Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2020, 21:13   #571
bilder
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-02-2020
Model: s max
Silnik: 2.0 tdci DW10C
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt DW10!

Panowie.
jak zaślepić egr?
w którym miejscu ? tym na zdjęciu czy jednak na samym wyjściu z kolektora? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

bilder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2020, 22:43   #572
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 485
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt DW10!

Wersja z dwoma zaślepkami chyba jest najoptymalniejsza, ale ta na wyjściu z kolektora może zostać przepalona jak ze słabego materiału.
Ja mam na samym początku tylko.
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 06:19   #573
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt DW10!

Ja mam jak na zdjęciu. Zrobiłem z blachy 0.5 mm inox. Chyba 6 lub 7 lat temu. Blaszka jest w identycznym stanie jak w momencie założenia.
Jedna zaślepka w zupełności wystarcza
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 18:25   #574
przydzial1973
ford::beginner
 
Imię: Wiesiek
Zarejestrowany: 29-05-2015
Skąd: Mielec
Model: FORD S MAX
Silnik: 2 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt DW10!

Zaślepiłem egr tak jak na zdjęciu i dwóch kolegów też ,efekt taki że w przeciągu dwóch lat grzybki w zaworze zablokowało jeden nawet się urwał,zaślepienie w tym miejscu jest niewłaściwe ,egr padnie szybciej z blaszką niż bez.Trzeba dorobić blaszkę i wsadzić w miejsce uszczelki za hłodnicą przed egr wtedy zawór pracuje w warunkach idealnych i wytrzyma do końca żywota samochodu.Zawory z blaszką za nim, ulegają zabrudzeniu,nie ma cyrkulacji i cały syf gromadzi się przed grzybkiem, dodatkowo zwiększone ciśnienie w zaworze powoduje przedmuch koło trzonka zaworu w dłuższym czasie blokując go .Moim zdaniem jedyne słuszne rozwiązanie to zaślepienie egr przed nim,trzeba dorobić blaszkę samemu bo nie ma tego w handlu ,dostęp też trudniejszy ale efekt dożywotni ,zaślepiając za egr rozwalacie swoje zawory padną szybciej niż bez blaszki.
przydzial1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 23:39   #575
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt DW10!

Ja swego czasu, jak Inpost zaczynał działalność, to każdy list polecony miał przyklejoną taką grubą, nierdzewną, kwadratową, albo prostokątną blaszkę, więc zostawiałem sobie te blaszki w garażu... A nóż się do czegoś, kiedyś przydadzą... No i przydały się... Odrysowałem sobie tylko od oryginalnej uszczelki otwory na śruby, nawierciłem i bez jakiegokolwiek przycinania wsadziłem przed zawór zamiast uszczelki. Do zaworu nie dociera cały ten syf, więc nic mu już nigdy nie będzie. Przerywanie przy przyspieszaniu ustało, a dpf dopala się, jak do tej pory. Zastanawiam się, czy będę kupował nowy EGR...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg EGRnew.jpg (37.6 KB, 164 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez seewcio ; 10-06-2020 o 13:06
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2020, 17:19   #576
crisssu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Skąd: Gniezno
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI 140km
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt DW10!

Witam
Przeczytałem niemalże cały post.
Zanim zrobiłem zabieg u siebie dużo na ten temat czytałem, dużo rozmów przeprowadziłem z fachowcami, mechanikami i innymi szpecami. Moim skromnym zdaniem najlepiej zaślepić by było jeszcze przed chłodniczką spalin, wtedy oszczędzilibyśmy przed zapchaniem samą chłodnicę. Lecz dojście do śrub i sama możliwość wykręcenia tego elementu w paroletnich samochodach to niemały wyczyn. dlatego też najlepiej zrobić to przed zaworem EGR jak pokazał kolega wyżej z tą różnicą że najpewniejsza jest blacha miedziana niż niewiadomego pochodzenia blaszka z in postu.
Po zabiegu jestem już około 2 lata i efektów ubocznych dla swojego silnika jakoś do tej pory nie zauważyłem .... choć tu pozdrawiam ekologów bo to jedyny minus całej operacji. Ale drodzy ekolodzy piszecie o DPF-ach i innych opcjach , a zastanowiliście się moi drodzy ile tego syfu wylatuje podczas wypalania wyżej wspomnianego DPFu
pozdrawiam
crisssu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2020, 20:27   #577
Asymptota
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 01-11-2017
Model: C-max
Silnik: 1.6 ti-vct 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 48
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt DW10!

Mniej czy więcej według Ciebie?

Bo jak więcej to po co montują te DPF-y?

Może i off-top ale jestem ciekaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Asymptota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2020, 21:39   #578
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt DW10!

Montują je po to, żeby sadze były wyłapane w mieście i wypalone poza miastem. W większości przypadków się sprawdza.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2020, 18:59   #579
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Egr zaślepiony prymitywnie, ale jaki efekt DW10!

Co by tu nie wypisywać, to EGR jest samym złem dla silnika. Służy tylko ekologii dopóki silnik i osprzęt jest w dobrym stanie. Potem EGR powoduje większe zasyfienie środowiska, bo cały układ dolotowy i zawory oblepione są mazią, która na pewno nie pomaga w poprawnej pracy silnika... Gdyby nie EGR, to byłoby niemalże tak samo czysto jak w silniku benzynowym...
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2020, 17:09   #580
No1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 0
Domyślnie Forscan zakładka test. Wykryto usterkę.

Witam. Zrobiłem dziś test w FORScan zakładka: Mode 6 - Test Results for Specific Monitored Systems. Otrzymałem wynik że wykryto usterkę. Czy to EGR?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20200713-172709.jpg (10.8 KB, 131 wyświetleń)
No1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.