Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2019, 15:02   #11
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: ASO do naprawy powypadkowej Warszawa

Cytat:
Napisał bodzio17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musiało to być dawno temu, osobiście nigdy nie słyszałem o takim przypadku. [...]
Niestety jest to częsty przypadek
- zaniżanie wartości auta przed szkodą
- zawyżanie wartości wraku
i wtedy jest zaniżona kwota do wypłaty (po uznaniu, że szkoda jest całkowita)

Co więcej => ubezpieczyciele zostawiają poszkodowanego z wrakiem, żeby sam sobie sprzedał

Problem jest na tyle duży, że Rzecznik się nim zajmował

artykuły
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


pozdrawiam
Arturek

__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 28-03-2019 o 15:07
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 15:07   #12
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: ASO do naprawy powypadkowej Warszawa

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety jest to częsty przypadek
- zaniżanie wartości auta przed szkodą
- zawyżanie wartości wraku
i wtedy jest zaniżona kwota do wypłaty (po uznaniu, że szkoda jest całkowita)

Problem jest na tyle duży, że Rzecznik się nim zajmował
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pozdrawiam
Arturek
Kolega pisał o sytuacji gdzie ubezpieczyciel dopłaca do "pełnej" wartości wraku po oddaniu do stacji demontażu i zezłomowaniu pojazdu...
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 15:39   #13
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: ASO do naprawy powypadkowej Warszawa

Poniżej wstawiam uzasadnienie odwołania, które sporządzałem dla swojego klienta. Dla tych co nie lubią czytać, informacja: Ubezpieczyciel wycenił pojazd przed szkodą na kwotę 13483 zł, po czym klientowi przysłał pisemko, że na aukcji ustalono, że wrak pojazdu jest wart 13952 zł. Odszkodowanie do wypłaty "0" zł.
Treść odwołania:
W związku z likwidacją szkody komunikacyjnej nr ....., informuję, że nie zgadzam się z wyceną ubezpieczyciela, bowiem rażąco zaniżono wartość bazową pojazdu poprzez zastosowanie nieuzasadnionej korekty za „trudności dotyczące możliwości zweryfikowania historii i charakteru wcześniejszej eksploatacji”, oraz korekty za wcześniejsze uszkodzenia. Swoje stanowisko opieram również na tym, że w piśmie z dnia 27.07.2018r. PZU informuje mnie, iż za mój samochód wystawiony, na platformie internetowej PZU Pomoc, wpłynęła oferta kupna uszkodzonego pojazdu za kwotę 13925 zł, a więc blisko 500zł wyższa, niż szacunkowa wartość pojazdu przed szkodą.
Nadmieniam, że sam tryb likwidacji mojej szkody jest skandaliczny. Nie zostały dotrzymane żadne terminy, a poszkodowany nie jest informowany na bieżąco o podejmowanych krokach. Dopiero po upływie ponad miesiąca od zgłoszenia szkody otrzymałem informację, że PZU sporządziło w dniu 11.07.2018r kalkulację kosztu naprawy, która została przesłana do warsztatu naprawczego, ale pominięto głównego zainteresowanego - właściciela pojazdu. Przedmiotową kalkulację otrzymałem w dniu 27.07.2018r. wraz z pismem informującym, o orzeczeniu szkody całkowitej i braku zgody na naprawę pojazdu w serwisie. W związku z powyższym, o zaistniałej sytuacji i zauważonych uchybieniach w trybie likwidacji mojej szkody, poinformuję Rzecznika Finansowego i KNF sporządzając stosowne skargi.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 16:22   #14
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie Odp: ASO do naprawy powypadkowej Warszawa

W przypadku poprzedniego zdarzenia ubezpieczyciel wycenił pierwotnie auto przed szkodą na 4000. Napisałem odwołanie do którego załączyłem wycenę niezależnego rzeczoznawcy na 5000 (kosztowała 100). Uznali.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2019, 16:38   #15
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie Odp: ASO do naprawy powypadkowej Warszawa

Dla zamknięcia tematu... Samochód naprawiony. Wycena blisko 14000zl. Jakość usługi bardzo dobra. Samochód oddany w terminie. Serwis Auto-Michałowski mogę polecić. Nie wiem jak mechanicznie dają radę, ale blacharsko-lakierniczo jest ok.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.