Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2018, 09:51   #681
bombonik
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2018
Model: S-Max, S-Max Mk2 ST-Line
Silnik: 1.8tdci, 2.5 HEV
Rocznik: 2006, 2022
Postów: 81
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Ownice niestety nie wysyła do Polski z Europy. Ale większość (wszystkie?) radia wysyłane z Europy są droższe po wybraniu opcji wysyłka z Niemiec, niż w przypadku opcji wysyłka z Chin. Więc i tak się dopłaca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bombonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 11:37   #682
swiety_76
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-01-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2 & MK3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007 & 2011
Postów: 96
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Isudar najdroższy model jest raptem 25 zł droższy po zaznaczeniu wysyłki z Niemiec zamiast z Chin.
Co uwzględniając że towar możemy dostać nawet kilka tygodni wcześniej niż z Chin i przede wszystkim że mamy duże szanse nie zapłacić vatu (a czym większa i droższa paka tym mamy większe szanse że na cle ktoś się tym zainteresuje) to chyba się opłaca.

Z własnego doświadczenia jak kupowałem z Chin telefony i inne pierdoły to z tym vatem różnie. Ludzie często piszą żeby wybierać DHL czy inną firmę kurierską zamiast China mail bo wtedy duże szansa że nie zapłaci się vatu a mi zdarzało się odwrotnie.
Po za tym jak przychodziło już do płacenia to często wychodziły jakieś dziwne sumy tak jakby vat na elektronikę był 15 albo 5 %.

Niektóre sklepy w Chinach za parę procent dopłaty oferują ci ubezpieczenie w przypadku gdy naliczą ci vat.



Wracając do wyboru radia

Ownice stosuje procesory Mediatek MT3561 MT3562 - to jest poziom wydajności np Samsung Galaxy S5 czy Samsung Note 4 (imo zadowalający).
W ogóle Mediateki są często we flagowych chińskich fonach i chodzi to dobrze, w smartfonach z mediatekami jedyne co ludzie trochę narzekali to GPS w porównaniu z bardziej uznaną japońsko koreańsko amerykańską konkurencją (Snapdragon czy Exynoss)

Isudar stosuje Rockchipa (PX5 RK336Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i to już jest typowo chiński kontynentalny wynalazek
Eunavi stosuje kolejny chiński wynalazek - Allwiner T3 w droższych modelach Rockchipa jak Isudar.
swiety_76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 12:00   #683
bombonik
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2018
Model: S-Max, S-Max Mk2 ST-Line
Silnik: 1.8tdci, 2.5 HEV
Rocznik: 2006, 2022
Postów: 81
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Isudar był moim "drugim wyborem" - ale nie widziałem u nich wersji 9" i jakoś tak pozytywne opinie o Ownice mnie przekonały (i parę innych rzeczy, wcześniej wymienionych). Generalnie jednak, prezentuje się nieźle - zwłaszcza, jeśli szuka się wersji 7" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do procesorów to akurat nie wiem, czy MediaTek jest zaletą (chyba, że pozostałe są jeszcze kiepściejsze). W telefonach radzą ich unikać i brać wyłącznie Snapdragona...

Aha - sklep Ownice miał takie ustawienie, że po zakupie od ceny widoczniej obcinało się jeszcze dodatkowo 20$ ("seller discount"). Nie wiem, czy tak jest nadal.
bombonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 12:37   #684
swiety_76
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-01-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2 & MK3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007 & 2011
Postów: 96
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Mediatek jest zaletą w porównaniu do innych chińskich wynalazków które często są stosowane tylko w tych radiach i nigdzie więcej.

PS

Widzę że Eunavi ten droższy model ma wbudowany dekoder canbus (fordowska wtyczka od instalacji wchodzi bez przejściówek do radia) z tyłu 4 zworki do jakieś konfiguracji can.
Czy ktoś to testował ?

Ostatnio edytowane przez swiety_76 ; 25-04-2018 o 13:23
swiety_76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 19:02   #685
wojtas1919
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-09-2015
Model: Focus mkII
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam, może ktoś mi pomoże mam w radiu chiński zamiennik dwa piny nie podpięte do kostki Can_rxd i Can_txd nie wiem dokładnie do czego to podłączyć, z tego co doczytałem może to być związane z przesłaniem informacji do komputera który wyświetli coś na wyświetlaczu tylko nie wiem który mam gdzie wpiąć. Który do CAN+ a który do CAN- do wiązki radia.
wojtas1919 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 19:30   #686
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał swiety_76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z własnego doświadczenia jak kupowałem z Chin telefony i inne pierdoły to z tym vatem różnie. Ludzie często piszą żeby wybierać DHL czy inną firmę kurierską zamiast China mail bo wtedy duże szansa że nie zapłaci się vatu a mi zdarzało się odwrotnie.
.
Z mojego doświadczenia to raczej jest odwrotnie. Jeszcze nigdy nie zapłaciłem cła, vat-u wybierając przesyłkę pocztową. Raz wybrałem DHL i dowalili mi Vat. Dobrze , że uczciwy Chińczyk wpisał mi wartość towaru 50$ , bo jeszcze DHL , by cło mi wpierdzieliło.
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 20:01   #687
kolekszy
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Namysłów
Model: mondeo mk4
Silnik: 1999
Rocznik: 2009
Postów: 143
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Ja mam to. Moduł dodałem do koszyka, przyszedł razem z radiem
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to Clipboard


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
kolekszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 20:04   #688
kolekszy
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Namysłów
Model: mondeo mk4
Silnik: 1999
Rocznik: 2009
Postów: 143
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał swiety_76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Widzę że Eunavi ten droższy model ma wbudowany dekoder canbus (fordowska wtyczka od instalacji wchodzi bez przejściówek do radia) z tyłu 4 zworki do jakieś konfiguracji can.
Czy ktoś to testował ?
I tak Convers milczy , przerabiałem to radio

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
kolekszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 01:17   #689
ceban
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 03-02-2018
Skąd: Łódź
Model: S-MAX
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam. Jestem posiadaczem S-Maxa 2014 polift. W standardzie miałem fabryczne czujniki parkowania przód tył i radio Sony. Wymieniłem radio na radio z androidem 7.1 px3 2Gb mtce-gs. W paczce był również decoder can. Niestety poza książka o androidzie nie dostałem żadnych instrukcji, żółty przyjaciel milczy. Podłączyłem nowe radio tak jak mi się wydawało że będzie ok i teoretycznie większość rzeczy działa: kamera cofania, sterowanie z kierownicy, przyciski od dzwonienia. Nie działa Converse oraz nie ma dźwięków z czujników PDC, elm pokazuje DTC BŁĄD KOMUNIKACJI Z RADIEM. Czy komuś udało się w podobnym radiu uruchomić czujniki? Mam wątpliwości co do podłączenia radia. Z kostki ISO wychodzą 2 kable z wtyczkami -niebieski ANT - nie wiem gdzie go podłączyć oraz brązowy KEY1 od strony radia mam 2 brązowe kable KEY1: 1 bezposrednio z radia, 2gi z can decodera. Jeżeli podłączę KEY1 ISO z KEY1 z can decodera - sterowanie z kierownicy działa tylko jak w factory settings wybiorę canbus - none. Jeżeli podłączę KEY1 ISO - radio bezpośrednio - nie działają przyciski do dzwonienia, przyciski kierownicy działają niezależnie czy wybiorę canbus czy nie. Przeszukałem fora i znalazłem info że jednym ze sposobów na uruchomienie czujników to dołożyć buzzery PDC do czujników. Czy ktoś wie gdzie znajdują się wtyczki do wpięcia buzzerow w SMAX? Podobno przedni jest gdzieś za Converse. Ale nie wiem gdzie szukać tylnego. Zlokalizowalem moduł PDC i ostatecznie gdzieś tam wlutuje buzzer, chyba że ktoś podpowie gdzie oryginalnie powinien on siedzieć.
ceban jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 04:46   #690
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Te kabel KEy1 ,,,its są do podłączenia sterowania z kierownicy Chińczyk we fabryce sam nie wie do jakiej obudowy trafi jego układ to dodaje kable pod różne auta
Inne kabelki są np pod ww inne do innego
I dlatego tylko jedne po podpięciu działa z naszych modelem sterowanie z kierownicy
jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.