazwie fabrycznej Dragon to będzie 3 cylindrowy EB 1,5 (150 i 182 konie) z pełnego aluminium i jakby tego było mało jeden cylinder z tych 3 ma być odłączany, więc pewnie z połowę czasu będzie jeździł na dwóch... Przy postawie Polaków, którzy olej najchętniej by zmieniali co 30 tys km, albo co 2 lata - te silniki będą padać jak muchy.
Przy 1.0 była dokładnie taka sama śpiewka, że silniki będą padać jak muchy. Minęło kilka lat i cisza.
Liczba cylindrów, jego odłączanie czy nawet pojemność w żaden sposób nie świadczy o tym czy silnik będzie awaryjny. Proponuję w końcu zaprzestać wypisywania tych bredni, albo po prostu zasięgnięcia wiedzy - technicznej jak również historycznej. Jest sporo przypadków gdzie wielkie, teoretycznie trwałe silniki (niewysilone!), okazywały się jedną wielką klapą.
Zresztą moim zdaniem nie trzeba daleko szukać. Jeżeli nowy 1.5 EB R3 upodobni się do 1.0, a nie "starego" 1.5 R4 to już będzie lepszym silnikiem od starego R4, mimo jednego cylindra mniej.

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ASO które "boi się tego silnika" to po prostu pracownicy którzy wiedzą że wraz z nowymi jednostkami będzie standardowo jak w każdej firmie czyli przy pierwszej naprawie trzeba będzie się dopraszać w łańcuchu zarządzania o to aby ktoś odnalazł poprawne pdf z procedurami serwisowymi. Czyli przyjmujemy auto i nie możemy wykorzystać tych samych procedur co do 1.6 / 1.5 EB z MK3/MK3FL bo trzeba czekać na odpowiednie dokumenty w systemie. Potem okazuje się że przy tym nowym mimo że uszczelka wygląda tak samo, to zmienili numer a na magazynach jest "queue" żeby uzyskać potrzebne części. Potem taki mechanik do zmianowego kieruje że "no trzeba czekać" i KPI leci w dół na serwisie przez co premie są mniejsze.
Ktoś kto nie zna życia korporacji nie rozumie dlaczego pracownicy nie lubią "nowości" i zmian. Więc proszę nie piszcie że "nowa jednostka to już będą problemy".
Zgadzam się w 100%, trafnie opisane. ;-)

Ostatnio edytowane przez mskgs ; 09-08-2018 o 10:47
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 10:39   #159
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Ja powiem więcej, te nowe 1.5 mogą mieć całkiem ciekawy, rasowy dźwięk silnika ala V6 i ogólnie ładnie się odpychać, w jeździe mogą być ciekawsze niż obecne 1.5-1.6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 10:48   #160
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

HEMI ma odłączane 4, V8 w S8 też Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.