Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2022, 20:43   #281
Jacek07focus
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-06-2021
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 108
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

witam ,

w propozycjach do 700zł radia z androidem często spotkać można wersję 1bg ram 16 gb rom. Może ma ktoś jakieś doświadczenia z takimi ,czy da się spokojnie z tego korzystać mając włączone gps i radio ?

Jacek07focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2022, 20:45   #282
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Odpuść sobie.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2022, 22:08   #283
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Cytat:
Napisał Jacek07focus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1bg ram
Prędzej się gdzieś dojedzie i wysiądzie, niż to radio wykona polecenie.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2023, 20:28   #284
Seelka
ford::amateur
 
Imię: Sylwia
Zarejestrowany: 08-02-2023
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Radio Android - aliexpress

Hej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecacie radio Android do Fokusa mk2 2008 z AliExpress?
Aktualnie posiadam oryginalne. Jak z jakością dźwięku przy takim z Alie??
Seelka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2023, 06:56   #285
DarekRz4
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2016
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratech+LPG
Rocznik: 2012
Postów: 36
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Witam.
Jeśli ktoś w nowo zakupionej stacji multimedialnej, ma kiepski odbior radiowy pomimo prawidłowego podłączenia fabrycznego wzmacniacza, to od razu mówię że prawie nic się nie da zrobić, gdyż winę za taki stan rzeczy ponosi fatalnej jakości głowica tunera FM która jest skopana przez chinczyków. Widziałem na ruskich stronach jak gość rozbiera taką głowicę i analizuje jej budowę, pokazując gdzie jest skopana i jak to naprawić.Niestety strona już nie istnieje. Tak naprawdę na każdy region powinna być inna głowica, chinczycy poszli na łatwiznę - jedna głowica na cały świat i dlatego tak to wygląda. Jedyna możliwość naprawy tego problemu to wyciągnięcie głowicy rozebranie , przeanalizowanie schematu ( jest ich kilka typów) i modyfikacja tak jak należy. Po takiej naprawie tuner będzie odbierał jak kazde dobrej klasy radio. Niestety taka przerobka była by bardzo droga, nieadekwatna do wartości radia. Być może ktoś opracował i wrzucił do sieci schematy przeróbki, ja tego nie szukałem. Mam taką stację w mondeo i mam to samo choć dałem prawie 1500zl ,tylko że ja wiedziałem że tak będzie, a że nie słucham radia to mi to nie przeszkadzało. Wszelkiej maści dodatkowe anteny i wzmacniacze to tylko niepotrzebny wydatek, bo w wiekszości nic się nie da zrobić. Może być ciut lepiej, ale dalej będzie to dalekie od tego co zapewniają oryginalne radia gdyż tu nie chodzi tylko o to żeby do radia doprowadzić silniejszy sygnał, ale o to że te głowice pracują nieprawidłowo niezależnie od poziomu sygnału, trzeszczą i wzbudzają się w losowych momentach. Są oczywiście stacje które mają dobrą glowicę dedykowaną do czestotliwości 87,5-108 Mhz i wtedy nie ma problemu.

Ostatnio edytowane przez DarekRz4 ; 26-02-2023 o 06:59
DarekRz4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2023, 23:58   #286
jz4kkp
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 20-12-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)



cześć,

właśnie kupiłem MK4 polift 2011 i zastanawiam się nad radiem. Mam na oku właśnie takie z alli
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] model S8
lub takie z rodzimego allegro
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pytanie czy tutaj też ten problem, o którym pisałeś wystąpi? Chciałbym radio takie by móc korzystać choćby z yanosika (bez podłączania się z telefonem przez AUXa) i by obsługiwało przyciski z kierownicy. Pytanie czy takie namierzę? Może ma ktoś coś do polecenia z aktualnych ofert na rynku?

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 17-04-2023 o 10:40
jz4kkp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2023, 09:10   #287
DarekRz4
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2016
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratech+LPG
Rocznik: 2012
Postów: 36
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Jest bardzo prawdopodobne że te radia które linkujesz także będą kiepsko pracowały na FM. Jeśli chodzi o radio z allegro to warto zapytać się sprzedawcy pisząc oficjalnie ( aby był ślad zapytania do ewentualnej reklamacji ) czy odbiornik radiowy FM pracuje bez zarzutu i czy ma czułość podobną do fabrycznych radioodbiorników. Co do yanosika to nic nie musisz robić z kablami przez aux. Udostępniasz tylko stacji internet z telefonu i tyle. Innna sprawa czy yanosik będzie ci w ogóle działał w zakupionej stacji. U mnie pomimo walki kilkumiesięcznej z wgrywaniem róznych wersji yanosika a nawet podnoszenia androida z 8.1 do 9.1 yanosik absolutnie nie działa w pełnej wersji czyli jako nawigacja . Po około minucie od włączenia i normalnej pracy jako navi yanosik zawiesza całą stację i nic się nie da zrobić poza wyłączeniem. Cos się dzieje wtedy kiedy yanosik wyświetla mapy- jest jakiś błąd lub niezgodność.Wszystkie inne aplikacje i nawigacje działają absolutnie bez zarzutu bez rwania zawieszania nawet podczas kilkugodzinnej jazdy- yanosik nie działa i wiesza stację. Natomiast jak go ustawię na pracę w tle to działa perfekcyjnie i stabilnie. Sam się automatycznie uruchamia razem ze stacją i na ekranie mam malutkie okienko o zdarzeniach i komunikaty lektora o kontrolach itp. Dlatego nie mogąc sobie poradzić z yanosikiem jako nawigacja używam google maps jako nawigacja a yanosika w tle jako ostrzezenia o fotoradarach i kontrolach. Moim zdaniem jest to najlepsza opcja. Jeśli chodzi o regulacje z kierownicy to u mnie wszystko działa jak z oryginalnym radiem. Należy tylko wybrać z ukrytego menu wersję i markę auta . Zestaw głosnomówiący także działa idealnie. Korzystam z mikrofonu wbudowanego i słychać mnie doskonale . Stacja automatycznie przy kazdym uruchomieniu zestawu synchronizuje wszystkie połączenia które były poza autem i po chwili mam na ekranie to samo co w telefonie jeśli chodzi o historię połączeń. To samo się dzieje z dodanymi kontaktami.

Ostatnio edytowane przez DarekRz4 ; 03-05-2023 o 09:20
DarekRz4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2024, 01:22   #288
hemi777
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2024
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Radio android do focusa mk2

Serwus!

Niedawno stałem się mniej lub bardziej szczęśliwym posiadaczem Forda Focusa Mk2 z 2008 roku i planuję dołożyć w nim radio z systemem Android. Aktualizacja tematu jest z 2023 roku, więc chciałbym uzyskać nieco świeższe informacje. Z tego, co udało mi się ustalić, radio powinno mieć te 4 GB pamięci ram(jeśli jestem w błędzie proszę mnie poprawić), aby działać płynnie. Dodatkowo, zależy mi na tym, aby sterować nim z kierownicy. Radio głównie miałoby za zadanie obsługiwać Spotify, nawigację i sporadycznie Youtube. Rozglądałem się już po Aliexpress, ale niestety nic konkretnego nie przykuło mojej uwagi. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, dlatego zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o pomoc w wyborze odpowiedniego radia. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i wskazówki.

Z góry dziękuję!

Ostatnio edytowane przez hemi777 ; 14-04-2024 o 15:41
hemi777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.