Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2020, 13:27   #1
Pitrek77
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Brzeg
Model: MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Sprężynka zawsze po 140 km

Witam
Jeśli zakładam ten temat nie potrzebnie to z góry przepraszam ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na swój problem. Jakiś czas temu wymieniłem komplet wtryskiwaczy. Zostały zakodowane i zniknął dotychczasowy problem a mianowicie problematyczne odpalanie, szarpanie i nie równa praca do czasu lekkiego rozgrzania auta. Przez jakiś czas kręciłem się wokół komina i wszystko było ok. Ostatnio jednak przyszło mi jechać w dłuższą trasę i tu pojawił się problem. Po ok 140 km pierwszy raz tryb awaryjny. W trakcie jazdy wyłączyłem i włączyłem zapłon i wszystko wróciło do kormy. Ale szybko problem się powtórzył. Jechałem tak jeszcze przez jakiś czas. Powtarzałem procedurę i raz udawało się wyłączać try awaryjny innym razem nie. Zatrzymalem się na ok 2 godz. Auto odpalilo normalnie i poprostu pojechałem jakby nigdy nic ale znow tylko 140 km i powtorka z rozrywki. Nie ma znaczenia czy jade pod górę z pedałem w podłodze, czy rozpędzam się rownież z pedałem w podłodze, czy jade równo po płaskiej drodze, po 140 km poprostu wpada w tryb awaryjny.
Diagnostyka nie wykazuje żadnych błędów.
Ale zdziwiło mnie że w kompie nie są widoczne kody wtryskow które były zakodowane.
Moje pytanie to czy jest to normalne że pole kodów jest puste, czy powinny być widoczne?
Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?
Dziwi mnie to że wpada w tryb awaryjny zawsze po tym samym przebiegu

Pitrek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 13:56   #2
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Sprężynka zawsze po 140 km

Kolego weź określ co oznacza 140 km. Czy to prędkość czy odległość. Bo jeśli to pierwsze to pewnie pompa pada. Jak wymieniłeś wtryski to pompę ktoś sprawdzał? Pewnie sypała opiłkami i nowe wtryski dostały po d....

Ostatnio edytowane przez Deryll ; 26-05-2020 o 13:59
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 16:07   #3
Pitrek77
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Brzeg
Model: MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Sprężynka zawsze po 140 km

140 km czyli przejechany dystans prędkość to km/h.
Pompa nie opiłkuje, przy wymianie filtra w paliwie nie było żadnych opiłków. Zastanawia mnie czy ta systematyczność że po każdym postoju ok 2 godz mogę deptać do oporu, przyspieszać w dowolny sposób i łagodnie i ostro do prędkości 150-170 km/h i nic się nie dzieje. Przejeżdżam 140 km i bum... tryb awaryjny.
Czy to że kody wtrysków nie są w tej chwili widoczne po podłączeniu do kompa może oznaczać że się rozkodowały i to będzie przyczyną wchodzenia w tryb awaryjny?

Ostatnio edytowane przez Pitrek77 ; 26-05-2020 o 16:54
Pitrek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.