Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2018, 20:52   #1
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Stukanie w silniku przy odpalaniu

Witam wszystkich forumowiczów.
Wczoraj przyjechałem z trasy zgasiłem silnik i wszystko było o.k. Dzisiaj rano chciałem odpalić i prawie pikawa mi wysiadła. Przy próbie odpalenia zaczęło silnikiem trzepać jakby na dwóch garach tylko chodził a łomot taki jakby młotem po szynie kolejowej walił. Wyłączyłem zapłon, odczekałem chwilę i znowu to samo. Znowu wyłączyłem i po dłuższej chwili kolejna próba, tym razem już nie stukał ale też nie podejmował ochoty odpalenia, jakby paliwa nie dostawał. Żadnego komunikatu komputer nie zapodał. Znowu pauza. Ponowna próba tym razem jakby chciał zaskoczyć ale się wstydził i gasł, tak jeszcze 4 razy aż w końcu zatrybił. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Może jakieś sugestie? Za wszelkie informacje z góry dziękuję.

jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2018, 15:55   #2
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: Stukanie w silniku przy odpalaniu

Dzisiaj powtórka z rozrywki. Co prawda obyło się bez stukania ale odpalić nie chciał. Ani za pierwszym razem, ani za drugim. Za trzecim krótką chwilkę pokłócił się ze mną i też nic. Dopiero za czwartym razem odpalił tak jak powinno być. Wyglądało to tak jakby brakowało paliwa w układzie i dopiero po kilkukrotnych próbach rozruchu zostało dopompowaneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2018, 19:42   #3
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: Stukanie w silniku przy odpalaniu

No i dalej jestem w kropce. W dalszym ciągu mam problemy z odpalaniem, zwłaszcza tym pierwszym , po nocy. Jak się uda rano uruchomić to przez cały dzień już nie ma problemów, ale postoi przez noc i znowu to samo. Gdyby to była wina filtra to dławiłby się podczas jazdy, do serwisu dzwoniłem i powiedzieli mi, że pompki elektrycznej nie ma. Co za cholera?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2018, 19:55   #4
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Stukanie w silniku przy odpalaniu

Wygląda na zapowietrzony układ paliwowy.
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2018, 21:55   #5
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stukanie w silniku przy odpalaniu

Jeśli by był zapowietrzony układ to by miał trudności z odpalaniem cały czas a nie tylko rano lub po długim postoju. Czy nie tak?

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 02-06-2018 o 12:44
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2018, 23:20   #6
quarti
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2007
Skąd: lubuskie
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 140 KM
Rocznik: 2013
Postów: 38
Domyślnie Odp: Stukanie w silniku przy odpalaniu

miałem bardzo podobne objawy... pewnego dnia rano uruchomił mi się na 2-3 sekundy i gasł. Kolejna próba uruchomienia - trzepało silnikiem, po kilkunastu sekundach pracy rozrusznika zaskakiwał. Później w ciągu dnia odpalał bez problemu. W trakcie jazdy nie było żadnych problemów ze spadkiem mocy, czy też dławieniem silnika. Po nocy, bądź kilkugodzinnym postoju, znowu problem z uruchomieniem. Nie miałem czasu się tym zająć, jeździłem tak jakieś 2 miesiące aż w końcu zgasł mi na skrzyżowaniu i już nie odpalił - skończyło się podróżą na lawecie do serwisu. Okazało się, że uszkodzeniu uległa obudowa filtra paliwa (o ile się nie mylę to nazywa się to podstawa filtra paliwa) - układ uległ zapowietrzeniu. Koszt wymiany obudowy wraz z wkładem - ponad 800 zł. Po tej operacji od ponad 2 miesięcy śmiga bez problemu. Ktoś już na forum pisał także o podobnym problemie i też chodziło o ten element.

dokładnie tutaj : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


tutaj podobny wątek w s-maxie, więc szukałbym rozwiązania problemu w tych klimatach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez quarti ; 29-05-2018 o 09:28
quarti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2018, 16:27   #7
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: Stukanie w silniku przy odpalaniu

Witam.

Wypisz ,wymaluj identyczna historia u mnie. Bujałem się tak również około 2 miesięcy z tą różnicą, że pokrywa filtra nie pękła.
Wczoraj pojechałem wymienić olej i przed samą bramą warsztatu zgasł na amen i już nie zatrybił. Diagnoza - za niskie ciśnienie w układzie paliwowym. Po poszukiwaniach przyczyny okazało się, że wytopiło się gniazdo wtyczki PIN w pokrywie filtra paliwa. Wizyta wraz z naprawą, wymianą oleju i filtra paliwa ( olej i filtry moje)- 1200 zł.20180626_165847[1].jpg

20180626_165918[1].jpg

Ostatnio edytowane przez jekr62 ; 26-06-2018 o 18:50
jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.