Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2019, 08:39   #1
hepos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus / Mondeo / Mondeo
Silnik: 1.6 TDCI 90 / 2.0 TDCI 140 / 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2009 / 2008 / 2011
Postów: 315
Domyślnie Hatchback prośba o radę, gdzie umieścić czujniki parkowania tył

Witam,

Przymierzam się do montażu czujników do focusa. Zakupiłem czujniki płaskie typu flash mount, bez możliwości regulacji kąta

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I teraz moje pytanie. W mondeo mam oryginalne czujniki i one są umieszczone na dole w taki sposób, że widzą krawężniki i dodatkowo pikają gdy coś znajduje sie nie tylko za autem ale również z boku zderzaka. Chciałbym podobny efekt uzyskać w Focusie. Pod zderzakiem jest niestety belka, natomias dół zderzaka jest nieprostopadły do podłoża. w związku z tym chciałbym się poradzić, który z tych dwóch sposobów mocowania czujników byście wybrali?

A może jeszcze inna konfiguracja? Spotkałem się z informacją, że w ff2 hb fl w zderzaku są zaznaczone miejsca fabrycznych czujników, lecz ja u siebie nie mogę znaleźć.

1:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez hepos ; 15-10-2019 o 08:55
hepos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 09:54   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Hatchback prośba o radę, gdze umieścić czujniki parkowania tył

W instrukcji nie napisali jaka jest zalecana wysokość montażu? Jak zamontujesz te boczne niżej, złapiesz wszystkie krawężniki przy cofaniu, zignorujesz sygnał (to tylko krawężnik!) i przywalisz w niski słupek który znalazł się przed krawężnikiem...
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 10:39   #3
hepos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus / Mondeo / Mondeo
Silnik: 1.6 TDCI 90 / 2.0 TDCI 140 / 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2009 / 2008 / 2011
Postów: 315
Domyślnie Odp: Hatchback prośba o radę, gdze umieścić czujniki parkowania tył

wg instrukcji jest 50-80 od ziemi 30-40 cm miedzy czujnikami wiec obydwie wersje się łapią. W Mondeo fabrycznie mam zamontowane tak właśnie nisko, ale tam faktycznie są praktycznie na skraju zderzaka.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Chyba temat sam się rozwiązał - ta dolna część nie jest prostopadle do podłoża w Focusie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez hepos ; 15-10-2019 o 11:15
hepos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 11:23   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Hatchback prośba o radę, gdze umieścić czujniki parkowania tył

Mam u siebie wprawdzie Valeo (zalecany montaż na wys. 45 - 65 cm) bez podkładek zmieniających kąt zamontowane tak jak na rys. 2 i jest prawie idealnie, tzn. przy mocniejszym cofaniu złapią czasem równe podłoże, przy mocnych koleinach na drodze gruntowej też od czasu do czasu się odzywają, ale generalnie jest bardzo dobrze. Boki pokrywają mniej więcej od miejsca gdzie nie sięga lusterko więc wystarczająco. Ja bym nie kombinował z niskim montażem bo się okaże że łapią krawężnik i będą bezużyteczne. Ale może te chińczyki mają mniejszą czułość czy coś...
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 11:28   #5
hepos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus / Mondeo / Mondeo
Silnik: 1.6 TDCI 90 / 2.0 TDCI 140 / 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2009 / 2008 / 2011
Postów: 315
Domyślnie Odp: Hatchback prośba o radę, gdze umieścić czujniki parkowania tył

Mógłbyś wrzucić zdjecie swoich zamontowanych czujników, dla referencji?
Sam montowałeś, czy robił to warsztat?
hepos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 11:30   #6
yarek444
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 20-12-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Hatchback prośba o radę, gdze umieścić czujniki parkowania tył

Gdy zdemontujesz zderzak to od środka są narysowane okręgi pod fabryczne dziury- tak jak zaznaczyles na zdj 2.
Ja kupiłem zestaw czujników z allegro- tej najtańszy z buzzerem i wyswietalczem. Czujniki montowane samodzielnie wiertłem z zestawu(zasilanie pod żarówkę wstecznego). Od 6lat pokazują bardzo dobrze przeszkody z tyłu auta.


Edit/
Takie mam i do pantherblack kolor pasuje idealnie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez yarek444 ; 15-10-2019 o 11:33
yarek444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 11:36   #7
hepos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus / Mondeo / Mondeo
Silnik: 1.6 TDCI 90 / 2.0 TDCI 140 / 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2009 / 2008 / 2011
Postów: 315
Thumbs up Odp: Hatchback prośba o radę, gdze umieścić czujniki parkowania tył

Cytat:
Napisał yarek444 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy zdemontujesz zderzak to od środka są narysowane okręgi pod fabryczne dziury- tak jak zaznaczyles na zdj 2.
Dzięki, nie wiedziałem tego
hepos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 11:41   #8
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Hatchback prośba o radę, gdze umieścić czujniki parkowania tył

Cytat:
Napisał yarek444 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy zdemontujesz zderzak to od środka są narysowane okręgi pod fabryczne dziury- tak jak zaznaczyles na zdj 2.
Ja nie mogłem zdemontować więc wierciłem od zewnątrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał hepos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam montowałeś, czy robił to warsztat?
Sam to robiłem. Wygląda to tak: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
(wiem, że kiepsko widać, ale akurat zdjęcie pod słońce - na przybliżeniu da się zobaczyć gdzie siedzą).
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 12:11   #9
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Odp: Hatchback prośba o radę, gdze umieścić czujniki parkowania tył

[QUOTE=yarek444;3183299]Gdy zdemontujesz zderzak to od środka są narysowane okręgi pod fabryczne dziury- tak jak zaznaczyles na zdj 2.
Ja kupiłem zestaw czujników z allegro- tej najtańszy z buzzerem i wyswietalczem. Czujniki montowane samodzielnie wiertłem z zestawu(zasilanie pod żarówkę wstecznego). Od 6lat pokazują bardzo dobrze przeszkody z tyłu auta.

Gdzie masz ten wyświetlacz i jak pociagnales kable? Byś pokazał jakieś zdjęcie ?
majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2019, 08:31   #10
yarek444
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 20-12-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Hatchback prośba o radę, gdze umieścić czujniki parkowania tył

Wyświetlacz mam na lusterku, a kabel przeciągnięty w podsufitce. Centralka siedzi w prawym boczku w bagażniku.
Kable od czujników przeciągnięte razem z kablami od wstecznego przez gumową tulejkę(jak zwał tak zwał).

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W tym linku jest foto ze zdjęciem wyświetlacza na lusterku(nie moje, ale identycznie umiejscowione).
Poniżej foto moich czujników- fajnie pokazują nawet wysoki krawężnik.
[IMG]Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/IMG]

Ostatnio edytowane przez yarek444 ; 16-10-2019 o 08:40
yarek444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.