Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2019, 10:47   #1
swiety_76
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-01-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2 & MK3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007 & 2011
Postów: 96
Domyślnie Podłączenie wzmacniacza antenowego FM tak żeby był zasilany tylko podczas pracy radia

Witam.
Oryginalne radio Ford Sony plus antena pasywna ze wzmacniaczem antenowym (nieoryginalnym) wpiętym pomiędzy przewód antenowy a radio.

Aktualnie mam podłączony wzmacniacza antenowy pod ACC czyli aby zaczął działać muszę przekręcić stacyjkę a chciałbym aby również działał zawsze podczas pracy radia (np na postoju żeby nie trzeba było przekręcać stacyjki - wzmacniacze antenowe przy braku zasilania dają efekt jeszcze gorszy niż gdyby ich nie było).

Nie chcę podłączać do stałego 12V żeby wzmacniacz nie pobierał zawsze prądu.

Pytanie czy jest sposób aby wzmacniacz był zasilany zawsze podczas pracy radia i odłączany przy wyłączeniu radia bez względu na położenie kluczyka itd.


Na załączonym pliku jest schemat wtyczki Ford ISO gdzie pin 16 to zasilanie po stacyjce a 15 to stałe 12V z aku.
Pytanie czy pin 14 lub 13 (oznaczone jako sterowanie anteną i sterowanie wzmacniaczem) to nie pojawia się tam 12V po włączeniu radia które można wykorzystać do zasilania ? (niestety nie mam jak sprawdzić bo jak już podłączę radio to nie ma jak zmierzyć - krótkie kable)


I jeszcze pytanie o oryginalne wzmacniacze Ford.
W moim przypadku jak pisałem w FF MK2 po zakupie była zwykła antena pasywna bez żadnych wzmacniaczy (czy to znaczy że ktoś grzebał wcześniej czy tak było od nowości ?)
Widzę na Allegro że jest sporo sprzedawanych wzmacniaczy oryginalnych Ford. Takie boxy z wyjściami na pierwszy rzut oka wyglądającymi jakby nie wiadomo do czego to podpiąć ?
Jak to jest rozwiązane i jak i do czego podpięte są te oryginalne wzmacniacze ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Ford wtyczka Iso.jpg (54.7 KB, 46 wyświetleń)

swiety_76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2019, 18:48   #2
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Podłączenie wzmacniacza antenowego FM tak żeby był zasilany tylko podczas pracy

Oryginał za pewne sterowany canem. Sterowanie antena powinna działać a przynajmniej ja mam wzmacniacz podpiety pod ten pin. Z ta różnica że to tylko sygnał dla wzmacniacza który ma zasilanie z aku. Nie mierzyłem czy ma 12v. Weź kawałek kabelka, wepnij na krótko w pin od sterowania i podetnij pod ten wzmacniacz.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.