Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2019, 21:28   #21
Donek123456
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-09-2019
Skąd: Mogilno
Model: Courier Transit
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Mój courier znów w serwisie od tygodnia. Po ostatniej wizycie w serwisie udało mi się zrobić niecałe 300km i po raz kolejny cały zespół kontrolek się zapalił na wyświetlaczu licznika, niczym światełka na choince... tragedia to już nawet nie wydaje się być śmiesznym. Co mnie jeszcze spotka z tym Fordem??? Pytając w serwisie dostałem odpowiedź że będą naprawiać do skutku !!! A skutkiem zapewne będzie koniec gwarancji już za kilka miesięcy.... odradzam szczerze jeśli komukolwiek by przyszło nawet na myśl zastanawiać się nad zakupem tego bubla

Donek123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2019, 18:50   #22
Donek123456
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-09-2019
Skąd: Mogilno
Model: Courier Transit
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Ford odebrany, naprawa polegała na wgraniu nowego oprogramowania. Auto stało 2 tygodnie w serwisie!!! Podobno to ostatnie oprogramowanie które wyeliminowało przyrost oleju w misce powodowało zbyt rzadkie wypalanie filtra DPF. Teraz pewnie powróci problem z olejem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pojezdzimy zobaczymy
Donek123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2020, 19:19   #23
Cibor12
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Warszawa/Serock
Model: Focus
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 33
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Mi po akcji serwisowej, wypala dpf co chwilę. Przynajmniej tak uważam.

Ostatnio robię stałe odcinki po 80 km w jedną stronę czyli 160 dziennie. Trasa do 100 plus wyprzedzania, troszeczkę miasta iiiiiii....

Co 2 dni stoję na światłach, spalanie wzrasta do 1,7l/h zamiast 0,5, obroty rosną do 1000 i tak sobie stoi, raz włączył mi się pod domem, zostawiłem samochód w tym stanie. Chodził około 20 minut...

Nie wiem już co mam robić, jak pojadę do serwisu to nic nie zrobią.

Dodam że serwis akcji nie wymienił mi oleju, powód wymiana 5k km wczesniej....
Cibor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2020, 06:57   #24
Piterada
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-10-2019
Skąd: okolice Torunia
Model: courier
Silnik: 1.5 Duratorq 100 km
Rocznik: 2019
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Wydaje mi się że nie powinno się zostawiać uruchomionego silnika do wypalania przynajmniej tak jest napisane w instrukcji. CZy masz jakieś problemy później jak cykl się nie skończy? Piszesz że robisz głównie trasy. Przy kolejnym uruchomieniu niech się dalej wypala.

Ja mam mojego od niedawna najechane ok 4tys kilometrów, głównie trasa do pracy 25km w jedną stronę, narazie wszystko ok. Co jakiś czas słyszę że się załączają te wentylatory i coś tam się dzieje. Z niepokojem czytam wasze wpisy. Teraz planuje jakoś wymienić olej(nie wierzę w te long live). Zawsze wymieniam olej w nowych samochodach pierwszy raz po kilku tysiącach przejechanych. Oni każą pierwszą wymiana po 30tys robić.
Piterada jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2020, 20:52   #25
Donek123456
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-09-2019
Skąd: Mogilno
Model: Courier Transit
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Wymiana oleju co 15 k km wg informacji z serwisu. Była w ubiegłym roku aktualizacja takiej informacji u mnie. Choć jak kupowałem i odbierałem auto to zapewniał handlowiec że pierwsza wymiana przy 30 k km. Zresztą to i tak nie ma znaczenia bo od 1,5 roku i przejechanych 44.000km ani razu olej nie wytrzymał nawet tych 15 tyś. o których mówią. Zawsze następowało rozrzedzenie oleju i zapalenie się lampki sygnalizujacej zły stan oleju w układzie. Jak unormowali to aktualizacja i przejechałem prawie 10 tyś. na jednym oleju to uwalił się filtr DPF.
Ja tak sprawy nie zostawiam i oddałem sprawę do sądu. Będzie mnie to troszkę kosztowało czasu, nerw i pieniędzy, ale nie odpuszczę. I proponuję aby koledzy również poszli w moje ślady. Im więcej nas będzie tym może więcej wspólnie wywalczymy.
Donek123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2020, 16:36   #26
pers
ford::average
 
Avatar pers
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-10-2009
Skąd: Chorzów
Model: BMW 2 Gran Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 97
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Było kupić Ecoboosta i mieć spokój na lata. Serio, nie wiem po co ludzie jeszcze diesle kupują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 21:00   #27
ninalken
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 11-12-2019
Skąd: Poznań i okolice
Model: Ford Tourneo Courier
Silnik: 1.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Pewnie gdyby wiedzieli to nie kupiliby diesla... ja jak słyszę wtryski, dwumasa, dpf... to gęsiej skórki dostaję. Chociaż chciałem kupić focusa w kombi z "silnikiem od kosiarki" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale trafił mi się Tourneo z tymże silnikiem, dużo tańszy i w dodatku w gazie Prinsa... trochę jestem przerażony, bo to moje pierwsze zagazowane auto i sposób użytkowania tej instalacji budzi moje wątpliwości. Umawiając się na przegląd instalacji po 80kkm pan z serwisu stwierdził, że to instalacja bezobsługowa i jak się nic złego nie dzieje to moja wizyta to czysta formalność...
ninalken jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2020, 08:02   #28
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Witam, od września jestem posiadaczem Couriera 1,5 Duratorq 75KM. Też mam problemy z tym autem. Obecnie ma przebieg 11 000km i trzykrotnie był serwisowany z powodu DPF. Po przejechaniu 4400km wyskoczyła kontrolka oleju i serwisu - laweta, auto do serwisu. Tam otrzymałem informację, że w zwiazku z pojawiającym się w tym samochodzie problemem, została ogłoszona akcja serwisowa 19B19. W samochodzie wymieniono olej i wgrano nowe oprogramowanie, mające usunąć pojawiający się problem z rozrzedzaniem oleju silnikowego. Przy przebiegu 6800km sytuacja sie powtórzyła. Znów laweta i auto w serwisie. Tym razem tylko zmieniono oprogramowanie. Przy przebiegu 10 000 dokładnie to samo. Pomimo ponownej sygnalizacji zbytniego rozrzedzenia oleju nie został on przez serwis wymieniony, bo jak zostałem poinformowany " Tak poprowadziła ścieżka diagnostyczna." Zostałem za to poinformowany, że zawarte w książce serwisowej informacje są nie do końca prawdziwe i przegląd w tym samochodzie nie odbywa się co 15 000 km, jak tam napisano a jest terminem " płynnym". Zdaniem serwisanta będę musiał wcześniej go przeprowadzić. Patrząc na to jak często problem się powtarza, zapewne przy okazji kolejnego wyświetlenia przez auto komunikatu o złym stanie oleju silnikowego. Problem szczegółowo opisany przez Forda w liście wzywającym na akcję serwisową nie został rozwiązany. Po każdym kolejnym " poprawianiu" oprogramowania auto pali więcej. Komputer pokładowy pokazuje nieprawdziwe dane. Zaniża rzeczywiste spalanie. Średnia podawana przez komp. 6.8l/100km, w rzeczywistości 7,5l !!!!!. Po ostatniej zmianie oprogramowania kontrolka DPF nie zapala się wcale, ale zużycie paliwa na biegu jałowym rzadko wskazuje 0,5l, jak było kiedyś. Silnik ciągle wchodzi na wyższe obroty, faluje nimi. Zużycie paliwa pokazuje wtedy od 0,6 do 1,2l. Gdzie jest katalogowe zużycie paliwa ? Tylko w ulotkach reklamowych?

Ostatnio edytowane przez Rafał K. ; 15-01-2020 o 08:05
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2020, 08:25   #29
Andrzej98
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Kraków
Model: Tourneo Courier MCA
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq 100KM
Rocznik: 2018
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Witam. Właśnie oddałem mojego Couriera 1,5 Duratorq do serwisu. Przyczyna lampki wymiany oleju. I teraz bomba - zażądali żebym zapłacił za wymianę. Za wymianę zapłacę 550 zł ale sprawy tak nie zostawię. Angażuję mojego prawnika i będę żądał zwrotu kosztów i odszkodowania za kłopoty związane z użytkowaniem tego samochodu. Serwis argumentował, że od ostatniej wymiany oleju na akcji serwisowej w listopadzie przejechałem 2700 km i w tym czasie odpalałem samochód średnio co 9 km i w związku z tym mam zapłacić za wymianę oleju. Chyba sie ktoś rano w serwisie Forda jeszcze nie obudził, żeby taką durną argumentację przytaczać w celu obciążenia klienta naprawą pozagwarancyjną. Samochód jest użytkowany i serwisowany tak jak samochód powinien być użytkowany. W instrukcji nigdzie nie ma napisane jak często należy go odpalać. Zażądam, żeby Ford na piśmie uzasadnił mi, dlaczego ta wymiana oleju nie jest w ramach gwarancji i z tym pismem idę do sądu, który mam nadzieję że nie podzieli opinii Forda. To że Ford wypuścił na rynek bubla to jedno ale to jak traktują klientów to inna sprawa, ku przestrodze wszystkich którzy zastanawiają się nad zakupem Forda. Samochód mam od 13 miesięcy i przejechałem około 18 tys km. To jest 7 wizyta w serwisie i czwarta wymiana wymiana oleju. Jako użytkownicy tego bubla nie możemy się zgodzić, żeby Ford obciążał nas kosztami swoich błędów konstrukcyjnych silnika.
Andrzej98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2020, 17:47   #30
pers
ford::average
 
Avatar pers
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-10-2009
Skąd: Chorzów
Model: BMW 2 Gran Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 97
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Andrzeju, bublem jest silnik 1.5 Nie jesteś pierwszy i nie ostatni, który ma problemy z tym silnikiem. W wersji benzynowej ten samochód jest naprawdę bezawaryjny. Mój ma 6 lat, 98 tys. na liczniku i serwisu nie widział Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozostaje tylko szczerze Wam współczuć, bo mnie by krew zalała. Czasy dobrych, prostych i mało awaryjnych diesli dawno przeminęły.
pers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.