Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2018, 21:47   #121
zygzak73
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-05-2017
Model: focus mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 136
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Mi wymieniali z UJN. Z rozbiórką silnika i diagnozą czekano na zgodę gwaranta ( 2 tygodnie ) a potem 2 tygodnie na zgodę na wymianę. Trafiłem na sezon wakacyjny. Ale dostałem samochód zastępczy więc mogli sobie dłubać skolko ugodno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zygzak73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 07:32   #122
jckns
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 07-07-2018
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

No i tu jest różnica, bo w serwisie mówią, że najpierw muszą rozebrać a dopiero później będzie decyzja gwaranta czy naprawia czy nie. Sytuacja trochę słaba.
jckns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2018, 19:56   #123
PeterX
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2018
Skąd: Warszawa
Model: Edge ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 70
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Bump: [/B]
Cytat:
Napisał PeterX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, nie mówi się o tym głośno, a NET o tym zupełnie milczy. Miłym i ściszonym głosem powie Ci to doradca w ASO (być może, bo to tajne/poufne, mi tak powiedziano). A co konkretnie powie: osiadanie tulei w 1.6 TDCi, czyli silnik na złom, stąd user arszer na str. 2 pisze o wymianie silnika na gwarancji - rzekomo z powodu uszczelki sic!!!, zapewne nawet nie powiedzieli o co w rzeczywistości chodzi. Ford najpierw robił naprawy, ale jak zorientowali się o co biega zaczęli już wymieniać silniki. Wymiana uszczelki z planowaniem głowicy to zmarnowane pieniądze i ratunek na pół roku. Ford partycypuje w kosztach jeśli auto miało serwis ASO. Dokonałem jak widzę świetnego wyboru, zakup roku.

Musiałem sie juz za to zabrać. No więc jednak na szczęscie była to uszczelka a nie tuleje. Ogarnąłem temat porządnie: Zestaw uszczelek, nowe śruby głowicy, planowanie głowicy. Wyszło 1900 z robocizną. Koszty mozna skalkulowac dopiero po zdjeciu glowicy" bo moze byc nadpalona, peknieta etc. oraz zawory w cylindrze z przeciekiem mogą być nadpalone. U mnie na szczescie tylko planowanie i przeczyszczenie gniazd bez demontazu klawiatury.
Wskazówka 1: zrobić przy okazji czyszczenie EGR jak jest czas lub budżet /sama uszczelka EGRu stoi 150 zeta, nie radze uzywać starej bo EGR jest chlodzony plynem/ u mnie po 160tkm jest już nieźle zasyfiony na szczescie na sucho /jak bedzie na mokro tzn ze silnik spala olej/.
Wskazówka 2: po naprawie może wariować termometr pokazując np. -40st. Nie przejmowac sie, dojdzie do siebie.
Wskazówka 3: jak ktoś przy okazji wymienia termostat, nie kupować Febi, szmelc, mój był zepsuty jako nówka
Wskazówka 4: wywalanie plynu /przed naprawą/ znacznie się zmniejsza po demontażu samego termostatu z jego obudowy, ale silnik wolno sie nagrzewa, a przy aurze jak obecnie wogole z tym cieżko lub temp. waha sie w zależnosci od stylu jazdy.
Pozdro.

Ostatnio edytowane przez PeterX ; 14-10-2018 o 13:28
PeterX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2018, 12:33   #124
przemek9
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2017
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Jakiś czas temu wymieniałem uszczelkę znajdująca się między termostatem a blokiem silnika. Wiadomo w tym celu trzeba było spuścić cały płyn chłodniczy.

Dzisiaj zauważyłem, że mam więcej płynu niż ostatnio, wcześniej miałem po środku miedzy min a max.

Chciałem odkręcić korek od zbiornika wyrównawczego, jednak od spodu zaczyna się lać jak z kranu- w środku wytworzyło się bardzo duże podciśnienie.

Po podniesieniu zbiorniczka leje mi się z miejsca które znajduje się w pierwszym poście tego tematu. Dołączam jeszcze raz zdjęcie.

Czy to jest normalne, czy ten otwór służy do upuszczania ciśnienia?
Jak najlepiej odpowietrzyć ten układ? Ja odpowietrzałem za pomocą korka przy termostacie..
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zbiorniczek.jpg (74.1 KB, 160 wyświetleń)
przemek9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 22:35   #125
masaytaka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-08-2018
Model: Ford Fiesta ST
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 7
Angry Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Dowiedziałem się, że wycena wymiany mojego silnika to 32 000 zł. Czyli 2/3 wartości samochodu 😱 Ubezpieczyciele nazywają to "szkodą całkowitą", czyli przeznaczają auto do kasacji. A mówimy tu o trzyletnim aucie serwisowanym w ASO.

Cytat:
Napisał masaytaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja fiesta była objęta recall'em związanym z przegrzewaniem i polegał on na wgraniu softu, bez napraw mechanicznych. Najwyraźniej naprawa nie była skuteczna...
Poprawka - dowiedziałem się od Forda, że aktualizacja softu w moim aucie nie była związana z przegrzewaniem. Po prostu akcja serwisowa 17S09 w Polsce z jakiegoś powodu zatrzymała się na grudniu 2014.

Cytat:
Napisał boncio
@masaytaka Ja bym napisał pismo do Forda PL z kopią do centrali w Koloni po angielsku, żeby odpowiedzieli czemu rocznik 2015 1,6EB nie jest objęty akcją serwisową z uzasadnieniem pisemnym co zmienili w konstrukcji silnika od 2015 roku, że problem miał nie występować.
Wszyscy wiemy, że nic nie zmienili.
I chyba to też zrobię. Obok pisania do UOKiKu i paru innych rzeczy...
masaytaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2018, 15:44   #126
krakersik
ford::advanced
 
Imię: TOMASZ
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: MALBORK GMB
Model: FF3 FL
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 261
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał przemek9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakiś czas temu wymieniałem uszczelkę znajdująca się między termostatem a blokiem silnika. Wiadomo w tym celu trzeba było spuścić cały płyn chłodniczy.

Dzisiaj zauważyłem, że mam więcej płynu niż ostatnio, wcześniej miałem po środku miedzy min a max.

Chciałem odkręcić korek od zbiornika wyrównawczego, jednak od spodu zaczyna się lać jak z kranu- w środku wytworzyło się bardzo duże podciśnienie.

Po podniesieniu zbiorniczka leje mi się z miejsca które znajduje się w pierwszym poście tego tematu. Dołączam jeszcze raz zdjęcie.

Czy to jest normalne, czy ten otwór służy do upuszczania ciśnienia?
Jak najlepiej odpowietrzyć ten układ? Ja odpowietrzałem za pomocą korka przy termostacie..
to chyba przelew jak jest za dużo i zarazem odpowietrznik. U siebie też wymieniałem zbiorniczek, było mikro pęknięcie przez które uciekał płyn.
krakersik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2018, 07:22   #127
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - masz może takiego maila do centrali w Kolonii?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2019, 17:12   #128
Misieksmig
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: Zabrze
Model: Focus
Silnik: 1,0 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 175
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

A spotkał się ktoś z wyciekiem płynu spod pokrywy rozrządu (silnik 1,0)?
Misieksmig jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2019, 10:03   #129
masaytaka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-08-2018
Model: Ford Fiesta ST
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał cytus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz może takiego maila do centrali w Kolonii?
Masz może podobny problem?
masaytaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2019, 21:26   #130
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał przemek9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
leje mi się z miejsca które znajduje się w pierwszym poście tego tematu. Dołączam jeszcze raz zdjęcie.
Dziś również ja zdiagnozowałem wyciek z tego miejsca. Różnica tylko taka, że cieknie w bardzo małej ilości...
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.