Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2021, 14:09   #21
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Ok. Zobaczymy. A co opowiecie na szybko znikający poziom AdBlue. Albo coś przekłamuje albo źle liczy. Wyjeżdżając miałem stan na 8000 km a po przejechaniu 300 km pokazuje 3250. Liczy tak tylko po swojemu czy to jakiś błąd?

pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2021, 19:45   #22
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Nie ma auto-hold (niestety), jest jakieś udziwnienie jak automatyczny N, ale chyba trzeba to włączać za każdym razem po odpaleniu silnika.
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2021, 23:19   #23
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Cytat:
Napisał Kayu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma auto-hold (niestety), jest jakieś udziwnienie jak automatyczny N, ale chyba trzeba to włączać za każdym razem po odpaleniu silnika.

A jak do tego sie dokopać?
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2021, 10:34   #24
michalmat
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 25-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0, 190, AWD
Rocznik: 2019
Postów: 11
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Cześć, dodam coś od siebie po roku jazdy zestawem o który pytałeś. AWD A8.
Zrobiłem 25K, 60% miasto - 40% trasa
Najbardziej denerwował mnie brak wskaźnika temperatury oleju, przesiadłem się ze Skody, która nawet w najtańszych samochodach to ma. Poradziłem sobie kupująca taką kostkę do wpięcia w OBDII

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dodatkowo aplikacja na telefon i jest mnóstwo innych opcji, które można sprawdzić. Jak chociażby DPF

Kilka spostrzeżeń

1. DPF - brak problemów, trasa raz w miesiącu wystarczy na wypalenie. Przy dłuższej jeździe po mieście też się wypali, ale w moim egzemplarzu samochód musi się poruszać. Jak tylko stanę w korku wypalanie się przerywa. Dobrze to widać w aplikacji, poprzez sprawdzanie temperatur spalin. Normalna jazda po mieście 200-250 stopni, przy wypalaniu DPF 600+ na drugim czujniku za DPF (na czujniki przed DPF te same temperatury jak bez wypalania 200-300)
Raz w aplikacji widziałem że mam 116% pojemności DPF zawalone, ale obstawiam że był to błąd. Czujniki pewnie sprawdzają ciśnienie przed i za DPF i dlatego tak pokazały. Nawet przy takich wartościach nie pokazywał żadnych błędów, ani nie robił stacjonarnego wypalania.

2. AdBlue - u mnie starcza na 4K kilometrów. Znika w oczach

3. Skrzynia - jest wolna, trzeba się nauczyć wyprzedzać szczególnie jeżeli ktoś przesiada się z DSG (lub innej dwusprzegłówki). Przełączenie na S pomaga przy wyprzedzaniu, ale nie da się na tym jeździć w mieście, bo przeciąga biegi do 3K+ a wtedy w środku robi się za głośno.
Tak jak poprzednicy na D używa za niskich obrotów, stara się trzymać koło 1K.
Dodatkowo przełączanie z R na D jest tragiczne, potrzebuje koło 2 sekund na to żeby zacząć jechać, jak puścisz za szybko hamulec to szarpie. Po rozgrzaniu czas się skraca. Wiem że taki urok hydrokinetyków, ale jest to denerwujące.

4. Skrzynia w moim przypadku nie używa biegu 2-giego, jak nie miałem aplikacji to nie zgadzała mi się liczba zmian, myślałem że 8 bieg to jakiś nadbieg. Po podłączeniu aplikacji okazało się że po 1 biegu wrzuca od razu na 3, przez co ma się wrażenie że do 30 km/h sprzęgła się cały czas ślizgają szczególnie na zimnym silniku.

5. Nie ma autohold

6. Aktywny tempomat - na autostrady się sprawdza, w mieście jak zgubi linie, to potrafi awaryjnie zahamować

7. Wspomaganie utrzymania w pasie ruchu - mi bardziej przeszkadza niż pomaga, dlatego nie używam. Nie utrzymuje po środku pasa, tylko odbija od linii do linii, czasem wyjeżdzając mimo że wszystko pali się na zielono co oznacza że dwie linie są dobrze widoczne.

8. Napęd 4x4 - dla mnie spoko, przy przyspieszaniu prawie zawsze używa wszystkich kół. Raz albo dwa zdarzyło mi się poczuć mielenie przednich kół przez sekundę przy ruszaniu na mokrym. Dodatkowo zimą jak się wyłączy trakcję (mimo wyłączenia i tak nadal czuwa, ale jest mniej agreysywna), da się polatać bokiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

9. Do tej pory miałem jeden problem z samochodem a dokładniej z tylnymi tarczami, przy hamowaniu 140 - 90 miałem drgania samochodu, okazało się po 2 wizytach w ASO, że obie tarczy miały bicie, zostały wymienione na gwarancji.

10. Wycieraczki z wbudowanymi spryskiwaczami to jakaś kpina, komplet kosztuje około 200 złotych w necie w salonie prawie 300

Ostatnio edytowane przez michalmat ; 18-10-2021 o 10:53
michalmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2021, 15:36   #25
Caribou
ford::average
 
Imię: Caribou
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: Warszawa
Model: C-Max // S-Max
Silnik: 1.5 Ecoboost 150A6 // 2.0 Ecoblue 190A8 AWD
Rocznik: 2015 // 2018
Postów: 72
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Cytat:
Napisał michalmat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
10. Wycieraczki z wbudowanymi spryskiwaczami to jakaś kpina, komplet kosztuje około 200 złotych w necie w salonie prawie 300
dodatkowo spryskiwacze mam wrażanie że nic nie dają w tej formule. to jest jak mamy "normalne" dysze to płyn się trochę pieni na szybie i wycieraczka efektywniej działa. tu płyn się leje i spływa a szybka jak była brudna tak nadal jest

Trochę odchodzimy od dyskusji o silniku/napędzie ale to niejako w pakiecie idzie bo wycieraczki weszły wraz ze zmianą jednostek
Caribou jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2021, 12:44   #26
kasjapa
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-01-2014
Skąd: Liszki k.Krakowa
Model: s-max MK2, był MK1 lift
Silnik: 2,0 EcoBlue 190 KM, był 2.0 163 KM
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Cytat:
Napisał michalmat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
9. Do tej pory miałem jeden problem z samochodem a dokładniej z tylnymi tarczami, przy hamowaniu 140 - 90 miałem drgania samochodu, okazało się po 2 wizytach w ASO, że obie tarczy miały bicie, zostały wymienione na gwarancji.
Kolego mam podobny problem, który zgłaszałem na przeglądzie po pierwszym roku użytkowania (tarcz nie mierzyli, ale przypuszczam, że sa krzywe bo mocno bija przy wyższych prędkościach). Mój serwis stwierdził, że wszystko ok. Czy u Ciebie robili duże problemy?
kasjapa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2021, 21:58   #27
michalmat
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 25-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0, 190, AWD
Rocznik: 2019
Postów: 11
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Cytat:
Napisał kasjapa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego mam podobny problem, który zgłaszałem na przeglądzie po pierwszym roku użytkowania (tarcz nie mierzyli, ale przypuszczam, że sa krzywe bo mocno bija przy wyższych prędkościach). Mój serwis stwierdził, że wszystko ok. Czy u Ciebie robili duże problemy?
Przy pierwszej zgłoszeniu wyważyli opony i stwierdzili że w tym był problem. Niby wykonali testy i wszystko było dobrze. Niestety po 100 km autostradą i kilku hamowaniach problem powrócił. Próbowałem kilku ostrych hamowań, żeby je jakoś wyprostować, niestety nic to nie dało. Zrobiłem kolejne 2 tys kilometrów i było to tak uciążliwe że wróciłem z reklamacją. Poprosiłem o sprawdzenie wszystkich tarcz, wtedy okazało się że dwie tylne mają duże bicie. Po wymianie wszystko ustało.
michalmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2021, 21:31   #28
kosmik.ajdzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2010
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Vignale MK5FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190 A8
Rocznik: 2020
Postów: 46
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Mam Mondeo A8 190 bez AWD i Adblue starcza mi na 8500-9000 km i jest to zawsze zgodne ze wskazaniami na zegarach (jazda głównie po mieście - 80%). Jeżeli chodzi o DPF - miałem poprzednio Mondeo MK4 z 2009 roku, które również 80% przebiegu pokonało w mieście i przez 11 lat nie miałem żadnych problemów z filtrem. Jest jedna zasada - jeżeli zaczęło się wypalanie, daj mu skończyć (widać po spalaniu na postoju - 1,4 l/h).

Jeśli chodzi o skrzynię A8 to są bardzo różne opinie, można wywnioskować, że każdy egzemplarz zachowuje się zupełnie inaczej. Porównywałem moje auto z ZF w BMW i z DCT w nowej Pumie - skrzynia (tzn. mój egzemplarz) bardzo szybko reaguje na kickdown, czasami nawet za bardzo się wyrywa do redukcji. Bardzo często niepotrzebnie piłuje wysokie obroty i za bardzo miesza biegami, przez co zdarzają się szarpnięcia, ale nie powiedziałbym o niej, że jest wolna. Zmiana biegów jest bardzo szybka, ale czasami za długo myśli kiedy to ma nastąpić i jak komputer zamuli to szarpnie, bo chce zmienić bieg najszybciej jak się technicznie da. Porównując wyprzedzanie w Mondeo i w Pumie to sorry, ale w tym nowym DCT na redukcję czeka się meeega długo w porównaniu z moim A8. W Mondeo nawet delikatne wciśnięcie gazu powoduje natychmiastową redukcję (czasami aż za bardzo). ZF w BMW z kolei wygrywa płynnością od startu i delikatnością zmiany biegów.

Jeżeli chodzi o ewidentne wady skrzyni - brak autohold i bardzo mała różnica przełożeń pierwszego i drugiego biegu. Z tego powodu program często wymusza na skrzyni omijanie dwójki (w zależności od stylu jazdy) albo wrzucanie jej na sekundę i między pierwszym, drugim i trzecim biegiem zdarzają się szarpnięcia/niezdecydowania. Trzeba bardzo dobrze wyczuć samochód przy ruszaniu (tryby "dziad" i "ogień" są perfekcyjne, gorzej z takim pośrednim, dynamicznym jeżdżeniem), ale na DCT bym w życiu nie zamienił, bo A8 świetnie omija biegi przy wyprzedzaniu i na trasie ogólnie radośnie reaguje na buta. Ecoblue bardzo elastyczny, bez porównania do mojego starego TDCi.
kosmik.ajdzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2021, 13:39   #29
michalmat
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 25-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0, 190, AWD
Rocznik: 2019
Postów: 11
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Cytat:
Napisał kosmik.ajdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam Mondeo A8 190 bez AWD i Adblue starcza mi na 8500-9000 km i jest to zawsze zgodne ze wskazaniami na zegarach (jazda głównie po mieście - 80%). Jeżeli chodzi o DPF - miałem poprzednio Mondeo MK4 z 2009 roku, które również 80% przebiegu pokonało w mieście i przez 11 lat nie miałem żadnych problemów z filtrem. Jest jedna zasada - jeżeli zaczęło się wypalanie, daj mu skończyć (widać po spalaniu na postoju - 1,4 l/h).

Jeśli chodzi o skrzynię A8 to są bardzo różne opinie, można wywnioskować, że każdy egzemplarz zachowuje się zupełnie inaczej. Porównywałem moje auto z ZF w BMW i z DCT w nowej Pumie - skrzynia (tzn. mój egzemplarz) bardzo szybko reaguje na kickdown, czasami nawet za bardzo się wyrywa do redukcji. Bardzo często niepotrzebnie piłuje wysokie obroty i za bardzo miesza biegami, przez co zdarzają się szarpnięcia, ale nie powiedziałbym o niej, że jest wolna. Zmiana biegów jest bardzo szybka, ale czasami za długo myśli kiedy to ma nastąpić i jak komputer zamuli to szarpnie, bo chce zmienić bieg najszybciej jak się technicznie da. Porównując wyprzedzanie w Mondeo i w Pumie to sorry, ale w tym nowym DCT na redukcję czeka się meeega długo w porównaniu z moim A8. W Mondeo nawet delikatne wciśnięcie gazu powoduje natychmiastową redukcję (czasami aż za bardzo). ZF w BMW z kolei wygrywa płynnością od startu i delikatnością zmiany biegów.

Jeżeli chodzi o ewidentne wady skrzyni - brak autohold i bardzo mała różnica przełożeń pierwszego i drugiego biegu. Z tego powodu program często wymusza na skrzyni omijanie dwójki (w zależności od stylu jazdy) albo wrzucanie jej na sekundę i między pierwszym, drugim i trzecim biegiem zdarzają się szarpnięcia/niezdecydowania. Trzeba bardzo dobrze wyczuć samochód przy ruszaniu (tryby "dziad" i "ogień" są perfekcyjne, gorzej z takim pośrednim, dynamicznym jeżdżeniem), ale na DCT bym w życiu nie zamienił, bo A8 świetnie omija biegi przy wyprzedzaniu i na trasie ogólnie radośnie reaguje na buta. Ecoblue bardzo elastyczny, bez porównania do mojego starego TDCi.
Ja mam porównanie tylko do DSG, dlatego mam wrażenie że jest wolna. Chodzi mi właśnie o ten czas dla komputera, który bieg wybrać, czasem nawet przy kopnięciu w gaz potrzebuje 2 sekund żeby zrobić kickdown, dzieje się to przeważnie w momencie w którym przed sekundą wrzuciła wyższy bieg, dlatego też napisałem że wyprzedzanie bez trybu "S" jest czasem uciążliwe.
Masz też rację, że skrzynia ma problem przy średnio agresywnej jeździe.

Żeby nie było że tylko pisze o minusach, bardzo pozytywnie zaskoczył mnie w górach. Niestety nie mam łopatek przy kierownicy, ale po wrzuceniu trybu "S" sam dobierał niższe biegi żeby utrzymać prędkość w ryzach.
Kolejnym plusem jest jazda po autostradach, zbicie z 8 na 5/6 bieg przy kickdownie zajmuje ułamki sekund i elastyczność 80-150 też jest zadowalająca.
michalmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2021, 09:01   #30
griffin
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Stalowa Wola/Poznań
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Opinie o 2.0 EcoBlue 190 KM, A8, AWD

Mam od nowości Mondeo 2.0 ecoblue 150km rok 2020, 56k km. Rozlał się olej. Auto jest na serwisie w Ford Bemo Opłotki Poznan - wyciek przez simering wału korbowego.....!
Nowe auto, olej poprostu uciekł przez noc, z czego oni robią te Fordy teraz.
Odradzam
griffin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.