Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2020, 21:01   #471
marsag
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-10-2009
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 26
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał foni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Któryś raz powtórzę. Mam wymienione wszystkie głośniki poza wooferem i nie zaobserwowałem ŻADNYCH problemów z ANC. Z tego co zgłaszają inni koledzy wynika, że takie problemy pojawiają się w Hybrydzie, aczkolwiek ich geneza póki co nie jest zbyt racjonalnie wytłumaczalna.
Trudno mi określić przyczynę problemu z ANC, jednoznaczne jest dla mnie że po wygłuszeniu prawych drzwi i pozostawieniu głośników sony w drzwiach zauważyłem słyszalne pogłośnienie i podbicie basów przechodzące w dziwne wibracje przy przejściu z elektryka na benzynę. Czysto hipotetycznie ...być może ponowna kalibracja by pomogła. Nie wiem czy wymiana centralnego miała wpływ, ponieważ nie testowałem w różnych warunkach. O ile pamiętam skoki głośności zaczęły się po wyciszeniu. Zawsze można zmienić z powrotem na sony. Podejrzewam (znowu hipoteza), że użytkownicy benzyn i diesli nie mają takich skoków, co do hałasu produkowanego przez zespół napędowy (w hybrydzie przeskakujesz z szumu do odgłosu komarka tudzież skutera), że wpływ ANC na audio może być tak minimalny, że jest nie odczuwalny w odbiorze.

Co do środka no cóż...chyba nie mam szans na brzmienie ze słuchawek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na razie się skupię na tym aby mruczenie najniższych stało się znośne...


Ostatnio edytowane przez marsag ; 19-05-2020 o 21:09
marsag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 09:23   #472
macyy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-01-2009
Skąd: Łódź
Model: mk5
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 42
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Pytanie do osób, które wymieniły przednie głośniki w mk5.
Podłączaliście głośniki "sztuka za sztukę"? tzn. odcinaliście tweetera i w jego miejsce podłączaliście nowego i to samo z wooferem? Bez zwrotnicy dołączonej do głośników?
Pytam bo podłączyłem na szybko na próbę focale "po bożemu" tzn. przewody idące do woofera do zwrotnicy i ze zwrotnicy podział na wf i tw. Grało to fatalnie. Tweetera w ogóle nie było prawie słychać, jakieś szumy tylko z niego.
Rozumiem, że to przez to, że mondeo dale już pocięty sygnał do poszczególnych głośników tak?
macyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 11:49   #473
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał macyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączaliście głośniki "sztuka za sztukę"? tzn. odcinaliście tweetera i w jego miejsce podłączaliście nowego i to samo z wooferem?
DSP filtruje sygnały podawane na tweeter i midbas. Aby grało jako tako trzeba podłącżyć osobno. Choć lepsze głośniki mogą dzielić pasmo nieco inaczej niż fabryczne i nie będzie można w pełni wykorzystać ich potencjału.
Zobacz:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]

Ostatnio edytowane przez Alecki ; 25-05-2020 o 18:31
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 14:29   #474
marsag
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-10-2009
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 26
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

W moim przypadku podłączałem sztuka za sztukę. Decyzja wynikała z tego że w mam podzielony sygnał z DSP do woofera oraz do tweetera, więc nie do końca rozumiałem potrzebę wstawiania zwrotnicy. Z tyłu sygnał do tweetera jest przepuszczany przez woofer natomiast z przodu idzie bezpośrednio z DSP.
Wszystko zależy od tego, którą wersje systemu audio masz u siebie zainstalowaną. Na ETIS jest kilka różnych schematów. Ja mam Sony premium, w której na przodzie sygnał jest podzielony, a z tyłu przepuszczony przez woofer. Dokładnie jak na schemacie prezentowanym na tym forum. Widać to po ilości kabli podłączonych do woofera w oryginalnej wtyczce (z przodu są dwa, z tyłu cztery).

Schematy są w poniższym odnośniku
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Cytat:
Napisał macyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie do osób, które wymieniły przednie głośniki w mk5.
Podłączaliście głośniki "sztuka za sztukę"? tzn. odcinaliście tweetera i w jego miejsce podłączaliście nowego i to samo z wooferem? Bez zwrotnicy dołączonej do głośników?
Pytam bo podłączyłem na szybko na próbę focale "po bożemu" tzn. przewody idące do woofera do zwrotnicy i ze zwrotnicy podział na wf i tw. Grało to fatalnie. Tweetera w ogóle nie było prawie słychać, jakieś szumy tylko z niego.
Rozumiem, że to przez to, że mondeo dale już pocięty sygnał do poszczególnych głośników tak?

Ostatnio edytowane przez marsag ; 25-05-2020 o 14:38
marsag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 18:17   #475
macyy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-01-2009
Skąd: Łódź
Model: mk5
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 42
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Ja mam Sony z 9 głośnikami (po 2 na drzwi + centralny w desce). W przednich drzwiach do woofera do wtyczki dochodzą 4 przewody. Głośniki są sony 4 ohmowe.
macyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 18:35   #476
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał macyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Głośniki są sony 4 ohmowe
Każdy z nich ma cewkę i kondensator ?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 09:43   #477
macyy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-01-2009
Skąd: Łódź
Model: mk5
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 42
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

O Panie, żebym ja pamiętał. Rozbiorę drzwi dzisiaj i zerknę.
macyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 12:44   #478
niewiadomskizbigniew33@gm
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 26-05-2020
Skąd: OLSZTYN
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Witam mam jedno pytanko czy ktoś wie jak krok po kroku podłączyć TravelPilot EX do mk3 2004
niewiadomskizbigniew33@gm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 19:48   #479
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Może lepiej zapytaj w temacie z prefiksem mondeo mk3,bo to jest temat dotyczący mondeo mk5.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 10:27   #480
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Podzielę drobnymi uwagami dla osób z głośnikami w wersji bida Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie oryginalnie zamontowane jest 8 głośników. Nie zdawałem sobie sprawy jak one grały biednie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pierwsze co zrobiłem to ustawiłem nastawy equalizera na numerek 12. Domyślnie jest wartość 4. Różnicę czuj z kopyta. Podbite są praktycznie wszystkie dźwięki. Dalej postanowiłem wygłuszyć wszystkie drzwi. Poszła mata stp aero i boczki wyklejone matą. Dźwięk zyskał nowego wymiaru. Basy to basy a nie buczące buuu. Słychać więcej szczegółów. Dźwięk się nie rozmywa. Przy okazji zauważyłem że oryginalne głośniki (nie sony) zaczęły... gnić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Masakra. Pojawiły się dziury, biały grzyb... lekki szok. Wymieniłem okazjonalnie na głośniki głośniki z zestawy sony i jest trochę lepiej.
Cóż... tyle z moje strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak ktoś się zastanawia jak poprawić dźwięk to polecam zwiększyć sobie nastawy equalizera i mocno rozważyć wygłuszenie drzwi. Zostaje tylko zatankować i pokręcić się po mieście z ulubioną muzą w głośnikach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.