Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2016, 21:11   #21
Wojtek-Z
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 29-11-2016
Model: Edge
Silnik: 3.7
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Chciałem założyć ale nie ma prefiksu a admin na razie nie odpowiadaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wojtek-Z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2016, 14:24   #22
Pildid
ford::amateur
 
Avatar Pildid
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: ze wschodu
Model: Mondeo, S-max
Silnik: 2.0, 2.0ecoboost
Rocznik: 2008 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Witam. Przymierzam się do zakupu Edge'a, chcę importować z USA.
Słyszałem, że Ford USA i Ford EU to dwa całkowicie różne systemy kodowania podzespołów które wymagają adaptacji. Czy też kluczyk - wersja EU nie da się zaadoptować do USA.
Słyszałem to w salonie. I chciałbym trochę tą wiedzę zweryfikować.
Czy ktoś już się w tym temacie trochę orientował?
Kolega LESZCZ spolszczał, czy to znaczy że gdy stanę się już szczęśliwym posiadaczem Edge'a to nie będzie tam m.in strojenia radia w skali EU, polskiego Menu, Nawigacji itp... Będzie się to dało wgrać bez problemu? Tudzież zaktualizować. Jaki koszt takiego pełnego spolszczenia wersji EU?
Nie wiem jeszcze czy chcę V6 3,5 czy 2.0 EcoBoost. W zasadzie bez różnicy.
Mam 2.0+PowerShift w S-Maxie i jest cudownie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponoć tylko ta skrzynia jest awaryjna - mechatronika siada. Mója ma przejechane 43tyś i nic się nie dzieje.
Na jakiś czas Ford wycofał się z tych skrzyń - patrz mondeo mk5, testowałem. Nie podoba mi się. Mam Mondeo mk4 i wolę je Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale czas zmienić na coś młodszego...
Stąd pomysł na Edge'a, którego znowu można spotkać ze skrzyniami PowerShift. Czy ktoś orientuje się w tym temacie? Poprawili coś w nich? Skoro zaczęli oferować zamiast klasycznych znowu te dwusprzęgłowe? Do jazdy to wspaniałe rozwiązanie. Naprawdę. podoba mi się. Tyle że drogie w naprawie. 7tyś w ASO. Poza ASO raczej bym nie ryzykował... Za delikatna sprawa. To moja opinia. Chyba że ktoś miał już doświadczenia w tej materii, to może to zweryfikować. Ale póki co ciekawi mnie powrót do PowerShift. Mnóstwo Fusion'ów było bez PowerShifta... dlatego że zbyt awaryjny. A tu nagle bah bah i mamy ją w Edge'u.

Pozdrawiam
Pildid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2016, 17:59   #23
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

w edge dwusprzegłowa jest tylko w dieslach a w benzynie hydrokinetyk, ford wycofał się z PS w benzynach.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2016, 13:55   #24
Renard
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-12-2016
Skąd: Wrocław
Model: Edge
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Witam wszystkich klubowiczów. Od dwóch tyg. Jestem szczęśliwym posiadaczem Edge'a. Wcześniej też był ford, ale mondeo. Teraz nowa miłość - edge. Zwykle wszyscy się chwalą, jakimi to nie jeździli autami, i który lepszy od drugiego, dla mnie takie porównania nie mają większego sensu. O gustach po prostu się nie rozmawia. Poza tym niektórzy wolą chodzić w jeansach, a inni w bermudach. Pogoń za porównywaniem najdrobniejszych parametrów ekspoatacyjnych, mierzenie stopnia spasowania tapicerki w kokpicie, czy liczenie współczynnika poziomu utraty wartości po roku- to nie dla mnie. Motoryzacja to namiętność, nie tylko głowa i chłodna kalkulacja, ale też serce. A mnie nowy Edge po prostu urzekł. Nie jest najszybszy, nie pochodzi z Bawarii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., sporo kosztuje a i pali zdecydowanie więcej niż deklarują producenci, ale jest jakiś! Zupełnie inny od niemieckich pudełek czy japońskich przetłoczeń. Odkąd Ford zdecydował się na sprzedaż w Polsce Edge i Mustanga, duch amerykańskiej motoryzacji troszkę trochę śmielej rozgościł się nad Wisłą. Pozdrawiam wszystkich jeżdżących " na krawędzi".
Renard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 23:39   #25
jurekmi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2010
Model: Edge
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 35
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Tak.Zdecydowanie sie zgadzam.Odbieram 9.01
jurekmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 12:23   #26
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Cytat:
Napisał Renard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich klubowiczów. Od dwóch tyg. Jestem szczęśliwym posiadaczem Edge'a. Wcześniej też był ford, ale mondeo.
To mam do Ciebie Kolego pytanie. Mam dylemat czy wybierać ponownie auto typu SUV czy przesiąść się do nadwozia typu mondeo. Jeździłem QQ, teraz Kugą a sedanem czy kombiakiem nigdy.
Siedząc w Edgu miałem odczucie że pozycja kierowcy jest nieco inna niż w Kudze i poniekąd można usadowić się podobnie jak w mondeo.
Jakie masz odczucia jako użytkownik Mondeo ?
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 17:08   #27
Renard
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-12-2016
Skąd: Wrocław
Model: Edge
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Podobieństwa między Edge'm a Mondeo zawierają się w kilku , aczkolwiek bardzo istotnych kwestiach. Najważniejszą jest pewnie wspólna płyta podłogowa. Zatem istotnie mondziakowi bliżej do edge niż do kugi, która jest zdecydowanie mniejsza. Mondeo daje komfort siedzenia nawet dla takich klocków jak ja: 186cm i 110kg. Fotele Edge'a, przynajmniej w wersji którą posiadam (titanium czarne salerno) odrobinę gorzej trzymają na zakrętach, regulowana kolumna kier. daje natomiast możliwość niejako "wsunięcia" głębiej kolan. Jesli potrzebujesz wiekszego i pakownego auta,ale niekoniecznie "stodoły na kółkach", wybór naprawdę przepastnego mondziaka zdaje sie być dobrą decyzją. Jeśli te subiektywne farmazony w jakikolwiek sposób Ci pomogą kolego, proszę bardzoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Renard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 23:16   #28
Renard
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-12-2016
Skąd: Wrocław
Model: Edge
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

[QUOTE=jurekmi;2718732]Tak.Zdecydowanie sie zgadzam.Odbieram 9.01[/QUOTE
Gratuluję. Jak pierwsze wrażenia?
Renard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2017, 11:56   #29
mondeo_user
ford::average
 
Imię: Mann
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Rocznik: 01
Postów: 49
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czyli sprawdźcie, czy zostały wymieniane naboje poduszek powietrznych i kurtyn w ramach serwisu na te, które same nie odpalają się podczas jazdy

Ostatnio edytowane przez mondeo_user ; 14-01-2017 o 12:05
mondeo_user jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2017, 22:49   #30
jurekmi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2010
Model: Edge
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 35
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Odebrałem 12.01.Wersja Titanium 210 ps.Po ok 200 km nauki /pierwszy raz z automatyczna skrzynią/ jestem oczarowany!!!
jurekmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.