Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2023, 08:50   #441
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał castrol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale wiadomo, o gustach się nie dyskutuje
Zewnętrzny pakiet jest ładny, fotele też.
Ale patrząc z mojego punktu widzenia dopłacić za to 15k, przy czym już zawieszenie i czarne wnętrze słupki i dach mi się nie podoba, to głupio wydane pieniądze.
Z Żoną doszliśmy do wniosku że i moment zakupu i samochód jest dokładnie taki jaki chcieliśmy. Ma wszystko co chcieliśmy (no poza El. fotelami), jeździ się mega wygodnie, wszystko jest super.
Ale z Fordem mam zawsze ten sam problem, to są samochody MEGA pomyślany, ale baardzo przeciętnie wykonane. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 09:40   #442
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dopłacić za to 15k, przy czym już zawieszenie i czarne wnętrze słupki i dach mi się nie podoba, to głupio wydane pieniądze.
Dlatego oferta jest różna, jedni uwielbiają blondynki inni siwe, nie licząc sie z kosztami.
Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z Fordem mam zawsze ten sam problem, to są samochody MEGA pomyślany, ale baardzo przeciętnie wykonane
To tak jak z większością populistycznych marek
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 09:50   #443
castrol
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2023
Skąd: Józefosław
Model: S-Max ST Line
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2022
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Ja tego bardzo przeciętnego wykonania absolutnie nie zauwazylem. IMO Ford nie odstaje od innych marek ze średniej półki, którymi miałem okazję jeździć jak chociażby Citroen czy Renault. Owszem, w niektórych przypadkach wykonanie jest gorsze, a w niektórych zdecydowanie lepsze.
castrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 11:03   #444
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego oferta jest różna, jedni uwielbiają blondynki inni siwe, nie licząc sie z kosztami.
Dlatego ktoś jeździ ST Line, a ja Titanium X. Absolutnie nie krytykuje tego wyboru. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To tak jak z większością populistycznych marek
Mam jednak wrażenie, że Opel mimo wszystko takich drobiazgów braków nie miał. Np. w moim odczuciu Focus MK2 był gorszy od Astry III, mimo że pewne przewagi miał.
Natomiast te pewne problemy z jakością, powtarzalne, które nie powinny się zdarzać. Ale widzisz że i tak kupiłem kolejnego Forda, 2 nowego, 3 w sumie.
Opel dzisiaj to już nie Opel a PSA.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 11:25   #445
castrol
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2023
Skąd: Józefosław
Model: S-Max ST Line
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2022
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

O jakich konkretnie drobiazgach mowa?
castrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 21:29   #446
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Pany, a macie jakiś patent jak mocniej zagrzać silnik podczas jazdy po mieście w korkach? Do pracy 13km, czas jazdy 45min (mega korki). Wskazówka temp płynu silnika przez całą drogę na niebieskim polu. Auto b często przełącza się w korku na elektryka i silnik b szybko stygnie. Drugim problemem jest to że podczas takiej jazdy silnik benzynowy odpala się w korku i gasnie kilkadziesiąt razy. Wiem że to hybryda i tak ma być, ale mam dziwne wrażenie że auto testowali w Hiszpanii i konstruktorzy nie pomyśleli o naszym klimacie..Uważam że zimą auto powinno przechodzić w tryb elektryczny dużo później, po mocniejszym rozgrzaniu jednostki benzynowej. Ciekawe
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2023, 08:51   #447
StStS
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2012
Model: S-Max Vignale
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 54
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Szkoda, że nie pokazuje temp. oleju, bo w sumie nie wiadomo na ile stygnie sam silnik.
Ja generalnie mało grzeję wnętrze, włączam tylko grzanie siedzeń i kierownicy, ale auto mieszka w garażu, gdzie jest zawsze te paręnaście stopni, więc nie jest wyziębione.
No i jak przejdzie na elektryka, to staram się delikatnie ruszać, żeby się spalinowy nie musiał załączyć, ale nie zawsze się da. Za słaby jest ten elektryczny, żeby się normalnie do 50km/h rozpędzić.
StStS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2023, 20:41   #448
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Moje stoi pod chmurką i pewnie przez to potem nawet długo jadąc po mieście nie może się zagrzać. Póki gwarancja nie ma co grzebać, ale ciekawe czy po forscan nie da się podejrzeć jakichś parametrów które za to odpowiadają, a może nawet je zmodyfikować. Może jest np minimalna temperatura płynu przy której silnik benzynowy się muis załączyć i może dałoby się ten parametr podwyższyć.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 31-12-2023 o 22:30
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2023, 11:02   #449
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drugim problemem jest to że podczas takiej jazdy silnik benzynowy odpala się w korku i gasnie kilkadziesiąt razy.
To za 3 miesiące zobacz sobie jak wygląda na bagnecie olej silnikowy. Idę o zakład, ze będziesz go mial ponad MAX (czytaj: zmieszany z wodą). To też jest normalne w hybrydach choć nie pożadane - producenci wolą tego tematu nie podejmować. Jeśli dużo jeżdzisz na krótkich dystansach to zaleca się wymianę oleju co 6 miesięcy. KIA np. określa króki dystans na 8km latem i 16 km zimą.
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2023, 14:11   #450
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał castrol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O jakich konkretnie drobiazgach mowa?
Nigdy nie musiałem w żadnym innym samochodzie korygować geometrii po 30kkm (tutaj i Grand C-MAX i S-Max, Vectry B i C tego nie wymagały), lekko trzeszczą drzwi pasażera z tyłu, wyskakujące błędy bez powodu, na ułamek sekundy, a raz nawet bez powodu odcięło ESC i pochodne systemy, rozwiązaniem było przefleshowanie modułów, wyłażąca gąbka spod deski rodzielczej itp..
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.