Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2018, 20:41   #1
pajaczek
ford::amateur
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 11-04-2018
Model: Cmax
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Travelpilot EX - podłączenie mp3 przez instalację dla telefonu

Cześć, zostałem szczęśliwym posiadaczem c-max'a I generacji i mam pewne pytanie.

Niestety w moim cmaxie niema ani bluetooth ani złączki AUX żebym mógł słuchać swojej muzyki z telefonu/mp3, ale posiadam instalację do zamontowania telefonu (jakaś stara Nokia) i moje pytanie jest następujące, w tej instalacji w zabudowie do telefonu są 2 bolce do nokii, mini jack i ,,mały bolec" do ładowania i czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć czy po zainstalowaniu przedłużacza AUX na podstawce do telefonu i podłączenie jej pod jakiś smartfon/mp3, będę mógł puszczać swoją muzykę, ustawiając radio tak jakbym chciał rozmawiać w trybie głośnomówiącym?

Czy ktoś już czegoś takiego próbował? Wiem wiem, przedłużacz AUX to koszt 20 zł, ale wolę za nie np. umyć auto, jeśli ta metoda nie jest możliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Oczywiście 2 h przeglądałem forum i google w poszukiwaniu odpowiedzi ale nic nie znalazłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pajaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2018, 22:00   #2
kulas25
ford::average
 
Avatar kulas25
 
Imię: Adi
Zarejestrowany: 24-04-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford maverick xlt
Silnik: 2.3 pb + lpg
Rocznik: 2005
Postów: 143
Domyślnie Odp: Travelpilot EX - podłączenie mp3 przez instalację dla telefonu

Z tego co się orientuję masz zestaw nokii i ten kabelek z jackiem co mówisz jest podłączany do centralki i albo to mikrofon albo głośnik. Co do tp ex jedyna opcja to podłączenie przez złącze aux modułu bt... Z tego co gdzies wyczytałem, wszelkiego rodzaju emulatory zmieniarek raczej nie będą działać z tym radiem bo ponoć lata po canie... Prawda to czy nie nie wiem ale ja mam aux i zakupiłem moduł bt mp3 USB z Aliexpress podłączyłem pod aux i spokój...
kulas25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2018, 08:47   #3
seba3dor
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: Opole
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCi HHDA
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Odp: Travelpilot EX - podłączenie mp3 przez instalację dla telefonu

Możesz kupić w necie kabel z kostką. To będzie wiązało się z wyjęciem radia i wpięciem jej bezpośrednio do radia. Zobacz np [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Jeśli masz instalację z telefonem, to pewnie masz moduł gdzieś w okolicach schowka (trzeba by go wyjąć). Będzie to moduł tylko do telefonu. Mógłbyś się pokusić o podmianę tego modułu na podobny z bluetooth. Jest tutaj cały wątek o tym: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
seba3dor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2018, 09:02   #4
pajaczek
ford::amateur
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 11-04-2018
Model: Cmax
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Travelpilot EX - podłączenie mp3 przez instalację dla telefonu

Za moduł podziękuje, BT nie jest konieczne, aux wystarczy całkowicie, orientujesz się czy w tym kablu już piny są dobrze poustawiane do travelpilot ex? Ponieważ czytałem, że sporo osób ma problemy z tymi kostkami takie, że tylko 1 strona głośników gra. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pajaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2018, 21:16   #5
seba3dor
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: Opole
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCi HHDA
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Odp: Travelpilot EX - podłączenie mp3 przez instalację dla telefonu

Niestety nie miałem doświadczenia z tym radiem. Przypuszczam jednak, że układ pinów jest taki sam. Podłączałem do kwadratowego 6000 CD i nie było problemów. Bluetooth polecam. Trochę roboty z tym jest ale fajny bajer. No i można głosowo sterować radiem.
seba3dor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2018, 21:31   #6
pajaczek
ford::amateur
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 11-04-2018
Model: Cmax
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Travelpilot EX - podłączenie mp3 przez instalację dla telefonu

Roboty jak roboty, ale kosztów sporo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A wakacje za pasem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pajaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 14:24   #7
pajaczek
ford::amateur
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 11-04-2018
Model: Cmax
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Travelpilot EX - podłączenie mp3 przez instalację dla telefonu

Zamówiłem, z tego linku co podałeś, fajnie szybko sprawnie, pewnie w weekend będę montować to zobaczę jak z tymi pinami, dziękuję za pomoc i temat do zamknięcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pajaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 12:17   #8
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: Travelpilot EX - podłączenie mp3 przez instalację dla telefonu

Cytat:
Napisał pajaczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za moduł podziękuje, BT nie jest konieczne, aux wystarczy całkowicie, orientujesz się czy w tym kablu już piny są dobrze poustawiane do travelpilot ex? Ponieważ czytałem, że sporo osób ma problemy z tymi kostkami takie, że tylko 1 strona głośników gra. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
6000CD i TravelPilotEX mają tak samo rozmieszczone piny.
Rozpiskę masz konkretnie tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - strona jest o Fieście co prawda, ale nt radia jest tak samo jak u Ciebie.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 15:48   #9
pajaczek
ford::amateur
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 11-04-2018
Model: Cmax
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Travelpilot EX - podłączenie mp3 przez instalację dla telefonu

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
6000CD i TravelPilotEX mają tak samo rozmieszczone piny.
Rozpiskę masz konkretnie tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - strona jest o Fieście co prawda, ale nt radia jest tak samo jak u Ciebie.

Już sprawdziłem piny wg instrukcji na tym forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i będą pasować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale dziękuję za info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pajaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.