Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2010, 22:12   #11
krzys3
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-05-2009
Model: S-max
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: akumulator problem

Cytat:
Napisał ciupaga28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sie ma.

Na dole swojego postu masz zakładkę " edycja ". Tam wchodzisz w zaawansowane i zmieniasz temat.

Pozdrawiam.
Zmienilem ale w glownym spise pod s-max temat nie zmienil sie

krzys3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2012, 16:59   #12
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Kompletnie rozładowany akumulator - co może być przyczyną?

Tydzień temu miałem taką przygodę: samochód stał w garażu nieużywany przez jakieś 2 doby. Otworzyłem go, przekręcam kluczyk - wszystko zgasło, nie ma reakcji. Zawołałem Ford Pomoc, przyjechali, sprawdzili akumulator - rozładowany. Podładowali, uruchomiłem i pojechałem. Uznałem, że to jakiś jednorazowy wyskok, bo wcześniej zdarzało się, że samochód stał dwa, trzy dni i takich przygód nie było. W weekend przejechałem paręset kilometrów. W poniedziałek postawiłem do garażu, wyjechałem służbowo, wróciłem, teraz schodzę do garażu - samochód nie reaguje nawet na kluczyk! Ani na pilota, ani na fizyczne przekręcenie w zamku. Znów zawołałem Ford Pomoc, ale czy oni mi go w ogóle otworzą???
W każdym razie - macie jakieś pomysły, co może mi żreć akumulator na postoju? Teraz na 100% pewien jestem, że niczego zapalonego czy włączonego w środku nie zostawiłem. Co za czort? Alarm tak żre? Czy to może mieć związek z niską temperaturą? Macie jakieś pomysły? Na pewno pojadę z nim do serwisu, ale jeśli teraz go uruchomią/otworzą, to muszę jechać do rodziny, więc do serwisu dopiero po weekendzie.
Co za amba, nowy eSiek...
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2012, 17:39   #13
be_rcik
ford::advanced
 
Avatar be_rcik
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 207
Domyślnie Odp: Kompletnie rozładowany akumulator - co może być przyczyną?

Ładowarka komórki
cokolwiek włożone w gniazdo
Zwarcie w dodatkowym gnieździe 12V

A może masz akumulator słaby, ewentualnie alternator ... kaput, ale to byś miał jeszcze jakieś objawy.
be_rcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2012, 18:17   #14
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Kompletnie rozładowany akumulator - co może być przyczyną?

Cytat:
Napisał be_rcik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cokolwiek włożone w gniazdo
Jedyne co mam włożone w gniazdo przez cały czas, to wtyczka CB-Radia. Ale samo radio zostawiam wyłączone. Zresztą takie rozwiązanie stosuję od prawie dwóch lat (w poprzednim aucie i w tym obecnym). No, chyba, że mi coś w tych dodatkowych gniazdkach sknocili (m.in. właśnie to, które używam do CB).
Czekam na Pomoc. Ciekawe, czy będą w stanie mi otworzyć samochód???
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2012, 19:55   #15
jpiotr77
ford::average
 
Avatar jpiotr77
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Model: S-MAX MK2, S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0TDCI 210km, 2.0TDCI 140km
Rocznik: 2015, 2007
Postów: 98
Domyślnie Odp: Kompletnie rozładowany akumulator - co może być przyczyną?

Jeżeli chodzi o gniazda to u mnie gdzieś po 10 min od wyłączenia zostają automatycznie odłączone, nawet raz myślałem, że nie wyłączyłem cb radia schodzę nocą, a w aucie ciemno, otwieram drzwi no i radio wystartowało. Jeżeli chodzi o twoje problemy stawiał bym na to, że musi to być coś co pobiera prąd, tylko coGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo skoro tak doszczętnie rozładowuje akumulator na postoju to chyba nie problem ładowania.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam Piotr
jpiotr77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2012, 20:18   #16
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: Kompletnie rozładowany akumulator - co może być przyczyną?

Sprawdź czy masz dobrze dokręcone klemy. Miałem identyczny przypadek z 2 czy 3 lata temu (też pytałem o to na forum) i okazało się, że jedna klema delikatnie poluzowana powodowała cały problem - przekręcałem kluczyk, niby Convers+ się włączał, a jak próbowałem odpalać to wszystko gasło.

Tylko dziwna sprawa, że Ford Pomoc stwierdzili rozładowany akumulator...
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2012, 22:59   #17
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: Kompletnie rozładowany akumulator - co może być przyczyną?

Mialem podobny objaw w innym samochodzie. Przyczyna byl rozrusznik. Czasami zatrzymywal sie w takim polozeniu, ktore powodowalo rozladowanie akumulatora. Nie potrafie tego dokladnie wytlumaczyc, powtarzam tylko co uslyszalem od elektryka :-) Objaw byl identyczny 2 miesiace dobrze a poznie nagle rozladowane aku do zera i pozniej znowu kilkatyg dobrze i tak w kolko.
anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 21:03   #18
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Kompletnie rozładowany akumulator - co może być przyczyną?

Też właśnie coś od jakiegoś czasu rano kiepsko odpalał. A przy minusowych było coraz gorzej, aż dziś przy -15 nie odpalił.

Akumulator ma jakieś 2 lata, na tej jego kontrolce było że rozładowany, miernik po dzisiejszych rannych próbach wskazywał 12V.

Dziś dla testu wymieniłem akumulator na nówkę sztukę od kumpla.
Zobaczymy jaki będzie efekt.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy fort ma jakieś specjalne wymagania co do odłączania i podłączania akumulatora?

Co prawda trochę za późno z tym pytanie, bo po wymianie na chwile mi wyskoczyło na kompie komunikat usterka silnika, po zgaszeniu i odpaleniu już się nie pojawiła, tylko zaobserwowałem, że szyby z automatu się nie zamykają trzeba trzymać przycisk. Nie wiem czy to po zmianie akumulatora nastąpiło, czy po porannych prubach odpalenia silnika.
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 09:54   #19
redgrot
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: S-max
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Kompletnie rozładowany akumulator - co może być przyczyną?

Cytat:
Napisał Radek S-MAX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co prawda trochę za późno z tym pytanie, bo po wymianie na chwile mi wyskoczyło na kompie komunikat usterka silnika, po zgaszeniu i odpaleniu już się nie pojawiła, tylko zaobserwowałem, że szyby z automatu się nie zamykają trzeba trzymać przycisk. Nie wiem czy to po zmianie akumulatora nastąpiło, czy po porannych prubach odpalenia silnika.
Po odłączeniu aku musisz "aktywować" automatykę szyb. Opuszczasz szybę (nie musisz do końca), i podnosisz do końca, ale musisz przytrzymać ok 5 sek. przycisk podnoszenia szyby, już po jaj całkowitym domknięciu. I tak z każdą szybą.
redgrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 12:44   #20
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Kompletnie rozładowany akumulator - co może być przyczyną?

[QUOTE=
Dzięki za Info!

Koledzy jeszcze jdeno pytanie, jaki powinien być [B]Akumulator przy silniku 2.0 TDCi 140 KM?[/B]
W instrukcji na stronie 225 nic nie ma na ten temat.

Bo u mnie się okazało że był nie oryginalny Centry 75, a w sklepie powiedzieli, że powinien być katalogowo 80, 85!

A jednak kupię nowy, bo na kumpla nówce Varty 70 Odpalił po dłuższym kręceniu, czyli świece też niestety do wymiany :/ Ale odpalił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX

Ostatnio edytowane przez Marek ; 01-02-2012 o 06:42 Powód: Na forum nie cytujemy całych poprzedzających postów
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.