Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2020, 11:36   #1
grzechu0011
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 18-07-2019
Skąd: Rzeszow
Model: Ford Transit 330M
Silnik: 2,4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Nagły spadek prądu, Rozładowany akumulator

Dzień dobry, posiadam forda transita z 2007 roku z silnikiem 2,4tdci, jest to bus przerobiony na kampera, i od samego zakupu ( czyli od roku) borykam się z problem spadku prądu , otóż mam taką sytuację że jestem w trasie , więc akumulator jest pełny , robię sobie przerwę na stacji paliw, chcę odpalić , zero reakcji, tak jakby padł w sekundę, aczkolwiek posiadam 2 dodatkowe akumulatory do osprzętu kamperowskiego i w razie czego podłączam je , i odpalam normalnie( akumulator wymieniłem),później mogę go zgasić od razu i odpala normalnie, również po dłuzszym postoju odpala normalnie, odpiąłem instalacje kamperową od samochodowej aby sprawdzić czy to nie to , lecz jednak problem nadal występuje, zauważyłem że jak jadę autem i włączę głośno muzykę to następuję spadek napięcia poniżej 12v.
Alternator niby dobrze działa jak sprawdzałem napięcie podczas odpalania, to jest OK.
Zauważyłem że dwukrotnie spalił mi się bezpiecznik od oświetlenia w środku(również od zasilania złącza diagnostycznego) ale czy moze miec to coś wspólnego ?
Jaka diagnostykę zalecacie ? Oraz co to może być według Was ?
Dziękuję za pomoc.


Ostatnio edytowane przez grzechu0011 ; 02-02-2020 o 13:51 Powód: Tytuł niezgodny z regulaminem.
grzechu0011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2020, 14:18   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Nagły spadek prądu, Rozładowany akumulator

Nie do końca jest jasne to co opisałeś. Ale zakładam, że samochód ma dołożony separator na te dwa dodatkowe akumulatory, a podstawowy jest podłączony bezpośrednio do styków rozrusznika.
Jeżeli przy próbie uruchomienia rozrusznika nie słychać kompletnie nic - nawet stycznik rozrusznika czy przekaźnik nie stuka, a immo (kontrolka) zachowuje się poprawnie, to po kolei sprawdź napięcia na bezpieczniku nr 17, na stykach prądowych przekaźnika R4 i sterujących tego przekaźnika czy pojawia się napięcie ze stacyjki.

Jeżeli słychać stycznik - albo przewód prądowy akumulatora (np klema) nie ma kontaktu, albo przerobiona instalacja z separatorem jest jakimś dziwolągiem uniemożliwiającym bezpośrednie połączenie wysokoprądowe akumulator-rozrusznik.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2020, 23:42   #3
grzechu0011
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 18-07-2019
Skąd: Rzeszow
Model: Ford Transit 330M
Silnik: 2,4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nagły spadek prądu, Rozładowany akumulator

Dzięki za odpowiedź , wydaje mi się że jest tak jakby ten pstryk, muszę w takim razie zweryfikować i sprawdzić te kable , raczej nie chodzi o ten separator ponieważ odłączyłem go aby zweryfikować czy aby to nie jest to.
grzechu0011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2020, 09:10   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Nagły spadek prądu, Rozładowany akumulator

Cytat:
Napisał grzechu0011 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
raczej nie chodzi o ten separator ponieważ odłączyłem go
Sam separator zapewne nie ma wpływu na awarię, ale chodzi o to, czy podczas jego instalacji coś nie zwalono z połączeniami przewodów wysoko prądowych. Jeżeli przewody wysoko prądowe są ok (można zewrzeć na próbę na krótko styki stycznika - uwaga: auto nie na biegu!), leć po kolei sprawdzając, czy pstryka przekaźnik, potem czy pojawia się napięcie na styczniku rozrusznika.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-02-2020 o 09:15
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 20:25   #5
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Nagły spadek prądu, Rozładowany akumulator

Cytat:
Napisał grzechu0011 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wydaje mi się że jest tak jakby ten pstryk
Tylko ten "pstryk" może oznaczać, że napięcie jest OK, załącza zworę elektromagnesu rozrusznika OK,

Ale np styki elektrozaworu są nadpalone (przywęglone) i nie dają poprawnego zestyku prądu rozruchowego.
Niedawno właśnie ten temat przerabiałem i mi się utrwalił.
Elektromagnes ca 50,- robota 10 do 15 minut. klucz Torks 10. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 08:54   #6
grzechu0011
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 18-07-2019
Skąd: Rzeszow
Model: Ford Transit 330M
Silnik: 2,4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nagły spadek prądu, Rozładowany akumulator

Problem rozwiązany, uszkodzony alternator.
grzechu0011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.