Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2018, 19:23   #1
darrow
ford::average
 
Avatar darrow
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 01-11-2016
Skąd: Poznań
Model: C-MAX 2013
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 67
Domyślnie brak ABS ESP od uruchomienia samochodu

Witam wszystkich od 5 dni błąd przy odpaleniu brak ABS i ESP. Diagnoza u mechanika brak sygnału na czujniku lewe tylne koło. Kupiłem nowy czujnik błąd bez zmian cały czas po resecie błędu pojawia się. Wiem że zapewne to nie czujnik i piasta tylnego koła. Pytanko czy to okablowanie prośbą o pomoc czy ktoś miał taki problem. Z góry dziękuję za pomocne informacje.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

darrow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2018, 21:36   #2
darrow
ford::average
 
Avatar darrow
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 01-11-2016
Skąd: Poznań
Model: C-MAX 2013
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 67
Domyślnie Odp: brak ABS ESP od uruchomienia samochodu

Ponawiam zapytanie. Dla wyjaśnienia od ponad roku gdy temperatura była poniżej 0 to podczas uruchamiania dosłownie na ułamek sekundy pojawiaj się komunikat, 'funkcja pod górę niedostepna' podejrzewałem akumulator i niskie chwilowe zasilanie które podczas odpalania w zimie może generować błąd. Po za tym wszystko z hamulcami było ok. Do tego czasu. PYTANKO 1: Jeśli to nie czujnik to należy sprawdzić przewody ale obawiam się że może to byc sterownik ABS. PYTANKO 2 jeśli to będzie ten najgorszy scenariusz to czego mogę się spodziewać kupować nowy, używany, czy naprawiać, jak definitywnie zdiagnozować uszkodzenie sterownika? Z góry dziękuję za cenne uwagi.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
darrow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 01:35   #3
maras2011
ford::average
 
Avatar maras2011
 
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Gdynia
Model: Grand c-max Titanium
Silnik: 1,6 tdci 115 km- chip v-tech 134 km / 325 Nm
Rocznik: 2012
Postów: 84
Domyślnie Odp: brak ABS ESP od uruchomienia samochodu

U mnie też przez cala zimę przy pierwszym uruchomieniu silnika po nocy komunikat
" funkcja pod górę niedostępna " Przy kolejnym uruchomieniu brak komunikatu , obecnie jest ciepło i komunikat nie wyskakuje , też myślę że zbyt obciążony aku przy starcie na mrozach lub ?
maras2011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2018, 18:31   #4
darrow
ford::average
 
Avatar darrow
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 01-11-2016
Skąd: Poznań
Model: C-MAX 2013
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 67
Domyślnie Odp: brak ABS ESP od uruchomienia samochodu

No i problem się rozwiązał okazało się że miałem przegnity przewód od tylnego prawego koła i w zależności od wilgotności powietrza raz wszystko było ok raz sypał błędami że nie ma sygnału z czujnika. Przyczyną przegnicia było sprawdzanie tegoż przewodu poprzez jego naklowanie a to spowodowało dostanie się wilgoci i korozję samego przewodu. Teraz nawet przy odpalaniu ani na chwilkę nie pojawia się żaden komunikat. Zatem radzę w takich sytuacjach w pierwszej kolejności sprawdzić stan przewodów w drugiej czujniki a w kolejnych krokach piaste i w ostateczności moduł abs.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
darrow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.