Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2012, 09:04   #1
Jarekr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-09-2012
Model: Smax
Silnik: 2
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Windsor czy Alcantara

Witam wszystkich,

Jestem w trakcie finalizacji zamowienia s-maxa. Jedyna rzecz nad ktora sie jeszcze zastanawiam to tapicerka.

Wybieram pomiedzy alcantara i windsor. Czy macie moze jakies spostrzezenia, porady, ktora jest bardziej praktyczna z dwojka dzieciakow (0-3 lat).

Z gory dziekuje,
Jarek.

Jarekr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2012, 09:09   #2
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Windsor czy Alcantara

Cytat:
Napisał Jarekr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ktora jest bardziej praktyczna z dwojka dzieciakow (0-3 lat).

.
Praktyczniejsza jest ZAWSZE pełna skóra - mokra szmatka i już po brudzie,szczególnie jak jest ciemna,wiem co mówię,mam taką u siebie i naprawde polecam,tylko grzane siedzenia powinny być razem z nią wzięte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2012, 12:50   #3
rafallg
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-09-2007
Model: s-max
Silnik: 2
Rocznik: 07
Postów: 54
Domyślnie Odp: Windsor czy Alcantara

Cytat:
grzane siedzenia powinny być razem z nią wzięte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... i chłodzone tez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafallg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2012, 14:24   #4
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: Windsor czy Alcantara

Jeśli skóra w S-Maxie jest taka sama jak w Mondeo, to brudzić będzie się pewnie mniej niż alcantara, ale wygodna nie będzie: cztery litery ślizgały mi się jak cholera.
Mam alcantarę i jak doychczas (kilka miesięcy) nie mam zastrzeżeń, tyle że szkodniki mają 12 i 16 lat.
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2012, 14:41   #5
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Windsor czy Alcantara

Ja na swojej skórze sie nie ślizgam,tyle że mam przednie fotele sportowe,a po lifcie chyba takich nie ma?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2012, 15:42   #6
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: Windsor czy Alcantara

Siedziałem w Mondeo - troche inne siedzenia niż w S-Maxie, nie wiem jak teraz wygląda pakiet Indyvidual, o ile pamiętam to w S-MAxie w wersji z Indyvidual fotele były inne niż standardowe "sportowe". Teraz mam Titanium S więc typowe Sportowe z Alcantaro-skórą.
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2012, 18:08   #7
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: Windsor czy Alcantara

skóra w fordzie to zwykła sztuczna derma, to juz lepiej brać coś co jest z definicji sztuczne i niczego nie próbuje udawać - czyli alcantarę
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2012, 18:59   #8
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Windsor czy Alcantara

Cytat:
Napisał grizzly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to juz lepiej brać coś co jest z definicji sztuczne i niczego nie próbuje udawać - czyli alcantarę
Zależy do czego i co kto lubi....do czyszczenia na pewno lepsza skóra,derma była tylko w 125p de luxe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2012, 19:14   #9
michał71
ford::advanced
 
Avatar michał71
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford S-MAX PLATINIUM X, Suzuki Jimny 4WD
Silnik: 2.0 TDCI 143 km, 1,3 16V 86 km
Rocznik: 2008, 2003
Postów: 200
Domyślnie Odp: Windsor czy Alcantara

Witam
Wcześniej jeździłem mondeo MKIII w kombi z tradycyjną tapicerką. Po każdym dłuższym wyjeździe rodzinnym z trójką "szkodników" w wieku 3, 9, 13 lat tapicerka do gruntowneg czyszczenia. W S-MAX-sie mam (pomimo dużych oporów przy zakupie) tapicerkę skórzaną - wentylowana + podgrzewanie. Powiem szczerze że nie zamienię jej już na inną. Wilgotna gąbka i sprawa czyszczenia załatwiona. I ile człowiek czasu przez to zaoszcządza :-), a i nerwów bo już nie bardzo przejmuje się dochądzącym z tył auta odgłosami "ciapania" i szelestu paierków po słodyczach.
pozdrawiam
michał

Ostatnio edytowane przez michał71 ; 20-10-2012 o 07:02
michał71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2012, 19:43   #10
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Windsor czy Alcantara

Cytat:
Napisał michał71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Wcześniej jeździłem mondeo MKIII w Kombi z tradysyjną tapicerką. Po każdym dłuższym wyjeździe rodzinnym z trójką "szkodników" w wieku 3, 9, 13 lat tapicerka do gruntowneg czyszczenia. W S-MAX-sie mam (pomimo dużych oporów przy zakupie) tapicerkę skórzaną - wentylowana + podgrzewanie. Powiem szczerze że nie zamienię jej już na inną. Wilgotna gąbka i sprawa czyszczenia załatwiona. I ile człowiek czasu przez to zaoszcządza :-), a i nerwów bo już nie bardzo przejmuje się dochądzącym z tył auta odgłosami "ciapania" i szelestu paierków po słodyczach.
pozdrawiam
michał
Podpisuję się pod tym rękami i nogami.
__________________
_
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.