Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2016, 10:25   #11
jendrzeej
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2016
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli masz potrzebę okazjonalnego stosowaniu kluczy w szerszym zakresie pomiarowym to warte do rozważenia jest kupienie nasadki elektronicznej (przetwornika)
Moglbys podac jakis przyklad?
BTW jestes moim imennikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jendrzeej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2016, 11:35   #12
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Tutaj masz przykłady - firm jest wiele. Warto poczytać fora i posłuchać doświadczeń osób użytkujących dany sprzęt

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2016, 13:48   #13
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

YATO to taka marka premium (wg producenta) znanej firmy TOYA z Wrocławia, która sprowadza ze swoim logo i chiński badziew i porządniejsze narzędzia, ale też z Dalekiego Wschodu.
Wg moich doświadczeń warsztatowych do zastosowań profesjonalnych YATO się nie nadaje, ale okazyjnie w garażu - czemu nie.
Jednak w przypadku klucza dynamometrycznego głównym czynnikiem nawet w garażu jest precyzja wskazań i trwałość, poza tym jak się fama rozejdzie, że masz porządny klucz, to się okaże, że sam na siebie zarobi (miałem tak z kosą spalinową Stihl).
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2016, 16:44   #14
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Jak wymieniałem koła w garażu, to sąsiedzi patrzyli ze zdziwieniem. Już ja widzę, że ktoś przyjdzie wypożyczyć za kasę mój super klucz :-D
No może trochę wzbudzałem sensację, bo jeszcze o kuli przy nodze chodziłem ;-)
Ciekawe jakbym przy wjeździe na parking podziemny wystawił ogłoszenie o wypożyczeniu markowego klucza dynamometrycznego za drobną opłatą, to czy byliby chętni. :-P

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2016, 17:35   #15
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Cytat:
Napisał keiw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe jakbym przy wjeździe na parking podziemny wystawił ogłoszenie o wypożyczeniu markowego klucza dynamometrycznego za drobną opłatą, to czy byliby chętni. :-P

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
W wielu dużych serwisach nie używają kluczy ... więc obawiam się że Twoim sąsiedzi nawet nie wiedzą po co to jest - na wszelki wypadek świadczyłbym usługi samemu niz wypożyczał klucz - no chyba, że taki z Biedronki ... wtedy nie szkoda
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2016, 18:31   #16
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Oczywiście, że miałem na myśli robienie fuch własnym kluczem, a nie wypożyczanie go. Kosą też kosiłem innym działki, nie dawałem jej nikomu.
Grunt, to umieć przekonać niedowiarka, że to jest superniezbędne narzędzie przy przekładaniu kół. A jak zrobi klucz "klik" to każdy to łyknie.
Że już nie wspomnę o innych zastosowaniach, nie tylko przy kołach.
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 09:52   #17
gruby33
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Odkopię trochę temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szukam jakiegoś klucza dynamometrycznego do domowych zastosowań. W niedługim czasie w drugim aucie będę wymieniał rozrząd także przydało by się mieć coś takiego. Bo po ostatniej akcji z urwaną śrubą trzpienia wycieraczek (musiał kupić cały mechanizm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) już boję się czegokolwiek dokręcać bo mam chyba za dużo siły w rękach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Klucz będzie używany do okazjonalnych napraw kilka razy w roku.
Myślałem o nasadce Jonnesway T19136N. Czy ktoś ją ma i testował? Jak to się sprawdza?
gruby33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2023, 10:32   #18
broczak
Zablokowany
 
Imię: Natalia
Zarejestrowany: 02-03-2023
Skąd: Chelm
Model: xxx
Silnik: xxx
Rocznik: 1990
Postów: 0
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Pamiętaj aby do przechowywania zluzować/odkręcić śrubę regulacyjną. Są na rynku elektroniczne klucze dynamometryczne. Jak działają, nie sprawdzałem.

Jesli chodzi o sam wybór klucza, wiele tutaj zależy od potrzeb ale również i od tego jaki mamy budżet:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Od siebie polecam kontakt z nimi, powinni coś dobrać.

Ostatnio edytowane przez broczak ; 19-12-2023 o 09:05
broczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2023, 11:36   #19
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ogarnij się. Ostatni wpis w tym temacie ma już grubo ponad 3 lata. Piszący pytał o adapter dynamometryczny elektroniczny, a Ty doradzasz, żeby pamiętał o luzowaniu śruby regulacyjnej.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2023, 06:22   #20
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Naprawdę myślisz, że to prymitywny wykop? User nabija niby techniczne posty, żeby potem pospamować! Za chwilę pojawią się niby przypadkiem linki do sklepów albo polecenia produktów (tu pewnie będzie zaraz o jakimś adapterze, obstawiam, że firmy na N..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.