Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2024, 13:27   #21
Allek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-05-2016
Model: Fokus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie odpala - dziwne objawy

Cytat:
Napisał Allek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mam Focus'a 2012 1,6 benzyna kombi i od kilku dni duży problem z nim.
Po krótce: kilka dni temu pojechałem odwiedzić znajomego i jak zwykle wsiadłem do auta i normalnie odpalił, dojechałem na miejsce bez żadnych problemów. Gdy chciałem podjechać gdzie indziej wsiadłem przekręciłem kluczyk i auto odpaliło, ale nie podświetliły się żadne zegary i komputer (ekran). Wyłączyłem auto i już za drugą próbą zero reakcji. Następnego dnia auto normalnie odpaliło jakby nigdy nic. Wszystko OK - zegary działają monitor się załączył. Po około 15-20 min zgasły zegary i cały kokpit, ale silnik nadal działał. Powtórzyło się to jeszcze 2-3 razy. Co ciekawe wtedy działa lewe przednie światło (lampa) i prawe tylnie pozycyjne, reszta nie. Po jakimś czasie włącza się prawy kierunkowskaz.
Teraz samochód nie startuje ale świeci się lewa przednia lampa, prawy tylnie pozycyjne i prawy kierunkowskaz mruga.
Zauważyłem że w środku było dużo wilgoci i przez kilka dni wysuszyłem całość, ale problem nie znikną.

To co ogarnąłem:
- wymieniłem akumulator na inny (na pewno sprawny od znajomego)
- przeczyściłem klemy
- sprawdziłem wszystkie bezpieczniki
- pozamieniałem przekaźniki
- poprawiłem/wyczyściłem masy pod filtrem powietrza i połączenie do karoserii

Z tego co rozmawiałem z mechanikiem gdzieś jest zwarcie, ale nie wiem co mogę więcej sprawdzić.
Czy ktoś miał podobny przypadek? Propozycje co jeszcze można sprawdzić mile widziane.
Sprawdziłem moduł BCM i wszystko wygląda dobrze. Zero przepalonych miejsc, rdzy czy nawet śniedzi na stykach. Wszystko wygląda jak nowe, zarówno wtyki jak piny na module.
Zgodnie z informacjami w tych wątków sprawdziłem też pompkę do spryskiwaczy, czy nie ma na niej zwarcia. I wszystko wygląda na sprawne, zero płynów w środku, rdzy czy śniedzi na stykach.

Co jeszcze można sprawdzić?

Allek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , nie odpala , zwarcie instalacji



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.