Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2020, 09:13   #161
mkk1
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2011
Skąd: Krk
Model: mk4
Silnik: 2,0 195@405 , Heko power :)
Rocznik: 2011
Postów: 165
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

Czytanie o perypetiach nowych forscanowców jest często lepsze od Monthy Pytona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , oczywiście licencję rozszerzoną na forscana masz ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mkk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2020, 10:16   #162
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

Cytat:
Napisał lukasz5783 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam Ci wysłać zdjęcie ?...
Kolego - sam napisałeś tekst "w Kudze MK2 nie ma PCM".
Ten tekst to bzdura - PCM to sterownik silnika i Kuga MK2 go i owszem ma...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chciałeś napisać zdanie "w FORScanie nie ma procedury konfigurowania PCM" - to nie wiem co Cię powstrzymało od poprawnego sformułowania???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak widzisz to Twój problem a nie mój...
Co do kwestii "czy FORSCan jest dobry na wszystko" - NIE. NIE JEST DOBRY NA WSZYTKO.
Nie ma obowiązku ale i możliwości zrobienia wszystkiego FORScanem.

Tak więc będziesz się musiał pogodzić z myślą, że za pomocą FORScana Ty nie jesteś w stanie zrealizować swojego marzenia.

BTW - w zamian sugeruję podjęcie ćwiczeń z poprawnego formułowania swych myśliGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czas będzie spożytkowany z dużo większą korzyścią...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2020, 10:51   #163
lukasz5783
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2020
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego - sam napisałeś tekst "w Kudze MK2 nie ma PCM".
Ten tekst to bzdura - PCM to sterownik silnika i Kuga MK2 go i owszem ma...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chciałeś napisać zdanie "w FORScanie nie ma procedury konfigurowania PCM" - to nie wiem co Cię powstrzymało od poprawnego sformułowania???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak widzisz to Twój problem a nie mój...
Co do kwestii "czy FORSCan jest dobry na wszystko" - NIE. NIE JEST DOBRY NA WSZYTKO.
Nie ma obowiązku ale i możliwości zrobienia wszystkiego FORScanem.

Tak więc będziesz się musiał pogodzić z myślą, że za pomocą FORScana Ty nie jesteś w stanie zrealizować swojego marzenia.

BTW - w zamian sugeruję podjęcie ćwiczeń z poprawnego formułowania swych myśliGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czas będzie spożytkowany z dużo większą korzyścią...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Madrala cwaniak widze heh .. no dobrze zobaczymy ale mam nadzieje ze nie.. gdy np bedziesz potrzebowal pomocy od rat med. przy zakleszczonym aucie zobaczymy jak byś wtedy cwaniakaowal ze swoimi mądrościami .. skoro ktoś błądzi mozna odrazu to sprostowac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak widzisz kolego nie kazdy zna sie na wszystkim ale zycie jest najważniejsze .. a marzenia to ja swoje spełniam w inny sposób .. bo jak widze co dla niektorych szczytem marzen jest zabawa kabelkami i programami . No ale cóż .
Nie chcesz dzielić sie wiedzą to Nie heh co za problem .. chociaż po to jest założone forum . Jak w kilerze heh WIEM ..ALE NIE POWIEM HEHE .. Mnie stać i jak bede chcial to chip zrobie na 190 i 420 NM bo takie jest założenie

Pozdrawiam cie Rat. Med Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez lukasz5783 ; 13-04-2020 o 11:06
lukasz5783 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2020, 11:26   #164
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

Cytat:
Napisał lukasz5783 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Rat. Med Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedno do drugiego ma NIC.
To, że czegoś nie robi się FORScanem do tego, że kolega jest Rat. Med. ma się nijak. Raczej istotne jest pytanie CZYM SIĘ ROBI. Otóż najprościej to robi się oryginalnym UCDS. W parametrach konfiguracyjnych PCM. To trzeci raz tak już jeśli chodzi o "przekazywanie wiedzy"...

A co do Rat. Med. - to ja z kolei nieźle znałem (służbowo, z pracy ) kilku Prezesów NFZ, nie licząc licznych Dyr. Oddz. Woj. NFZ. Co to wnosi do sprawy????
BTW - Z "usług" kolegów Kolegi też niestety zdarzyło mi się skorzystać i więcej mam nadzieję już nie musieć... Tamci byli profesjonalni i opiekuńczy. Nie pytali, czy znam się na FORScanie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P1090629.jpg (57.4 KB, 117 wyświetleń)
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2020, 13:30   #165
lukasz5783
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2020
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedno do drugiego ma NIC.
To, że czegoś nie robi się FORScanem do tego, że kolega jest Rat. Med. ma się nijak. Raczej istotne jest pytanie CZYM SIĘ ROBI. Otóż najprościej to robi się oryginalnym UCDS. W parametrach konfiguracyjnych PCM. To trzeci raz tak już jeśli chodzi o "przekazywanie wiedzy"...

A co do Rat. Med. - to ja z kolei nieźle znałem (służbowo, z pracy ) kilku Prezesów NFZ, nie licząc licznych Dyr. Oddz. Woj. NFZ. Co to wnosi do sprawy????
BTW - Z "usług" kolegów Kolegi też niestety zdarzyło mi się skorzystać i więcej mam nadzieję już nie musieć... Tamci byli profesjonalni i opiekuńczy. Nie pytali, czy znam się na FORScanie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i bardzo dobrze zycze zdrowia i szerokosci na drogach ..
lukasz5783 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2020, 16:01   #166
kstek1979
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-07-2010
Skąd: Świdnica
Model: Kuga 2 +Mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 150km /2.0 tdci 210km
Rocznik: 2015/2017
Postów: 51
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

Witam kolegów w temacie. Szukam z okolic Świdnicy na Dolnym Śląsku, albo generalnie dolnośląskie kto mi przestawi z 150 na 180 km. Ford kuga Dm2. 2015. POZDRAWIAM
kstek1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2020, 17:38   #167
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

To ja dorzucę swoje 3 grosze...
Ten link poniżej jest genialny.
Pobrałem z niego AsBuiltExplorera.

Zaciągnąłem dla 4 wybranych VINów znalezionych na otomoto (heheszki) (3 x focus st 2.0 tdci 180 km i 1x focus 2.0 tdci 150 km) asbuilt z tej jakiejś amerykanckiej strony.

Powtarzalne różnice w blokach PCM są tylko w dwóch blokach.
- 7E0-01-04
- 7E0-01-08

Droga lożo szyderców... Rozumiem, że nie dostanę gotowego przepisu i tak czy tak skończę u kolegi mayak na wgrywce mapy od 180 ale dajcie chociaż znać czy zmierzam w dobrą stronę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2020, 18:46   #168
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

Mały updacik.
Poanalizowalem jeszcze te configi i wychodzi że tylko jeden blok odpowiada za wybór mapy 150 vs 180 km.
A dokładnie jest to
7E0-01-08
Czyżby wielką tajemnica przestała być tajemnicą? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2020, 20:29   #169
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

To tak podsumowując jeśli kogoś to interesuje:
zmienione w Focusie Mk3 FL ze 150 na 180.
Trzeba przyznać, że Foka na tej mapie to już jest dobry gokart.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2020, 21:34   #170
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Zmiana mocy silnika 150KM na 180KM - DW10F

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmienione w Focusie Mk3 FL ze 150 na 180.
Trzeba przyznać, że Foka na tej mapie to już jest dobry gokart.
Zrobiłeś to sam czy u mayak?
Jak sam to wrzuć know how krok po kroku do tematu.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.