Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2021, 20:21   #7831
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ja pier... Jak się nie obrócić, to dupa z tyłu... Niedługo wszyscy skończymy w Passatach TDI.

pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 20:34   #7832
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niedługo wszyscy skończymy w Passatach TDI.
No czasem grzeszę, ale nie tak żeby Passatem jeździć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 21:13   #7833
zalezi
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Suzuki Swift
Silnik: 1.3
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Najgorsze jest to, ze nie ma kompletnie aut. Zostały jakieś tam niedobitki, ale jest ogólnie koszmar. A produkcja to wiele miesięcy czekania. Jest jeszcze w Gorzowie Vignale za 159 tys i czuje, ze nic a nic nie zejda, bo to najtańszy dostępny Vignale w PL. Superby jakieś golasy za 150k, Insignie same w sedanach, Talisman mi nie leży, Passatów nie ma. Kryminał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 21:20   #7834
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał zalezi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest jeszcze w Gorzowie Vignale za 159 tys
Za vignale w obecnej sytuacji to raczej dobra cena
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 21:22   #7835
zalezi
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Suzuki Swift
Silnik: 1.3
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za vignale w obecnej sytuacji to raczej dobra cena

Wiem, to prawda, ale założyłem sobie budżet 140-145 tys zł. 160k to już naprawdę sporo i… na brzydkiej feldze jest ta sztuka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 21:40   #7836
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał zalezi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najgorsze jest to, ze nie ma kompletnie aut. Zostały jakieś tam niedobitki, ale jest ogólnie koszmar. A produkcja to wiele miesięcy czekania. Jest jeszcze w Gorzowie Vignale za 159 tys i czuje, ze nic a nic nie zejda, bo to najtańszy dostępny Vignale w PL. Superby jakieś golasy za 150k, Insignie same w sedanach, Talisman mi nie leży, Passatów nie ma. Kryminał.
Efekt powszechnej SUVizacji. Jak niespełniony szlachcic raz usiądzie wyżej nad nad innymi na drodze, to już nie chce zejść niżej, do tego łatwiej bebzona utuczonego bigmac'ami z tego podnieść, dlatego segment D leci od kilku lat ~20% r/r w dół.

Olać i kupić 3-letnie Audi, BMW czy Merca. Znam ludzi co tak robią mając firmy i zarabiając dobre kilkadziesiąt koła miesięcznie, więc jak widać korona z głowy nie spada.

Ostatnio edytowane przez pitekantrop ; 29-08-2021 o 21:55
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 21:46   #7837
P405
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-06-2019
Skąd: Swieciechowa
Model: MK4
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 89
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Też zacząłem oglądać c klase w kombi oczywiście nie nową. Nowa wyszła mi 290 tyś.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
P405 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 21:58   #7838
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Nowe auta w przeważającej większości zakupują firmy dla handlowców, managerów, czy też dla siebie. W 80-90% z finansowaniem, leasingi, najem długoterminowy itd
Dlaczego nowe, przede wszystkim vat i dochodowy, w nowych salonowych jest najniższe oprocentowanie, często symboliczne. Jest gwarancja fabryczna, często darmowe, lub korzystne ubezpieczenie.
Z powyższym większej częsci przedsiębiorcy wolą salonowe pojazdy.
Teraz z braku produktu na rynkach jest duże wzięcie na pojazdy z drugiej ręki samochodów premium. Sam sprzedałem na dniach swój pojazd za kwote, która się mi nawet nie śniła
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 22:18   #7839
zalezi
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Suzuki Swift
Silnik: 1.3
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał wojt124 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hey
Też mam dylemat z zakupem. Ostatnio byłem w salonie i krzyknęli cenę za Vignale 2.0 190KM 167tyś i zero zejścia z ceny, nowych zamówień na silniki diesla nie można już składać. Po przeanalizowaniu odpuszczam sobie mondeo niestety jest to samochód już zestarzały i boję się za kilka lat będę mieć problemy żeby go sprzedać.Wole dołożyć i kupić nową C klasę W206 w kombi. We wtorek mam próbną jazdę nową C klasą w dieslu zobaczymy myślę że pobije mondeo na głowę ale zobaczymy.
Pozdrawiam

Zazdroszczę i myśle, ze nowa C klasa całościowo rozjedzie Mondeo, za dużo lat i technologii je dzieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 22:33   #7840
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Gdyby tylko nie ta przednia szyby przy samym nosie... A może to w Mondeo było przegięcie i tak się tylko wydaje? Nie wiem. Chyba czasy deski na pół metra do przodu się skończyły, aczkolwiek widziałem, że np. w Golfie 8 nadal spory, konserwatywny kawałek deski do prasowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez pitekantrop ; 29-08-2021 o 22:43
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.