Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2010, 20:00   #1
098765
 
Postów: n/a
Domyślnie 1.8TDCi praca silnika - szarpanie, klekotanie

Witam,
Jeżdżę od ponad roku mondeo z silnikiem 1.8 TdCi i po przejechaniu ok. 30 tyś. silnik zaczął mieć problemy z pracą na obrotach 1,3-2 tyś.
Problem objawia się:
- przy jeździe na 2-3-4 biegu gdy obroty są między 1,5-2,0 tyś. i przyśpieszam delikatnie to silnik szarpie(raz delikatnie, nieraz mocniej) i klekocze jak „traktor” "zawory" po przekroczeniu 2 tyś. wtedy jest OK.

Z powyższym problemem byłem już 3-4 razy w serwisie, teraz ma przejechane ok.46 tyś i dalej mam z tym problem, za każdym razem jest to samo – jazda próbna z odbierającym z serwisu (on – „hmm.. coś jest faktycznie słychać i czuć szarpnięcia”) i zostawiam i jak wracam – „na komputerze nic nie widać, wgrana jest najnowsza charakterystyka, a ford nie ma standardów co do głośności pracy silnika”.
Wcześniej tego nie miałem i samochód jeździł płynnie niezależnie od obrotów, a teraz problem.
Czy ktoś z użytkowników forum się spotkał z podobnym problemem lub ma pomysł jak pokazać że faktycznie problem jest do usunięcia w ASO zlewają.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 07-04-2014 o 08:06
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2010, 19:34   #2
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: praca silnika 1.8 TdCi - szarpanie, klekotanie

Może to wina paliwa? Próbowałeś nalać czegoś do oczyszczania układu? Czasem po zatankowaniu paliwa na nieznanej stacji odnoszę wrażenie, że silnik poniżej 2000 obr. chce wypluć z siebie cały rozrząd. Silnik 1.8 ogólnie nie porywa kulturą pracy, która według mnie szczególnie zależy od jakości paliwa. U mnie czasem, nie wiem dlaczego, zdaża się, że silnik szarpie przy delikatnym przyspieszniu lub podczas jazdy ze stałymi obrotami tak w okolicach od 1300 do 1700. Jeśli bardzo denerwuje Cię zachowanie silnika, to możesz próbować w innym aso, ale wydaje mi się, że i to nic nie da. W aso potrafią zdiagnozować auto tylko jeśli komputer pokaże błędy.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie profesjonalnie zrobiony chip. Być może jeśli na prawdę masz coś poknocone z silnikiem, to usterka wyjdzie przy okazji. Ja nastukałem już swoim 60 tyś i w wolnej chwili po przeglądzie wybiorę się*na chipowanie, bo już mam dość tego rechotu spod maski. Mam nadzieję, że kultura pracy silnika się poprawi.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2010, 21:41   #3
robert2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-11-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI180km
Rocznik: 2016
Postów: 74
Domyślnie Odp: praca silnika 1.8 TdCi - szarpanie, klekotanie

To jest wada ja mam tak samo w 2 litrówce zgłaszałem to w aso bez rezultatu a kwestia jest w mapie sterowania silnika u kolegi było to samo, zawirusował
i usterki szarpania znikła nie wiem w czym mają inżynierowie forda problem
bo chyba nie w napisaniu poprawnej mapy sterowania.
robert2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2010, 21:45   #4
davideee
ford::average
 
Avatar davideee
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Bregenz (Austria)
Model: Ford mondeo / Saab 93 Areo
Silnik: 2.0 aut. / 1.9 TTDI
Rocznik: 2002/ 2010
Postów: 104
Domyślnie Odp: praca silnika 1.8 TdCi - szarpanie, klekotanie

na twjim miejsu dal bym chipa i samochud pownien sie uspokojic i niepowino to nigdy wrucic
davideee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2010, 21:53   #5
Pepik1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-08-2006
Skąd: świętokrzyskie (TKN)
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 269
Domyślnie Odp: praca silnika 1.8 TdCi - szarpanie, klekotanie

U mnie (co prawda MkIII) też od jakiegoś czasu pojawia sie klekot w granicach 1500 - 2000 obrotów. Nie ma żadnych objawów padniętych wtrysków: odpala bez problemu, nie kopci, moc jest bez zmian
__________________
"Bogactwo nie jest ulgą w kłopotach - jest tylko zmianą kłopotów"
Pepik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 13:41   #6
pasztet
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: Silesia
Model: Mondeo MkIV Tit Black Panther
Silnik: 1,8 TDCI 125 @ 144KM/393Nm
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: praca silnika 1.8 TdCi - szarpanie, klekotanie

O kurczę! Jeżdżę 1,8 tdci od roku - 36tys. i klekotał od urodzenia. Oczywiście klekot tylko ja słyszę, żona i inne osoby nie słyszą. Ja się przyzwyczaiłem, uznałem, że taka jego uroda (a raczej brak). Słychać to cudo w trakcie jazdy po mieście - prędkości rzędu 20-70km/h. Rasowy klekot jak z traktora, no cóż przyzwyczaiłem się i tylko czasem wspominam z rozrzewnieniem rzekomo kapryśny silnik z renówki 1,9 dci 120KM, przy którym nie miałem pojęcia co to jest turbodziura i klekot. A wy tu twierdzicie, że ma pracować cicho i klekot jest nie ok? No to chyba zrobię nalot na serwis. A tak w ogóle to wirus (przynajmniej u mnie) na klekot nie pomaga. Ciekaw jestem czy inni posiadacze 1,8tdci potwierdzą moje spostrzeżenia czy jednak klekot uznają za usterkę. Aha, klekot mam, ale bez żadnego szarpania, więc raczej coś masz nie tak stawiałbym może jednak na syf w instalacji paliwowej.
pasztet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 15:28   #7
radzio_s
ford::advanced
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 GOLD
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 302
Domyślnie Odp: praca silnika 1.8 TdCi - szarpanie, klekotanie

Miałem tak przed czipem mam po chipie.
Fajnie że temat się pojawił .Myslałem że mam coś nie tak.Spróbuję w vtechu zgłosić problem, może coś poradzą jako korektę softu.
U mnie poszarpuje tylko na 1,2,3 biegu, na wyższych jeśli spadnie mi z obrotów do 1700-1800 podnosi się bez szarpania.
Robiłem test z dodawaniem gazu na postoju i najbardziej szarpie całą budą przy takich obrotach.Może to szarpanie to właśnie te drgania.
Najładniej pracuje jeśli jest nie nagrzany.Nie rechocze,ciągnie równo.Jak się rozgrzeje
zaczyna się rechot.
radzio_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 16:04   #8
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: praca silnika 1.8 TdCi - szarpanie, klekotanie

Budą czepie przy dodawaniu gazu 1000-1500 obr. poza tym dla mnie nie jest głośno, coś tam dopiero słyszę jak przeczytałem to co piszecie , wcześniej jeździłem ponad rok i nic nie słyszałem dziwnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 17:18   #9
098765
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: praca silnika 1.8 TdCi - szarpanie, klekotanie

Temat dalej aktualny,
przepatrzyłem sprawę i mam następujące obserwacje:
- paliwo nie ma znaczenia - różne stacje,
- jak jest zimny silnik - czyli po nocy lub jak postoi kilka godzin - odpalam i wtedy sinik pracuje idealnie, po przejechaniu kilkuset metrów do kilku kilometrów kończy się sielanka i zaczyna się klekotanie i szarpanie w przypadku poniżej 2000 obrotów,
- gdy zimny - nie szarpie i na każdym biegu pomiędzy 1500-2000 obrotów przyśpiesza płynnie i nie klekocze.

Jak macie jakieś uwagi to piszcie, w ASO stwierdzają że klekot jest, ale na komputerze nic się nie pojawia, a komputer podłączają jak samochód stoi, a klekot jest jak silnik jest obciążony.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 22:04   #10
MundekII
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-04-2010
Skąd: Wielkopolska
Model: MK4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: praca silnika 1.8 TdCi - szarpanie, klekotanie

Witam, czytam o tych szarpaniach . narazie naszczęście takich problemow nie mam ale mialem podobne w renówce 1.9 dci 120KM okazało sie że to EGR i zawalona przepustnica. Po przeczyszczniu obu rzeczy szarpanie ustalo. objaw był tylko podczas jazdy na niskich biegach gł I i II a pod konie przed czyszczeniem nawet III bieg szarpal zawsze w tym samym przedziale obrotow tj 2000-2300 Moze macie to samo? faktycznie zmiana paliwa nie pomagala. Objawy takie zauważyłem przy przebiegu ok 80000km.

Ja mam inny za to problem i moze mozecie mi pomóc, mianowicie ściaga mnie troche na prawo przy normalnej jeździe. Sprawdzałem ciśnienie w oponach i wszystko OK. Przy hamowaniu nie sciąga przy przyspieszaniu nie ściąga a przy normalnej jeździe (toczeniu sie ) ściąga. Mieliscie podobne objawy?
Dodam że moje mondeo ma dopiero 700km przebiego bo odebrałem je 6 dni temu

[4]
MundekII jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.