Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2019, 07:14   #11
polcad
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-03-2014
Skąd: Wawa
Model: mondeo mk4
Silnik: diesel TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 55
Domyślnie Odp: Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach

Ja odłączam akumulator zazwyczaj. Juz kilka razy tak robiłem i oprócz radia i szyb nie zauważyłem żeby coś się rozprogramowalo.
Przy 2,7V jak u mnie, to radio pyta o pin tak czy inaczej.
Po naładowaniu i wstawieniu amperomierz w pierwszym momencie przebija skale.
Później się trochę stabilizuje na ok 1.2A. Nie miałem czasu czekać 20min by zobaczyć co potem.
Przypuszczam, ze jak znajdę winowajce, to i tak nic z tam nie zrobię. Bardziej zależy mi na poznaniu jaka dokładnie kombinacja to powoduje i jak to zresetować.
Za każdym razem jak to sie przytrafiło to drzwi były niezaryglowane. Ale byly tez sytuacje, ze zostawiłem niezaryglowane drzwi i uchylone szyby i się nie przytrafiło. Zatem musi być coś więcej niż tylko same drzwi.


Ostatnio edytowane przez polcad ; 25-07-2019 o 07:31
polcad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2023, 17:20   #12
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach

I jak tam udało sie znaleźć winowajcę?
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2023, 20:58   #13
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 483
Domyślnie Odp: Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach

W moim przypadku aku rozładowywał się raz/dwa na tydzień całkiem przez noc.
Podmieniłem akumulator, oddałem do sprawdzenia i był lepszy niż podawał producent.
Sprawdzone wszystkie pobory na lewo przeze mnie.
Oddałem do Serwisu, który sprawdzał przez 3 dni.

Gdzieś tu na forum znalazłem info, że rozrusznik potrafi to robić zatrzymując się w określonej pozycji. Wg. serwisu to niemożliwe.
Po tygodniu padł mi całkiem rozrusznik, już był ledwo żywy i co jakiś czas nie kręcił.
Po regeneracji rozrusznika problem całkowicie ustał.
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez BobMF ; 20-10-2023 o 20:59 Powód: Bo...
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2023, 21:35   #14
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach

Cytat:
Napisał BobMF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozrusznik potrafi to robić zatrzymując się w określonej pozycji.
Jeszcze alternator tak potrafi zrobić. Całkowicie możliwe jak ustawi się właśnie w pozycji gdzie ma przywarcie. Sprawdzę rozrusznik i alternator ale na to akurat nie wygląda, rozładowywanie właściwie zawsze zatrzymuje się tak na granicy otwarcia samochodu jakby jakiś moduł zabezpieczający odcinał prąd koło 10v, gdyby to był rozrusznik albo alternator to ciągnęło by do samego zera (przerabiałem taki przypadek).

Ogólnie walczę z problemem w s-maxie 1.6eb właśnie z przypadkowym rozładowywaniem akumulatora. Jeden aku już poszedł do wymiany nie wytrzymał tego, wrzuciłem dwa inne bez różnicy (w innych autach nie ma problemu tylko w tym). Przypadkowo się rozładowuje. Ładowanie w normie. Brałem od kolegi auto już kilka razy ale za każdym razem wszystko wychodzi prawidłowo. Dzisiaj znowu się rozładował, już z 3 raz w ciągu miesiąca. Dzisiaj pierwszy raz u mnie ale kompletnie niespodziewanie, po jeździe kilka kilometrów i postoju na parkingu z 15min resztkami sił udało się zapalić po wyłączeniu wszystkich odbiorników prądu, nagle jakby mu włączyć jakieś spore obciążenie i ciągnie prąd. Nawet odpiąłem już nagrzewnicę ptc bo myślałem, że na krótkie odcinki może nie wyrabia u niego ale nic to nie zmieniło.

Nadmiernego poboru prądu przez auto na postoju też nie udało się zaobserwować ale gdzieś musi chyba prąd uciekać. Ewentualnie coś z okablowaniem ale na klemach napięcie niby jest.

Jakieś jeszcze macie pomysły lub z doświadczenia?

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 08-11-2023 o 21:43
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2023, 06:24   #15
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach

To może jeszcze sprawdź dokładnie stan przewodów w trąbie słonia z tyłu miedzy tylną klapą a dachem po obu stronach . Tam lubią się przełamywać i robią zamieszanie w elektryce .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2023, 07:59   #16
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,009
Domyślnie Odp: Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z tyłu miedzy tylną klapą a dachem po obu stronach . Tam lubią się przełamywać i robią zamieszanie w elektryce .
Nie tylko tam. Jeszcze równie często podobna sytuacja ma miejsce w "przelotce" gumowej między drzwiami kierownika, a kabiną.
Tylko, że te przypadłości objawiałyby się także bardziej wymiernymi efektami w postaci różnych anomalii elektryki samochodu.
Często przyczyną rozładowywania akumulatora są też niefabryczne dodatki kierowników, typu alarmy (szczególnie te z czujnikami ruchu we wnętrzu), wideorejestratory (szczególnie te z "czuwaniem"). Może tu tkwi problem?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2023, 00:50   #17
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nadmiernego poboru prądu przez auto na postoju też nie udało się zaobserwować ale gdzieś musi chyba prąd uciekać. Ewentualnie coś z okablowaniem ale na klemach napięcie niby jest.
No i problem rozwiązany.

Moduł Bluetooth. Potrafił pobierać 1-2A i w efekcie nie pozwalał wyłączyć modułu BCM.

Ale tylko gdy zostaje zaryglowane auto w pozycji BT streaming i "searching" czyli wyszukiwaniu telefonu, w przypadku połączenia z telefonem jest ok. Jak gra radio jest ok. Jak gra z płyty jest ok. Jak gra z USB jest ok. Czyli do rozładowania radio musiało zostać w trybie streamingu BT a smax zamknięty po utraceniu zasięgu BT (z daleka). Tylko i wyłącznie w tym trybie.

Oprócz tej jednej pozycji prąd po chwili (od 2A do 0.25A w trakcie kilkudziesięciu sekund dosyć płynnie kilkoma jakby schodkami wyłączają się systemy), spadał do 0.25A, po 2-3min na 0.11A i dopiero po dłuższym czasie (kilkanaście minut) do 0.01A. I wychodzi na to, że tak wygląda prawidłowy pobór.

Nie pytajcie ile czasu zajęło namierzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 26-11-2023 o 00:58
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.