Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2021, 15:06   #7311
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Tablety w Mercu robią efekt WOW w salonie. Jak pojeździsz to powszednieją (jak wszystko) choć dla nowych pasażerów zawsze są czymś niezwykłym. Inna sprawa, że obsługa prawego tabletu za pomocą touchpada to jakaś pomyłka. Bardzo źle się tym steruje podczas jazdy. To rozwiązanie przed liftem było bardziej szczęśliwe.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - kupiłeś drugiego MKV? Nie gryzie Cię że masz drugi raz to samo auto? Ja stoję przed podobnym dylematem. Co skłoniło do decyzji?

qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2021, 15:15   #7312
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Woytas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 80-120 6 bieg

Mazda 6 2.5 192 KM/ 258Nm 22,6s

Mondeo 2.0 TDCI 180 KM / 400 Nm 13,2s
Mondeo 2.0 EB 200 KM / 300 Nm 15,2s
Mondeo 2.0 EB 240KM / 340 Nm 12,1s

..

Focus 1.0 EB 125 KM / 200Nm 19,4s

wypas za 3 cylindrowym kompaktem nie nadążysz a fordy ze swoimi skrzyniami to nie są szybkie auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

auta ze skrzyniami ZF

Gulia 200 KM 7,8s
5-tka w dieslu 190 KM 7s
5-tka benzyna 184 KM 12 s
5-tka benzyna 252 KM 9,5s

... ten silnik w mazdzie to jest tragedia

Mazda 2,5 jest tylko w automacie , wiec 85-125 na co dzien wyglada tak !!!, wciaskag gas i to wczystko w temacie 4,5 sec !!!!! auto przyspiesza od 2 sec na filmiku
W tle mruczy wydech ultera co nie podnosi mocy i daje moje srednie spalanie po 7 tys km 8l w mazda 6 2,5 w automacie, bylo 7,6l ale po zimie srednie wzroslo i prawie co dzien krece mazde do odcinki i takie spalanie.

video mazda 6 85-125 2,5 w automacie / wydech ultera.
Czy 4,5 sec 84 do 125 to malo ? 80-120 kolo 4,0 sec jak sie upre to jutro nagram nowy filmik. - super w hydro. skrzyni mazdy jest to ze w trybie sport reakcja na kicd down jest momentalna zero wzloki u siostry w najnowszym q5 - 1 sec zwloki
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Moja na 20 calach i po ceramice - sam robilem - filmik nakrecilem fatalnie, wiem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 21-04-2021 o 15:26
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2021, 15:41   #7313
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Co Wy Panowie z tymi przyspieszeniami do 100km/h? Może zaraz zostanę to okrzyczany ale taka dyskusja jest trochę na poziomie liceum. Chce ktoś rakietę to są odpowiednie auta na rynku. Z drugiej strony potem mamy na ulicach "miszczów" kierownicy, którzy niezmiennie działają mi na nerwy. I nie mówię tego z punktu widzenia posiadania HEVa z CVT który demonem prędkości nie jest. Mam również moto, który "robi" większość osobówek, więc jeśli chcę to mam czym poszaleć. Natomiast dziwią mnie rozważania że jakaś fura ma 0,5sek do setki mniej czy więcej. I co z tego? Zwykle i tak liczą się subiektywne odczucia. Serio ktoś z Was mierzy sobie codziennie przyspieszenie żeby później się tym jarać? Rozważania o spalaniu też są ciekawe. Litr w prawo czy w lewo nie robi różnicy natomiast często ci co narzekają na wysokie spalanie jeżdżą z butem w podłodze. Dziwię się że porównujemy tu Mazde 6 z motorem 2.5 do aut "uturbionych". No taki samochód nigdy nie będzie miał "odejścia" jak 2.0 turbo. No nie daje takiego kopa i tyle a dyskusje o tym to wymyślanie prochu od nowa. Wybierając Mazdę trzeba być tego świadomym a mnie się wydaje że są osoby, które jak uwidziały 2,5 cm3 to od razu skojarzyły że to musi być rakieta. Nie musi i myślę że konstruktorzy dobrze przemyśleli co chcą osiągnąć. Już widzę jak za niedługo niektórzy będą się onanizować na samą myśl, że nowa 6 ma mieć sześć cylindrów. Sam bym chciał taki silnik ale ja nie liczę że to będzie auto wyścigowe. Obecna 6 to bardzo porządne moim zdaniem auto i w niczym nie umniejsza mu jakieś tam gorsze przyspieszenie. W codziennej jeździe na pewno wystarczające a osoby, które muszę czuć wbijanie w fotel lub które muszą odchodzić pierwsi ze świateł, raczej powinni się rozejrzeć za inną ofertą. No to się nagadałem i teraz możecie na mnie psy wieszaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez qlszef ; 21-04-2021 o 15:43
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2021, 15:45   #7314
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Szkoda tego że mazda nie wprowadzilam 2,5 turbo 250ps i 420 ps, juz 2 lata jest w Usa i Azji ale nie w europie, wiem ze normy ale obecne silniki nie maja gpefa i spelniaja normy to jaki problem taki 2,5l z giepeefem by nie spelnil norm ? jak 5.0 z mustanga spelnia czy 3,3l v6 z stingera, - nie rozumiem tej polityki mazdy.
__________________
Regulamin $23
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2021, 15:58   #7315
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ford czy Kia mają w ofercie dużo hybryd. Normy CO2 są liczone per marka, nie per model.

Jak Ford sprzeda 100 hybryd to może sprzedać 20 mustangów bez kar.

Mazda oprócz nowego CX30 nie ma kompletnie hybryd więc nie ma gdzie upchać tych dodatkowych gramów CO2 bo by cenniki wystrzeliły w kosmos. Fakt że szkoda bo taka 3-ka z turbo w USA to mały gokart no ale pozostaje sprowadzanie co wyklucza leasing dla większości.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - brawo za ten post. Chyba większość jest za młoda i nie pamięta poloneza czy lanosa którym się jechało w trasę i jakoś dało się dynamicznie jechać bez turbo.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2021, 17:25   #7316
kivlov
ford::advanced
 
Avatar kivlov
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 08-06-2015
Skąd: GCH
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 163KM oraz 2,0 TDCI 150>>180KM
Rocznik: 2012 oraz 2015
Postów: 219
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] źle odebrałeś te informacje o przyspieszaniu, tu chodzi oczywiście wg mojej opinii i doświadczeń - jako, że robię ok 100 tyś km rocznie o płynność i swobodę jazdy. Zapas mocy podczas przyśpieszania w mieście jak i na trasie daję duży komfort psychiczny i daje bezpieczeństwo i nie ukrywam radość. Nie chodzi także o wbijanie w fotel, bo np BMW 530D gdzie jest 5,5 s jak nim jechałem nic prawie nie wbijało, a licznik leciał jak szalony. To jest duży komfort. Spalanie przy moich przebiegach również jest ważne 1l100km to jest niby mało, a dużo, a także komfort bo jak się dużo jeździ to uwierz mi nie chce Ci się często zjeżdżać do CPN
kivlov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2021, 17:48   #7317
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] może nie tyle kupiłem co wybrałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. odpowiadałem za te decyzje w firmie (mamy kilka aut) - auta są w najmie długoterminowym. Szukałem w segmencie D - konkurentem był tylko pasek (wersja elegance z dużą ilością dodatków i silnikiem 2.0 TSI 190 KM z DSG). Mim o technologicznej przewagi paska (machanie nogą, bezprzewodowy AA i inne) jednak zdecydowaliśmy się zostać przy Mondkach - głównie zdecydowała cisza w Mondku - Pasek powyżej 120km/h słychać było szum powietrza od szyb bocznych (aż sprawdzałem czy szyby dosunięte) - tutaj robotę którą zrobił Ford w Mondku jest mega dobra. Do tego jakoś w Mondku ze względu na jego ciężar ja czuję się jak w krążowniku szos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zagrały jeszcze małe pierdoły - typu w Mondku jest podwójnie otwierany podłokietnik z idealnym miejscem na piloty do garażu np. czego nie ma w pasku, w pasku brak też odpalania zdalnie samochodu z apki - super sprawa w zimie albo przy upałach - można auto odpalić i mieć zagrzane/schłodzone np przy wyjściu z biura Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i koniec końców Mondek był w wersji 4x4 - a pasek ośka. Niby pasek szybszy do setki - ale ja wolę 4x4 z którego jestem mega zadowolony - czy śnieg, deszcz czy też sucho - auto startuje tak samo.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2021, 18:28   #7318
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - zgodzę się z tym, że przyspieszenie daje radość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bez najmniejszej ironii z tym się zgadzam. Czasem mi trochę szkoda że z tego zrezygnowałem. Co do bezpieczeństwa to owszem też masz rację. Szczególnie jak sporo jeździsz. To wszystko oczywiście szerszy temat i można by dyskutować. Wiem, że są sytuacje kiedy zapas mocy pozwala uciec/zdążyć. Mam jednak taką śmiałą teorię że jakby nie było drogowych kozaków to mniej było by sytuacji w których trzeba by było uciekać/zdążyć. Wiadomo, że można podawać przykłady na obalenie mojej teorii, sam pewnie bym takie znalazł. Wszyscy jednak pewnie mamy świadomość że szybka jazda w dużym natężeniu ruchu to proszenie się o dzwona.

Bump: tak z innej beczki. Przyjrzałem się dziś nowemu C4. Ja lubię siedzieć dość daleko od kierownicy i jak ustawiłem sobie fotel pod siebie to w tym samochodzie nie mogłem sięgnąć do panelu klimy oraz potencjometru radia. Nie wiem czy to ja tylko tak to odczułem ale jeśli znajdą się inni to jest to ergonomiczna porażka. Ktoś ten samochód oglądał?
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - też mam wiele argumentów za Mondeo. Łamie mnie tylko to że miałbym drugi raz ten sam samochód. Ale za 150K nikt więcej nie daje. W katalogu na niemieckiej stronie forda jest podane że można mieć bezprzewodowe ładowanie telefonu w Mondeo. Jeśli się zdecyduję to chciałbym rocznik 2022 więc jeszcze chwila na zamówienie zostało no ale....kurcze nie jest to aż tak łatwa decyzjaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez qlszef ; 21-04-2021 o 18:37
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2021, 18:48   #7319
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ale za 150K nikt więcej nie daje.
A Toyota Camry?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2021, 19:23   #7320
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Camry zdyskwalifikowała się przez moją fanaberięGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chcę mieć szyberdach i bastaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: zresztą obecnie w Camry nie można używać android auto a navi firmowa Toyoty jest średnia.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.