Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2021, 15:44   #1
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Brak podgrzewania przedniej szyby

Witam wszystkich, których zainteresował ten temat.
Z dnia na dzień przestało działać ogrzewanie przedniej szyby. Przejrzałem wiele postów i akurat odnośnie kugi nie znalazłem nic ale nie o to chodzi. Faktem jest, że bezpieczniki są dobre a ogrzewanie nie działa. Wyczytałem, że mogły upalić się styki lub któraś spirala grzewcza ale... Skoro każda połowa szyby jest grzana osobno to znaczy, że każda spirala ma swoje zasilanie (co potwierdzają bezpieczniki). Raczej mało prawdopodobne żeby jednocześnie szlag trafił obydwa elementy grzewcze. Czy ktoś wie jak ewentualnie sprawdzić gdzie może tkwić przyczyna usterki?

jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2021, 20:20   #2
Tomi999
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-11-2020
Skąd: Mysiadło
Model: Mondeo mk5 + Escape 2017
Silnik: 2.0 TDCI + 2.0 EB
Rocznik: 2015 + 2017
Postów: 27
Domyślnie Odp: Brak podgrzewania przedniej szyby

Cześć. U mnie w mondeo nie działające ogrzewanie przedniej szyby świadczy o złym stanie akumulatora. Spróbuj podładować aku.
Tomi999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2021, 22:02   #3
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: Brak podgrzewania przedniej szyby

Co prawda jakieś 2 lata temu wymieniałem akumulator i dotychczas nie miałem żadnego problemu. Pali na dotyk ale dziękuję za podpowiedź. Jutro podłączę aku i poinformuję o efektach
jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2021, 10:35   #4
Capsell
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 05-10-2020
Skąd: Gliwice
Model: Kuga II Facelifting AWD
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 61
Domyślnie Odp: Brak podgrzewania przedniej szyby

Wymieniając aku dwa lata temu zrobiłeś adaptację w komputerze?
Capsell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2021, 10:45   #5
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Brak podgrzewania przedniej szyby

Adaptację czego?
Pisanie "bo coś mi się wydaje",albo "słyszałem że trzeba" jest bez sensu.

Nawet jak nie zrobił wtedy reset BMS (nie, jakąś adaptację) to po 2 latach używania już i tak nic to nie zmieni.

W tej chwili, reset BMS może na chwilę oszukać BCM o stanie aku, ale tylko na chwilę.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2021, 11:14   #6
Capsell
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 05-10-2020
Skąd: Gliwice
Model: Kuga II Facelifting AWD
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 61
Domyślnie Odp: Brak podgrzewania przedniej szyby

I znowu standardowe zachowanie na tym forum....

Po wymianie akumulatora należy w przypadku stajni audi, vw... zrobić adaptację (kodowanie długie) w CanGatwey, w fordzie może to jest reset modułu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Obojętnie, tak czy siak wymiana akumulatora wiąże się z podłączeniem kompa i odpowiednią ingerencją w ECU.
Wielu producentów stosuje złożone algorytmy ładowania akumulatora, wymiana aku i brak informacji o tym w odpowiednim module jest błędem.
Brak grzania przedniej szyby może być spowodowany słabą kondycją akumulatora, ale również jego wymianą "niezgodną ze sztuką".
Capsell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2021, 11:28   #7
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Brak podgrzewania przedniej szyby

Cytat:
Napisał Capsell Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I znowu standardowe zachowanie na tym forum....
tak, typowe gadanie świeżaka

"nie znam się, ale się wypowiem"

reset BMS po 2 latach służy kompletnie do niczego

trzeba trochę rozumieć co się robi w BCM żeby potem móc pisać że coś jest konieczne, albo nie jest.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2021, 11:31   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Brak podgrzewania przedniej szyby

Cytat:
Napisał Capsell Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Obojętnie, tak czy siak wymiana akumulatora wiąże się z podłączeniem kompa i odpowiednią ingerencją w ECU.
...
Owszem, zachowanie standardowe - ale to KOLEGI ZACHOWANIE... Co ma VW i Audi do Forda???

W Fordzie reset BMS (battery monitoring system) powinno się zrobić po wymianie aku, ale uruchomienie tej procedury możliwe jest bez komputera - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tak jak napisano powyżej - uruchomienie procedury ma sens jedynie bezpośrednio po wymianie aku.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2022, 19:29   #9
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: Brak podgrzewania przedniej szyby

Witam ponownie wszystkich, którzy zechcieli zabrać głos w tym temacie i dziękuję za wszelkie sugestie . Przepraszam ale z powodu problemów zdrowotnych nie miałem głowy do aktywnego uczestniczenia w dyskusji. Wracając do tematu, jak już wcześniej wspomniałem przed około 2 laty wymieniłem akumulator i miałem problem bo po wymianie świeciły się wszystkie kontrolki a silnik nie chciał w ogóle zakręcić. Zadzwoniłem po pomoc, przyjechał fachowiec, podłączył skaner w końcu powiedział, że nie wie co tu jest grane i pozostała laweta i serwis. Od tamtej pory wszystko było w porządku. Tej zimy kilka razy używałem podgrzewania szyby i też było o.k. No i nadszedł dzień, w którym czekałem na rozgrzanie szyby ale szybciej zaczęły puszczać okolice od nawiewu niż od mat grzewczych. Forumowicz Tomi999 poradził żeby sprawdzić akumulator. Niestety nie miałem możliwości bo jak już wspomniałem rozłożyło mnie. Dwa dni temu przejechałem ponad 800km i wczoraj ogrzewanie znowu funkcjonowało. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy może podczas tak długiej trasy akumulator podładował się na tyle, że pozwoliło to na podgrzanie szyby. W dalszym ciągu zagadką dla mnie jest zależność funkcjonowania podgrzewania szyby od stanu naładowania akumulatora bo przecież podgrzewania włącza się po uruchomieniu silnika kiedy alternator już doładowuje aku.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za poświęcenie swojego czasu.
jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2022, 07:25   #10
Tomi999
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-11-2020
Skąd: Mysiadło
Model: Mondeo mk5 + Escape 2017
Silnik: 2.0 TDCI + 2.0 EB
Rocznik: 2015 + 2017
Postów: 27
Domyślnie Odp: Brak podgrzewania przedniej szyby

Niestety u mnie było podobnie. Z czasem jazda w trasie przestała pomagać. Z postępującą degradacją akumulatora stopniowo przestała się załączać również szyba tylna i lusterka, a z czasem elektryczne grzałki nawiewu. I to już w dieslu był dramat. Bo przy jeździe miejskiej silnik nie obciążony przez alternator rozgrzewa się jeszcze wolniej. Generalnie pierwszym objawem w mondeo był zawsze nie działający start stop. Teraz start stop nie działa mi ani w mondeo ani w escape. I tu pytanie czy reset bms może w tym pomóc. Po wymianie aku w obydwu autach reset nie został zrobiony.
Tomi999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.