Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-12-2015, 09:04   #21
Lord Alien
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 01-11-2015
Model: S-MAX Titanium S
Silnik: 2,2 TDCI ~210HP
Rocznik: 2009
Postów: 102
Domyślnie Odp: Brak miejsca na pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym

w sumie za granicą chyba nim nie jeździłem na zaświadczeniu, myśle że nie było by problemu

Lord Alien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2015, 18:32   #22
pablos79
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 191
Domyślnie Odp: Brak miejsca na pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym

Cytat:
Napisał Patt MelodyZ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem. A co muszę zabrać jeszcze ? Z tego co czytam, to stary dowód, zaświadczenie o przeglądzie, aktualne ubezpieczenie samochodu i podobno też tablice rejestracyjne celem naklejenia nowego hologramu ?
No nie no, chyba blachy i reszta raczej niespecjalnie. To nie jest przerejestrowanie auta tylko jedynie nowy dowod na te same nr rej i blachy,
__________________
Focus 2 MK2 FL TiVCT 115 -> 145 KM
PantherBlack
pablos79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2016, 18:41   #23
kbomb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2015
Model: ford
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Brak miejsca na pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym

Cytat:
Napisał Lord Alien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
można jeździć na zaświadczeniu od diagnosty.
Ja tak już 2 lata ciągne
Cytat:
Napisał damianisko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lord- też tak jeździłem innym , małym autem chyba ze 3 lata. Ciekawi mnie, jak w przypadku kontroli za granicą. Ale taka policja prawdopodobnie nie zna się na polskich przepisach i nawet nie zagląda w ten dokument.

Panowie dołączam do "klubu" jeżdżących z wynikiem badania ze stacji diagnostycznej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Tak tylko informacyjnie napiszę co mi powiedział diagnosta:
"Posiadacz samochodu, poświadczeniem pozytywnego wyniku badania technicznego może posługiwać się przez okres 2 tygodni - jest to okres na wyrobienie nowego dokumentu. Wynik badania nie jest dokumentem...." Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kbomb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2020, 09:22   #24
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Brak miejsca na pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym

Odkopuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie mam już miejsca na pieczątki, a nie ogarnąłem, że przegląd kończy się już za 4 dni. Czy składając wniosek o wymianę DR np. jutro zdążę uniknąć opłaty 19 zł za dowód tymczasowy, czy zbyt krótki termin i nic mi to nie da?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2020, 11:48   #25
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Brak miejsca na pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym

Nie potrzebujesz dowodu tymczasowego - możesz jeździć z papierem ze stacji diagnostycznej i w międzyczasie czekać na nowy dowód.

Już przerabialiśmy to w innym wątku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dowód tak czy siak w szufladzie mieć trzeba.
Zrób przegląd i w wolnym czasie złóż wniosek o nowy dowód.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2020, 12:46   #26
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Brak miejsca na pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym

Tak zrobię, dzięki. Chciałem się tylko upewnić, że jak złożę wniosek o nowy dowód, to nie każą mi płacić 19 zł za tymczasowy (nie planuję wyjeżdżać za granicę w ciągu najbliższych miesięcy, więc tak czy inaczej byłby mi niepotrzebny)
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2020, 11:43   #27
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Brak miejsca na pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak zrobię, dzięki. Chciałem się tylko upewnić, że jak złożę wniosek o nowy dowód, to nie każą mi płacić 19 zł za tymczasowy (nie planuję wyjeżdżać za granicę w ciągu najbliższych miesięcy, więc tak czy inaczej byłby mi niepotrzebny)
Wg mnie możesz dowód trzymać w domu wraz z kwitkami z SKP. Pieczatki są niepotrzebne bo dowód jest w domu a liczy się to co jest w CEPIK.

Nie musisz wymieniać dowodu, tylko co roku kolekcjonuj kwitek z SKP a dodatkowo kopia w samochodzie jak kulson będzie upierdliwy i będzie mu szkoda sprawdzić w bazie - pokazesz kopię.

Szkoda kasy, wysiłku latania w czasie zarazy w kolejkę etc.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2020, 12:15   #28
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Brak miejsca na pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym

Cytat:
Napisał Grzegorz MX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak kulson będzie upierdliwy i będzie mu szkoda sprawdzić w bazie - pokazesz kopię.
Gorzej jak będę mu musiał to tłumaczyć na czeski - jakbym jeździł tylko po kraju, to pewnie bym się tym nie przejmował.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2020, 20:13   #29
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Brak miejsca na pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gorzej jak będę mu musiał to tłumaczyć na czeski - jakbym jeździł tylko po kraju, to pewnie bym się tym nie przejmował.
Kwitek jest z pieczatkami. Będzie legit.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 09:06   #30
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Brak miejsca na pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym

Posiadanie dowodu jest obowiązkowe - wożenie nie jest. Papier ze stacji jest potwierdzeniem przeglądu a nie potwierdzeniem posiadania dowodu.

Rozmawialiśmy już o tym - trzeba mieć w szufladzie niestety i 60 dych wydać w urzędzie jak się pieczątki kończą.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.