Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2018, 11:46   #1
MARR
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Model: MONDEO MK5/ FOCUS MK3
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 125KM
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 147
Domyślnie Szyby boczne w przednich drzwiach - dodatkowa warstwa akustyczna

Cześć

Przymierzam się do zakupu 2,0 TDCI 150KM w wersji Trend 5D i w ofercie/specyfikacji wyczytałem :
" - Szyby boczne w przednich drzwiach - z dodatkową warstwą akustyczną (w wersji Trend standard tylko z systemami audio/nawigacji Sony "

Nie mam Sony więc nie będę mieć "dodatkowej warstwy akustycznej".
Pytanie do forumowiczów: miał ktoś okazję pojeździć wersją Trend i wyższą i stwierdzić faktyczną różnicę w wyciszeniu?
Lubię ciszę w aucie, i mam teraz dylemat czy rzeczywiście w tej wersji będzie głośniej??

I drugie pytanie? Jakie macie/mieliście upusty przy zakupie? Jako wieloletni "kupowacz" dostałem teraz 17,5%. Dużo? Mało?
W ubiegłym roku kupowałem u tego samego dealera żonie focusa i wtedy dali 17%, choć inna sprawa że się nie targowałem tylko grzecznie zapłaciłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale z kolei kilka lat wcześniej przy zakupie MK4 było to ponad 20%... Tyle że wtedy konkurencyjny dealer za wszelką cenę chciał przebić ich ofertę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Marek

__________________
Mondeo MK5 2,0 TDCI 150KM 2019r/Focus MK3 1,0 EB 125KM 2017
MARR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2018, 13:14   #2
Hrdcr_real
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK5 ST-Line
Silnik: 2,0 Tdci PS
Rocznik: 2017
Postów: 209
Domyślnie Odp: Szyby boczne w przednich drzwiach - dodatkowa warstwa akustyczna

Cytat:
Napisał MARR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dostałem teraz 17,5%
ja dostalem ponad 18% ale ogolnie jest OK
Hrdcr_real jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2018, 20:02   #3
phyzy
ford::beginner
 
Imię: Pan P
Zarejestrowany: 19-10-2006
Skąd: Pruszków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Szyby boczne w przednich drzwiach - dodatkowa warstwa akustyczna

Szyby boczne z dodatkową warstwą to w większości po prostu szyby laminowane a nie hartowane. Spaja się je folią o właściwościach wygłuszających tak jak szyby przednie. Taka szyba często ma również w opisie wpisaną funkcję antywłamaniową. Miałem okazję testować w Citroenie C5 i różnica była odczuwalna (wg charakterystk szyba laminowana ma o około 20% wyższą skuteczność tłumienia niż szyba hartowana. W Fordzie dużo hałasu przechodzi przez nadkola ale szyby na pewno coś dają. Poproś o dane z pomiaru hałasu w dB przy tej samej prędkości i silniku a jeżeli takich nie ma to pozostaje jazda próbna i subiektywne odczucia.
phyzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2018, 21:00   #4
MARR
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Model: MONDEO MK5/ FOCUS MK3
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 125KM
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 147
Domyślnie Odp: Szyby boczne w przednich drzwiach - dodatkowa warstwa akustyczna

Cytat:
Napisał phyzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poproś o dane z pomiaru hałasu w dB przy tej samej prędkości i silniku a jeżeli takich nie ma to pozostaje jazda próbna i subiektywne odczucia.
Problem w tym, że dealerzy na auta demo nie biorą trendów tylko głównie titanum więc nie ma jak porównać bo nie ma jak się takim trendem przejechać.

Cytat:
Napisał phyzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szyby boczne z dodatkową warstwą to w większości po prostu szyby laminowane a nie hartowane. Spaja się je folią o właściwościach wygłuszających tak jak szyby przednie.
Czyli mogę po zakupie auta zamówić w serwisie dwie boczne szyby laminowane, zamienić je tymi oryginalnymi i cieszyć się ciszą w samochodzie?
__________________
Mondeo MK5 2,0 TDCI 150KM 2019r/Focus MK3 1,0 EB 125KM 2017
MARR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2018, 21:33   #5
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Szyby boczne w przednich drzwiach - dodatkowa warstwa akustyczna

Cytat:
Napisał phyzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(wg charakterystk szyba laminowana ma o około 20% wyższą skuteczność tłumienia niż szyba hartowana
20% czego? Przestańcie już MK 5 to jeden z najlepiej wyciszonych modeli w klasie.czy z tą szybą czy nie.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2018, 08:24   #6
phyzy
ford::beginner
 
Imię: Pan P
Zarejestrowany: 19-10-2006
Skąd: Pruszków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Szyby boczne w przednich drzwiach - dodatkowa warstwa akustyczna

Raczej bym nie polecał zamiany szyby po zakupie bo to może nie być opłacalne i znosić gwarancję a do tego może być różnica przy montażu. Możesz mieć inne uszczelki i samo mocowanie szyby w mechanizmie (mechanizm jest ten sam tylko rolka nieraz jest inna). Z tego co pamiętam szyby boczne miały grubości dla hartowanych 2,75, 3,85 lub 4,85 a laminowane 2,1/1,6mm, 2,3/2,1mm, 2,6/2,1mm. Przynajmniej tak było kilka lat wstecz. Teraz może być inaczej ze względu na nowości technologiczne w świecie folii i redukcje kosztów u praktycznie wszystkich producentów aut.

Jeżeli chodzi o wspomniane 20% to dotyczy to pomiarów laboratoryjnych wykonanych na stałej zabudowie w kabinie dźwiękoszczelnej. Pomiar dokonywany w dB (max różnica z tego co pamiętam była <10dB dla znormalizowanego dźwięku generowanego o stałej częstotliwości).
W praktyce masz tyle zmiennych które powodują że hałas przy jeździe jest mniejszy czy większy (silnik, opony, nawierzchnia, wiatr, otoczenie, wygłuszenie auta, rodzaj materiału tapicerskiego, jakość montażu, tolerancje spasowania, profil i ilość uszczelek, czystość auta, odczucia subiektywne, itd.) że tak naprawdę liczy się bardziej to jaką częstotliwość i ton ma dźwięk/hałas niż jego natężenie. W JLR była akcja gdzie użytkownicy skarżyli się na hałas pompki od systemu masażu (wysokie dźwięki + syczenie).

Decyzja należy do Ciebie i Twojego subiektywnego odczuwania hałasu. To tak jak z muzyką. Jeden słucha jej na miniwieży za 600zł z marketu i jest przeszczęśliwy a drugi jest audiofilem i wydaje wszystkie pieniądze świata na swój wymarzony wzmacniacz lampowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ważniejsze jakie szyby wybierzesz będzie to jaki silnik będziesz miał w aucie i jakie obroty będziesz nim osiągał przy wyższych prędkościach. Szumy zewnętrzne i tak będą raz większe, raz mniejsze.
phyzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2018, 10:51   #7
Lewsey89
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2017
Skąd: Polska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 137
Domyślnie Odp: Szyby boczne w przednich drzwiach - dodatkowa warstwa akustyczna

Nie wiem czy same szyby dużą dają. W moim samochodzie jest cały pakiet wyciszający i przy 150km/h można rozmawiać niemal szeptem z osobą na tylnej kanapie za fotelem pasażera. W porównaniu np do nowej Insigni wyciszenie w MK5 to mistrzostwo świata. Przy jeździe ze stałą prędkością praktycznie nie słychać silnika.W Oplu, który chwali się wyciszeniem rodem z klasy premium silnik było słychać głośno i nieprzyjemnie(diesel). Nie mierzyłem ile dB jest w kabinie. Przejechałem się różnymi samochodami klasy średniej i mogę powiedzieć, że Ford wypadł najlepiej. Jeśli chodzi o wyciszenie to jest to moim zdaniem półka Audi A6, BMW 5.
Lewsey89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2018, 12:43   #8
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Szyby boczne w przednich drzwiach - dodatkowa warstwa akustyczna

Tak jak mówiłem chyba tylko Talisman ma takie parametry w tym samym segmencie Ford wskakuje wyciszeniem do klasy premium to jego największa zaleta.A co do różnicy 10 dB to nie wierzę to skala logarytmiczna nie liniowa-2 - krotny wzrost natężenia oznacza wzrost poziomu głośności o ok. 3 dB. 10 - krotny wzrost natężenia daje wzrost poziomu głośności o 10 dB
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 06:56   #9
phyzy
ford::beginner
 
Imię: Pan P
Zarejestrowany: 19-10-2006
Skąd: Pruszków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Szyby boczne w przednich drzwiach - dodatkowa warstwa akustyczna

Zwróć uwagę co napisałem - warunki laboratoryjne. 10dB było osiągalne tylko w wąskim paśmie częstotliwości generowanego dźwięku. Zgadzam się z Tobą że zmiana natężenia dźwięku o 3dB powoduje subiektywne odczucie dwukrotnego zwiększenia poziomu dźwięku. I do właśnie takich wartości raczej bym się skłaniał jako wartości skutecznej tłumienia dźwięków (szumy w aucie o różnym zakresie częstotliwości).
Cytując info ze strony SG Sekurit: "dBCONTROL® (Szyby akustyczne) Zapewniają lepsze tłumienie hałasów (aż do 10 dB) – dzięki specjalnej warstwie „akustycznego” PVB. Patent SAINT-GOBAIN SEKURIT."
phyzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 10:44   #10
MARR
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Model: MONDEO MK5/ FOCUS MK3
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 125KM
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 147
Domyślnie Odp: Szyby boczne w przednich drzwiach - dodatkowa warstwa akustyczna

Czyli konkluzja jest taka, że nie mam co się przejmować brakiem tych szyb akustycznych bo i tak będzie cicho?
__________________
Mondeo MK5 2,0 TDCI 150KM 2019r/Focus MK3 1,0 EB 125KM 2017
MARR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.