Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2018, 12:24   #11
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy kugą a escape

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Escape są tańsze bo WSZYSTKIE były mniej lub bardziej rozwalone przed przywiezieniem ich do PL...
Taaa jasne, a auta z Niemiec to same bezwypadkowe perełki z niskim przebiegiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . W Polsce utarł się durny mit, że od niemca można kupić porządne auto. Wiele już widziałem i wiem, że w po taniości nie kupisz dobrego auta! Jak jest w miarę nowe to ma spory przebieg lub było walone (często mocniej jak te z USA).
Moje wyglądało podobnie jak kolegi Pała007 wymieniłem tylko części na nowe przy okazji dołożyłem ksenon i grzaną szybę. Przy aucie "grzebałem" z blacharzem i mam je naprawione tak, że absolutnie stanem nie odbiega od salonowego auta. Wersja Titanium kosztowała wtedy sporo ponad 120tys zł a mój z przebiegiem 10,6 tys km wyszedł mnie ok 60% tej ceny i wiem, że mam auto pewniejsze i lepsze jak te wszystkie perełki sprowadzone od "dziadka z Niemiec" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 13:20   #12
lazior81
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 14-06-2018
Skąd: Kraków
Model: Escape
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy kugą a escape

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taaa jasne, a auta z Niemiec to same bezwypadkowe perełki z niskim przebiegiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . W Polsce utarł się durny mit, że od niemca można kupić porządne auto. Wiele już widziałem i wiem, że w po taniości nie kupisz dobrego auta! Jak jest w miarę nowe to ma spory przebieg lub było walone (często mocniej jak te z USA).
Moje wyglądało podobnie jak kolegi Pała007 wymieniłem tylko części na nowe przy okazji dołożyłem ksenon i grzaną szybę. Przy aucie "grzebałem" z blacharzem i mam je naprawione tak, że absolutnie stanem nie odbiega od salonowego auta. Wersja Titanium kosztowała wtedy sporo ponad 120tys zł a mój z przebiegiem 10,6 tys km wyszedł mnie ok 60% tej ceny i wiem, że mam auto pewniejsze i lepsze jak te wszystkie perełki sprowadzone od "dziadka z Niemiec" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman, dzięki za treściwe info, właśnie dlatego przymierzam się do ściągnięcia auta ze Stanów, ew. kupna już sprowadzonego i przerobionego( chyba najwygodniejsza opcja). Może Ty jako użytkownik dodasz jeszcze od siebie jakieś spostrzeżenia i różnice względem Kugi EU, kolega Pała007 sumiennie mi kilka kwestii wyjaśnił, ale może znasz jeszcze jakieś inne różnice? o co chodzi z tą skrzynią, że usa się grzeją? niby nie bede jeździł na codzień autostradą, ale lepiej znać swoje auto :-) Pozdrawiam
lazior81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 14:13   #13
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy kugą a escape

Nie wydaje mi się aby ktoś kto ściąga auta na handel i je naprawia zrobił to sumiennie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwszy raz słyszę o jakiś nagrzewaniach się skrzyni, myślę że to chyba lekka przesada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Co do różnic to jest ich kilka, ale to raczej detale na które przeciętny człowiek nie zwróci uwagi (tylne lampy, lusterka czy siedzenia)
Ogólnie jak wspomniał kolega wcześniej, Escape będzie lepiej wyposażony od Kugi (mowa o Titanium) i Escape mają ładniejsze felgi, bo te w Kudze to w większości brzydota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Gdybyś jednak zdecydował się na zakup auta od niemca to nie wierz, że auto będzie bezwypadkowe i z niskim przebiegiem, ważne jest to jak wcześniej było uszkodzone i jak starannie je ktoś naprawił, a wiem, że praktycznie każdy handlarz ogranicza się z kosztami do minimum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 15:06   #14
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

W kwestii skrzyni z USA to w dawniejszych czasach był temat że skrzynie nie były odpowiednio chłodzone przy wyższych prędkościach, w USA mimo wielopasmowych autostrad najczęściej są limity 65-70 mil. To są rzeczy które nie wyjdą przy normalnym użytkowaniu, chyba że ktoś 200 lata regularnie przez Niemcy 200km/h. Nie mam wiedzy jak to się ma do współczesnych aut i czy dotyczy to Escape.
W przypadku aut z USA warto dokładniej przyjrzeć się czy aby nie topielec. Handlarze autami z USA nie są nic bardziej uczciwi od handlarzy autami z Niemiec i również będą próbować wciskać "perełki" naiwnym. Może nawet łatwiej stracić czujność bo przebiegi faktycznie często są realne.
W Niemczech można kupić dobre auto, ale cena będzie niemiecka, zauważalnie odstająca od okazji od naszych handlarzy.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 15:18   #15
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Dorzucam swoje 5 zł. Zdecydowanie jestem za autem z USA. Jest jedno ale, omijałabym samochód sprowadzony i zrobiony przez handlarza zrobiony do sprzedaży - choć wiem że zdarzają osoby które bardzo sumiennie po sprowadzeniu je zrobią i sprzedają. Najlepszym rozwiązaniem jest sprowadzenie sobie samemu i samemu go zrobienie - wtedy wiesz dokładnie co masz, jakie są uszkodzenia i krok po kroku go robisz. Oczywiście jeśli to wymaga to blacharza musisz sobie znaleźć i lakiernika - pozostałe elementy sam sobie ogarniasz - demontujesz poszczególne elementy, kupujesz drugie, składasz itp. Wbrew pozorom jest to proste.
Różnica pomiędzy USA a EU są ale rzeczywiście sa one nieznaczne a części są dostępne. Nawet jeśli nie sa to, jak wspomniane półosie do Escape można regenerować a jak już są w stanie agonalnym z powodzeniem można za ok 1000 zł ściągnąć z USA.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 16:53   #16
Pała007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-10-2017
Skąd: NS
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 86
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Zgadzam sie w 100% z opiniami kolegów piszących powyżej o Escape z USA. Najlepszą opcją jest wyszukanie egzemplarza bezpośrednio w USA i samemu sobie sprowadzenie aczkolwiek nie jest to proste. Osobiście znalazłem moje auto u gościa w PL który sprowadził kilka egzemplarzy bezpośrednio z USA, kupiłem rozbite nie dotykane nie naprawiane w żaden sposób, takie jak przyjechało z USA, sam z blacharzem, lakiernikiem wyszukiwałem części i poskładalem do stanu idealnego... przebieg 40 tyś auto jak z salonu, jeżdżę już rok... zero problemów tylko sama przyjemność z jazdy i z 30 tyś w kieszeni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pała007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 17:17   #17
lazior81
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 14-06-2018
Skąd: Kraków
Model: Escape
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Cytat:
Napisał Pała007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadzam sie w 100% z opiniami kolegów piszących powyżej o Escape z USA. Najlepszą opcją jest wyszukanie egzemplarza bezpośrednio w USA i samemu sobie sprowadzenie aczkolwiek nie jest to proste. Osobiście znalazłem moje auto u gościa w PL który sprowadził kilka egzemplarzy bezpośrednio z USA, kupiłem rozbite nie dotykane nie naprawiane w żaden sposób, takie jak przyjechało z USA, sam z blacharzem, lakiernikiem wyszukiwałem części i poskładalem do stanu idealnego... przebieg 40 tyś auto jak z salonu, jeżdżę już rok... zero problemów tylko sama przyjemność z jazdy i z 30 tyś w kieszeni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Właśnie nad takim samym rozwiazaniem najbardziej sie zastanawiam😀 tylko samemu raczej nie ściągnę, pozostaje kupno juz w PL, natomiast wiadomo jakimi opiniami cieszą się handlarze. Pozostaje szukac, liczyc na to że się coś trafi, zawsze jest mozliwosc zamowienia inspekcji przed kupnem autka😀 bardzo dziekuje wszystkim za trafne i rzeczowe informacje, pozdrawiam serdecznie!
lazior81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 19:03   #18
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Cytat:
Napisał defektpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo wiem po co straszysz kolegę. Znam wielu szczęśliwych posiadaczy Escape z USA i bez problemu cieszą się jazdą nimi. Wg Ciebie samochody z rynku EU są bezwypadkowy i nie reperowane?
Nie straszę tylko pokazuję jak to czasami wygląda i że to nie zawsze jest takie piękne jak by się wydawało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Pała007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszesz dość tendencyjnie pokazując to ogłoszenie.
Oczywiście że tak .. i taki był mój cel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taaa jasne, a auta z Niemiec to same bezwypadkowe perełki z niskim przebiegiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Oczywiście że nie ... wręcz przeciwnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... kupując rozbitka z USA przynajmniej wiesz jak to wygląda przed naprawą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Pała007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... zero problemów tylko sama przyjemność z jazdy i z 30 tyś w kieszeni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest ta wersja optymistyczna.... niestety jak źle trafisz to zaoszczędzisz połowę tej kwoty albo i mniej.

Swoim wpisem chciałem pokazać tą drugą stronę importu aut zza wielkiej wody i nie mam zamiaru nikogo zniechęcać do zakupu takich pojazdów.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 19:07   #19
Pała007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-10-2017
Skąd: NS
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 86
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Oczywiście może być i tak jak piszesz, ale podchodząc z głową do tematu ryzyko jest znikome.... a kto nie ryzykuje ten niema


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pała007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 19:29   #20
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Rob po części każdy z nas ma rację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kupując igiełkę z niemiec często można nadziać się na minę co nie znaczy że z autami z US jest inaczej. Czasami z tymi z US jest tak, że zniszczą lub zdewastują ci go w transporcie i nic z tym zbytnio nie zrobisz, czasami bywa tak, że go nawet rozkradną, nie piszę tu o roletach czy wycieraczkach, bo to standard i zawsze trzeba mieć to na uwadze.
Generalnie auta z US są tańsze, bo naprawiane "na sztukę" a do tego dochodzi myślenie głupiego polaka, że niemiec sprzeda mu po taniości dobre auto z niskim przebiegiem i do tego zawsze bezwypadkowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.