Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2016, 17:30   #1
byykoo
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Pruszków
Model: Ford Mondeo MkII
Silnik: 1.8 115 KM
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Szalejący prędkościomierz

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, jeżeli zrobię coś niewłaściwie to proszę śmiało zwracać uwagę

Posiadam Mondeo MkII 1.8 115 KM ('97) + gaz i wydaję mi się, że dość nietypowy problem. Mianowicie, któregoś dnia ni z gruchy ni z pietruchy zaczął mi szaleć prędkościomierz, wskazówka szybko a to podnosiła się a to opadała, razem z tym szedł spadek prędkości, w momencie kiedy wskazówka opada to tak jakbym zaczął hamować, oczywiście nie tak gwałtownie, ale wyczuwalnie, a kiedy wskazówka się podnosi na właściwą prędkość to przyspiesza, jest to dość denerwujące i sprawia, że skupienie się na jeździe jest trudniejsze, jak tak cały czas szarpie. Licznik kilometrów również w tym momencie nie działa. Któregoś dnia wskazówka w ogóle się nie podniosła i tak było przez dłuższy czas, aby wiedzieć z jaką prędkością jeżdżę musiałem zacząć korzystać z nawigacji w telefonie, potem któregoś dnia odżyła jak jechałem po bardzo dziurawej drodze, wstrząsy spowodowały naprawienie się wskazówki, i tak było dość długo, aż do niedawna kiedy to znowu zaczęły pojawiać się te same symptomy co na początku. Próbowałem z pomocą forum rozpracować problem samodzielnie, wyjąłem zegary, licznik nie jest na lince, tylko na takiej kostce, nie wiem jak to nazwać. Oczyściłem kable i nic. Czasami jak uderzę z góry w deskę rozdzielczą to widać, że wskazówka zaskakuję. Byłem z tym u mechanika, ale nic nie poradził, powiedział, że nie wie co to jest. Jeżeli macie jakieś pomysły to bardzo proszę o odp. Trochę przydługi mi wyszedł ten post, ale chciałem konkretnie opisać problem, z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam wszystkich

byykoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk2 , prędkościomierz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.