Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2018, 12:48   #171
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego

No właśnie, bo jeżeli siłownik za to odpowiada w tylnych drzwiach to może się zawęzić grupa pasujących

metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 12:56   #172
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] próbowaliście może włączyć ELMConfigiem podwójne ryglowanie na zamkach które macie obecnie w samochodzie?
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 12:57   #173
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego

Tak, mam to teraz aktywowane. Poza tym ze kierunki mrugają dwa razy to nic się nie dzieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 13:01   #174
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak będziesz rozbierał zamki u siebie to prośba o wrzucenie zdjęć zamków, pinów, wiązek itp.
Zdjęcia zrobię na pewno, bo od jakiegoś czasu wszystko fotografuję. Postaram się wrzucić do tego wątku.

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie, bo jeżeli siłownik za to odpowiada w tylnych drzwiach to może się zawęzić grupa pasujących
IMHO, to raczej jest ficzer siłownika.

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Parch i @metmusic próbowaliście może włączyć ELMConfigiem podwójne ryglowanie na zamkach które macie obecnie w samochodzie?
W sumie to nie próbowałem, bo tak wszyscy piszą, że muszą być zamki z 10. pinami, że nie widziałem sensu.

Bump: Jeszcze mam jeden cel - po wymianie zamków odpalę jeszcze raz (na próbę) blokadę zamków po ruszeniu, żeby sprawdzić, czy może 10. pinowy zamek pasażera z przodu nie odblokuje wszystkich drzwi, jak się klamkę od środka pociągnie. Teraz takie odblokowanie można u mnie zrobić tylko zamkiem kierownika, co jest upierdliwe i denerwujące. Pisałem o tym w innym wątku.

Ostatnio edytowane przez Parch ; 13-04-2018 o 13:08
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 13:42   #175
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to raczej jest ficzer siłownika.
Też mi się tak wydaje, ale z drugiej strony musiałyby być montowane aż 4 rodzaje siłowników (6 i 10-pinowe , obydwa z elektryczną blokadą i bez elektrycznej blokady). Pytanie czy nie ekonomiczniej byłoby to rozwiązać 2 rodzajami zamków do których montowane byłyby 2 rodzaje siłowników.

Pytając o to czy aktywowaliście podwójne ryglowanie mając elektryczną blokadę drzwi myślałem, że może macie już siłowniki 10-pinowe zainstalowane ale nie aktywowane, ale widzę, że w przypadku @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest inaczej. Oznacza to że zarówno 6 jak i 10-pinowe siłowniki muszą realizować elektryczną blokadę drzwi przed otwarciem (zakładając, że rzeczywiście siłownik za to odpowiada).

Ja wymieniłem siłowniki na 10-pinowe, ale nie próbowałem aktywować elektrycznej blokady. Zrobię to w weekend i zobaczymy jaki będzie efekt. Może kilka wątpliwości się rozwieje.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 13:50   #176
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wymieniłem siłowniki na 10-pinowe, ale nie próbowałem aktywować elektrycznej blokady.
Nawet miałem Ciebie o to spytać, tylko chciałem sobie najpierw sprawdzić w ElmConfigu, jak się ta funkcja dokładnie nazywa, bo nie pamiętam teraz.

EDIT:
A co do zamków, to zobacz sobie ile jest różnych typów podanych w katalogach (np. Microcat).
Niektóre są opisywane nawet: with Keyless Start, Less Keyless Entry System.

Jakby spytać w ASO (jak radził @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ), żeby dobrali zamki bez VIN auta, to ciekawe czy by dali radę?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. We Wrocławiu wątpię.

Ostatnio edytowane przez Parch ; 13-04-2018 o 14:02
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 13:56   #177
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego

Przy okazji załączam listę zamków. W języku angielskim wyraźniej widać które są z podwójnym ryglowaniem, a które nie (Dead Lock)

Jeśli elektryczną blokadę "dziecięcą" realizuje siłownik to do mnie na tył pasować będą tylko dwa siłowniki "wszystkomające".
LT: 1791420, AM2A R26413-GB
PT: 1791419, AM2A R26412-GB
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg przod.jpg (108.2 KB, 37 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg tyl.jpg (110.3 KB, 28 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 13-04-2018 o 14:06
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 14:31   #178
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego

Z tego zestawienia wynika, że w przedlifcie niestety nie było opcji elektrycznej blokady tylnych drzwi. Instrukcja też tego nie przewiduje więc temat powinni "rozgryźć" właściciele poliftów.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 14:39   #179
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego

Na to wygląda... więc albo ktoś dysponuje tą wiedzą albo trzeba próbować zmienić na 10 pin siłownik i sprawdzić czy elektryczna blokada tylnych drzwi nadal działa (u kogoś kto ją ma czyli np. u mnie albo u @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czekamy na wyniki działań. Jakie masz numery tylnych siłowników (kupionych)?
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 14:49   #180
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego

Hehe, to ja kupiłem zamki z 2008 roku. Ciekawe co będzie?

A na serio, to przynajmniej jeśli chodzi o zamki bez keyless, chyba będzie wszystko OK, bo np. w katalogach pod tym samym numerem FINIS - 1791409 (dotyczy zamka RH bez keyless) są opisywane zamki dwa razy: raz z datą produkcji 2006-10 i drugi raz z datą produkcji 2010-15.
Może więc zamki są takie same (w co wierzę), a problem tkwi w modułach drzwiowych lub samym BCMi?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , ryglowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.