Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2012, 21:46   #21
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

Od małego termostatu tez odchodzi wąż do chłodnicy, jak staniesz przodem do auta to masz go na dole po prawej stronie,lub tez kładziesz się pod samochodem oczywiście osłona zdjęta pod zderzakiem i tez masz węża na widoku.Jeśli termostat mały puszcza to wąż ciepły, jeśli nie to zimny wąż. Przerabiałem oba termostaty, wymienione były na oryginał forda i niepotrzebnie bo oba sprawne i zostały mi,a winny był soft komputera bo tez wskazówka falowała.Po przeprogramowaniu komputera wskazówka stała w pionie.

nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2012, 22:13   #22
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

U mnie jednak będzie winny ten duży. Wracając wieczorem z pracy kiedy ledwo drgnęła wskazówka stanąłem i już wtedy był wąż od dużego do chłodnicy ciepły i chłodnica lekko też. Przez 25 km jak jechałem starałem się jechać umiarkowanie i nie osiągnąłem środka skali temp a po dojechaniu do domu chłodnica ciepła i wąż też. Dodam, że wcześniej nawet przy -10 stopniach nagrzewał się przez ok 6 km (sprawny podgrzewacz PCT) i na światłach temp nie spadywała, chyba że dałem nawiew na maks. A powiedz coś więcej o tym sofcie? W czym ten soft? Ile kosztuje aktualizacja? Co daje poza tą wskazówką?
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2012, 12:01   #23
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

Soft mi wgrali u Łukawskiego w Kielcach ul. Zalesie, facet powiedział tylko że poprawia on komunikację między komputerem a licznikiem i działanie turbiny, a co więcej to musiałbyś sam zadzwonić i zapytać dokładnie.Wiem tylko że po tym zabiegu samochód jeździł bezproblemowo.Dodam że dzwoniłem do ASO w Kielcach dopytać co i jak to nic nie wiedzieli.
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2012, 16:06   #24
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

A ile Cię to kosztowało to może też się pokuszę tylko u mnie jedynie Poznań wchodzi w grę. W koninie mam salon ale wole omijać go z daleka.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2012, 16:09   #25
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

Ja za to zapłaciłem 100zł to było jakieś 3 lata temu, tylko tak jak pisałem trzeba dokładnie dopytać o nowszy soft do komputera mondka
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 10:12   #26
narc
ford::average
 
Avatar narc
 
Imię: Narc
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: TDDI - D5BA
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

Dodam dla potomności. Miałem problemy z temperaturą (2.0 TDDI 90KM polift), przy zjeździe z górki (hamowanie silnikiem) temperatura potrafiła spaść do 60 stopni (+2 do -2 na zewnątrz), czyli 1. kreski albo się całkowicie kładła. Wskazówka stała pionowo dopiero jak jechałem non stop powyżej 2100 obr na 5 biegu. 1500-1800obr to okolice 2. kreski na wskaźniku. Stanie na światła wskazówka opada do 2. kreski albo trochę poniżej (pewnie jakby dłużej postał, to by opadła całkowicie).

Wymieniłem oba termostaty, czyli właściwy i od chłodnicy oleju, i jak ręką odjął. Szybciej się nagrzewa, osiąga 90 stopni i je trzyma! Oba termostaty oryginalne, potrzebowałem od ręki, w IC nie było nic sensownego, więc kupiłem w ASO w Rzeszowie (RES-Motors).

Nie wiem jaka jest jakość ich usług, ale są jak dla mnie drodzy. Krzyknęli 250zł za wymianę termostatów. Ja za 100zł wymieniłem oba termostaty + olej i filtr oleju i powietrza w lokalnym warsztacie (płyn chłodniczy, olej i filtry miałem własne).

Przy wymianie termostatu głównego wyciągnijcie cały z obudową. U mnie mechanik chciał na szybko i nakrętka zatopiona w obudowie się obkręciła. Trzeba to na spokojnie wyciągnąć, zapsikać jakimś WD40, odczekać i rozkręcić.
narc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 07:41   #27
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

Wymiana dużego termostatu niewiele dała. Termostat oryginalny ma taką małą dziurkę z kulką i to pewnie przez to się wąż robi ciepły powoli nawet jak jest zamknięty. Kupiłem Vernet. Tak, że teraz trzeba mały wymienić ale najpierw sprawdzę go kiedy się zaczyna wąż rozgrzewać. Musi być dobrze potem. Dwie zimy (srogie) trzymał temperaturą bezproblemu i po 7 km równej jazdy przy - 5 był rozgrzany. Dzisiaj zajęło mi to 14 km a na dworze 8 stopni
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 18:54   #28
adrianosw
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

Witam. Mam pytanie bo nie wiem jak tam jest ze wskazowkami temperatury. Mam 4 wskazowki
. Temperatura podosi mi sie tak do 1/4 jaka to temp? I nie mam problemu z temperatura w samochodzie bo po rannym odpaleniu zostawieniu na chiwle do delikatnego rozgrzania po 0,5 km zaczyna leciec juz cieple powietrze. Dzisiaj zrobilem troche dluza trase a temperatura nic wiecej mi sie nie podniosla. A powietrze leci cieple.

a jezeli cos moze miec do rzeczy to w lipcu tego roku gosciu cofajac wbil mi sie hakiem w intercooler. Nie jest pekniety ani nie ma wyciekow jest delikatnie wgniecony.
adrianosw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 19:28   #29
EPI
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 30-09-2012
Skąd: Piotrków Tryb
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

witam, przyłącze się do tematu, mam problem z mk3 2.0tddi 115km, a dokładnie z czujnikiem temperatury na desce. Pokazuje mi zmienną temperaturę. Raz 90 stopni raz jakieś 50 i tak się waha podczas jazdy. np przy dodawaniu gazu wskazówka opada a przy spuszczaniu nogi z gazu rośnie. Ostatni padł mi termostat ten duży i pompa wody. Wymieniłem na nowe i po tej wymianie mam problemy z czujnikiem. Postanowiłem wymienić czujnik temperatury cieczy(czujnik temperatury głowicy jak nie którzy koledzy z forum mi podpowiedzieli) ale dostępny jest tylko z oryginału (200zł) kupiłem więc używkę ok kolegi z forum i dalej to samo. Ktoś wie co dalej ???
EPI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 19:47   #30
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

Wracając z pracy zatrzymałem się po pół km od ruszenie i złapałem za wąż idący od małęgo termostatu i był już lekko ciepły a rura za dużym całkiem zimna tak więc zamawiam mały i mam nadzieje, że będzie grzał tak jak zeszłych zim
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.