Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Probe

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2009, 20:47   #31
yola
ford::amateur
 
Avatar yola
 
Zarejestrowany: 19-04-2009
Skąd: Łódź
Model: Ford Probe II i Mondeo
Silnik: 2.0 16V, 1.6 16V
Rocznik: 1994, 1993
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

wiesz mogę pomóc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak się ładnie uśmiechniesz a zresztą na którymś spociku napewno sie pojawię w towarzystwie mojego mężczyzny to z nim pogadasz zapewne z chęcią pomoże albo doradzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

yola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 18:42   #32
Friday71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2009
Model: Scorpio
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 324
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

jackoba1 mobil to szajs ?? dlaczego ??

15/40 za bardzo lepki ? na glowe upadles - jesli dzieki olejowi ma przestac kopcic to musi byc bardziej leppki

Ostatnio edytowane przez Friday71 ; 31-10-2009 o 12:20
Friday71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 18:47   #33
Friday71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2009
Model: Scorpio
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 324
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

Po drugie jesli dymi po odpaleniu przez chwile to uszczelniacze zaworowe

Przy zuzytych pierscieniach bedzie palil olej caly czas
Friday71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 20:49   #34
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

Cytat:
Napisał Friday71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po drugie jesli dymi po odpaleniu przez chwile to uszczelniacze zaworowe

Przy zuzytych pierscieniach bedzie palil olej caly czas
kolego przeczytaj ten watek od poczatku bo mi sie nie chce którys raz powtarzac to moze bedziesz wiedzial cos wiecej o silnikach mazdy- TO NIE JEST SILNIK FORDA, a o tym ze to są walniete pierscienie olejowe a nie uszczelniacze zaworowe moge sie z Toba zalozyć o pieniądze. I nie obrażaj mnie bo mialem 2 mazdy z tymi silnikami i wiem co pisze, poztym jestem fanem tej marki(mazdy) i na temat tego silnika i mazdy wiem naprawde dużo. A twoj post jest identyczny jak diagnoza słabego mechanika który nigdy nie naprawiał mazdy z tym silnikiem, tylko ze po wymianie uszczelniaczy rozłozy rece.I prosze nie lejcie mobila 15w40 do tego silnika... ( jak by były walniete uszczelniacze zaworowe to kopcil by tez przy przegazówkach i na wysokoch obrotach a w tych silnikach to nie wystepuje)
ponizej wstawiam link ze strony mazdaspeed dla kolegi aby poczytal o tych silnikach montowanych w Probiaku i o problemach z kopceniem ( w linku jest poruszony temat rowniez silnika o oznaczeniu KL( 2,0 KL w probe nie wystepował 2,5kl rowniez montowany w Probe) ale to inna bajka oraz FS i FP(rożnia sie pojemnoscia ale to ten sam silnik) z ktorym to jest najwiecej problemu z kopceniem po odpaleniu), dla niewtajemniczonych polecam z uwagą czytać posty kolegi JAKSA który prowadzi serwis Mazdy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez jackoba1 ; 30-10-2009 o 22:32 Powód: dodanie linku
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 12:18   #35
Friday71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2009
Model: Scorpio
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 324
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

Jackoba1 Nie prawda, ze musi kopcic przy przygazowkach i wysokich obrotach jesli to uszczelniacze ale napewno po odpaleniu. Przeciwnie do pierscieni !

Mi sie wydaje, ze Ty za szybko postawiles diagnoze slabego mechanika. Mialem mazde 2.0i

Ogolnie od poczatku to troche zadziwiaja mnie twoje posty o oleju. I mysle, ze za duzo sie nauczyles na swojej mazdzie.
Friday71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 12:41   #36
Friday71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2009
Model: Scorpio
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 324
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

Czytalem link z mazdy speed z ktorego wynika ze padaja uszczelniacze. Jedynie kolega JAKS pisze, ze u niego padly pierscienie. JAKS radzi zeby wymieniac jedno i drugie hehe ale powodem jest drugie - to bardzi ciekawe jest.

jackoba1 czytaj uwazniej i pamietaj, ze nie zawsze musi byc tak jak twoj kolega napisal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Friday71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 15:04   #37
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

kolego ja uwaznie czytam forum mazdy od 5 lat bo jestem jego aktywnym forumowiczem , zobacz sobie strone nr 5 tego linku. Zresztą obojetnie kogo z forumowiczów mazdy zapytasz o kopcenie silnika 2.0 FS to ci odpowie ze to pierscieie olejowe ale skoro Ty wiesz lepiej......a kolega jaksa tylko RADZI zrobienie tez góry silnika tylko dlatego ze i tak jest zdjeta głowica do wymiany pierscionków . Kolego pamietaj ze cały czas jest mowa o kopceniu silnika 2.0 FS a nie które posty tam napisane mówia tez o silnikach KL ale tak jak pisalem to inna bajka( KL to V6), jakbys kolego chcial moge Ci dokladnie wyjasnic co sie dzieje w tym silniku z tymi pierscieniami i dlaczego kopci tylko na zimnym a czesto latem jak jest wysoka temperatura nie kopci wcale.
POZDRAWIAM
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 13:43   #38
Friday71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2009
Model: Scorpio
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 324
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

Czyli, ze co pierscienie nie zgarniaja tylko raz przy odpaleniu na zimno a pozniej nagle wszystko sie uszczelnia na cieplo ?
NIEMOZLIWE - bo po odpaleniu zwieksza sie ciesnienie oleju i jeszcze wiecej by sie go tam nazbieralo i palil by go dalej jesli byly by to pierscienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po drugie skad w tym momencie jest tam olej ??? maly film olejowy od poprzedniej pracy silnika i tyle czyli przed zgaszeniem tez musialby dymic.
A jest tak - olej splywa z zaworow do cylindra podczas gdy silnik nie pracuje - stad olej. Przy odpalaniu sie spala i zadymi.
Mozliwe jest jedno z drugim ale same pierscienie - niemozliwe.

A jeszcze plotka jest mozliwa.
Friday71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 19:37   #39
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

Kolego nie bede udowadniał że nie jestem wielbłądem bo nie warto. To skoro tak dobrze znasz sie na tych konkretnych silnikach odpowiedz mi na pytanie dlaczego nie kopci latem wcale ? Pisałem już ze objawy są podobne do walnietych uszczelniuaczy zaworów ale w tych silnikach to nie one są przyczyną . Po prostu zużywają sie pierscienie olejowe i w niskiej temperaturze sie minimalnie zwezają i na początku po odpaleniu przepuszczają olej. Wystarczy kilkadziesiąt sekund pracy ( a dymienie trwa wlasnie tyle -zazwyczaj 30 -40 sekund -i czym zimniej tym dymienie wieksze) a temperatura spalania je rozszerzy i dymienie ustepuje. Sam robiłem remont w drugiej mojej mazdzie i tez myslałem na początku tak jak Ty, wymienie uszczelniacze i bedzie git. Ale nie było...Powtarzam raz jeszcze że wszystko o czym tutaj pisze dotyczy konkretnego silnika Forda Probe (2.0l FS) w innych silnikach zazwyczaj siadają uszczelniacze ale ja powtarzam że odnosze sie do konkretnego silnika który znam bardzo dobrze(zresztą temat mówi o tym silniku). I nie pisz ze to NIEMOZLIWE bo przekonały sie o tym tysiące posiadaczy Mazdy z tym silnikiem, zresztą sama Mazda wydała specijalne oswiadczenie odnosnie tych pierscieni uznając je za wadliwe( ale niestety akcji serwisowej nie było , bo wada ta ujawnia sie przy przebiegu około 200 tyś czyli juz dawno po gwarancji)Mam jeszcz pytanko jaką mazde 2.0 miałes GC, GD , GE czy GF?Bo samsilnik 2.0 i nic nie mówi( w różnych modelach był rożny silnik lub były różne modernizacje)
POZDRAWIAM

Ostatnio edytowane przez jackoba1 ; 01-11-2009 o 21:05
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 12:08   #40
Friday71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2009
Model: Scorpio
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 324
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

Pierscienie moga byc wadliwe w tym silniku ale wtedy pali olej caly czas, odkrecisz troche przepustnice i bedzie znikał olej.
Nie ma takiego uszczelniania sie na cieplo jak piszesz ! taki silnik juz w takim stanie ciagle bedzie palil olej.
Jeszcze na zimnym silniku olej jest gestszy i lepiej uszczelnia.

Wiec przy zurzytych pierscieniach objawem jest znikanie, spalanie oleju, spadek mocy

Przy uszczelniaczach dymi przy odpaleniu.

Niektore rzeczy piszesz nierealne forumowiczu. Nie wiesz co piszesz ale puszczasz dalej.
Friday71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.