Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2016, 09:54   #11
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: samoczynne składanie się lusterek podczas jazdy

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pokrywy bagażnika chyba nie da się otworzyć w czasie jazdy (tak mi się coś wydaje, że kiedyś spróbowałem, gdy auto było w ruchu, albo miało silnik włączony).
:-(
Tak, nie da się otworzyć podczas jazdy (no chyba że software zawiedzie - i to chyba jest sygnalizowany problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Natomiast w niskich garażach trzeba uważać nawet na postoju. Wystarczy wysiadając otworzyc klapę) i jeśli się szybko nie zareaguje to można klapą przyłożyć w sufit lub to co jest pod nim (np rurę kanalizacyjną lub deszczową)

kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 11:15   #12
wieszczu3
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 17-02-2016
Skąd: Kąty Wr.
Model: MK5 Titanium guard grey/ był MK4 black kombi vel DEMOON
Silnik: 2,0TDCI 180PH/był 1,8 TDCI 125PH
Rocznik: 2016/ był 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: samoczynne składanie się lusterek podczas jazdy

Cytat:
Napisał Laszlo84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W kwestii czasowego nie składania się lusterek po ręcznej interwencji, proponuję sprawdzić instrukcję obsługi pod kątem ich resetowania. Swoją drogą może reset pomoże też z problemem pierwotnym.
Po zaglądnięciu do instrukcji dezaktywowałem i aktywowałem ponownie funkcję automatycznego składania lusterek... i działa.

Najprawdopodobniej to mój palec był przyczyną "samoczynnego" składania się lusterek... No, ale gdyby to nie On, to wiem jak w przyszłości radzić sobie z tą sytuacją.

Dzięki Wielkie
dawid
wieszczu3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 15:52   #13
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Odp: samoczynne składanie się lusterek podczas jazdy

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast w niskich garażach trzeba uważać nawet na postoju. Wystarczy wysiadając otworzyc klapę) i jeśli się szybko nie zareaguje to można klapą przyłożyć w sufit lub to co jest pod nim (np rurę kanalizacyjną lub deszczową)
Przecież w naszych Mondeo z elektryczną klapą bagażnika masz możliwość ustawienia na jakiej wysokości klapa się zatrzymuję właśnie po to, aby w garażu nie uderzyć w rury lub inne przeszkodę.
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 16:06   #14
Miralon
ford::advanced
 
Avatar Miralon
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-06-2015
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 236
Domyślnie Odp: samoczynne składanie się lusterek podczas jazdy

Dlatego u siebie mam klapę ustawioną dosyć nisko (akurat brama garażowa mi się zatrzymuje nad bagażnikiem). Dodatkowym plusem jest brak kłopotów z półką.
Miralon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 16:24   #15
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: samoczynne składanie się lusterek podczas jazdy

Cytat:
Napisał kubiba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież w naszych Mondeo z elektryczną klapą bagażnika masz możliwość ustawienia na jakiej wysokości klapa się zatrzymuję właśnie po to, aby w garażu nie uderzyć w rury lub inne przeszkodę.
Oczywiście że tak, jeśli to jest "znany" garaż. Ale będąc gdzieś na wyjeździe mozna natrafić na inne przypadki. Mnie otwiera się całkowicie gdyż tak jest wygodnie (nie walę głową w klapę) i nie mam też problemów w garażu w domu czy w pracy. Ale np. będąc na wyjeździe np. parkujac w ciasnych garażach w centrum miast we Włoszech trzeba bardzo uważać i nie zapomnieć się. Zwłaszcza, że ktoś z członków rodziny też może się zapomnieć. Podobnie jak i można pdjechać zbyt blisko ściany i wtedy ogranicznik nic Ci nie pomoże. W takie właśnie sytuacji warto rozważyć (choćby czasowe) zablokowanie elektronicznego otwierania klapy.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 17:08   #16
Miralon
ford::advanced
 
Avatar Miralon
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-06-2015
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 236
Domyślnie Odp: samoczynne składanie się lusterek podczas jazdy

To prawda. Moim zdaniem to właśnie zbyt mała odległość od ściany/drzewa/znaku może być bardziej "bolesna". Pewnym pocieszeniem jest fakt, że promień po którym porusza się klapa w mondeo hatchback nie jest mocno wystający za obręb auta. Mam też nowego Tiguana z elektryczną klapą i tutaj dopiero jest masakra... Do tego jak klapa "jedzie" to nawet nie ma jej jak złapać żeby zatrzymać.
Miralon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 18:24   #17
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: samoczynne składanie się lusterek podczas jazdy

No właśnie moje obserwacje pochodzą z kombii ...
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2018, 18:57   #18
saj
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 16-08-2012
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Odp: samoczynne składanie się lusterek podczas jazdy

Ja mam w sumie zblizony problem. Powtarza sie - ale nie zawsze. Wciskajac guzik wyboru prawego lub lewego lusterka - gdy chce je przestawic - lusterka sie skladają...
saj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.