Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2018, 19:26   #1
Kr-akus
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-12-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus RS MK3
Silnik: 2.3
Rocznik: 2017
Postów: 13
Domyślnie Wymiana deski rozdzielczej, poduszki

Witam forumowicze.
Sprowadziłem Fusiona z USA i mam problem z wymianą deski i poduszek, czy orientujecie się jak wygląda sytuacja z montażem europejskiej deski do wersji z USA, konkretnie chodzi o poduszki powietrzne, te w USA maja dwa naboje pirotechniczne i w związku z tym dwie kostki a europa tylko jeden, elektronik poinformował mnie, że można podpiąć jeden przewód a drugi zablokować ale czy nie będzie to wnikało w bezpieczeństwo takiego zestawu?
Kolejna sprawa samo wyciągnięcie deski wiążę się z demontażem nagrzewnic i wzmocnienia metalowego, śruby są z tyłu bez możliwości dojścia ewentualnie wyrwanie.

Kr-akus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 12:09   #2
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Wymiana deski rozdzielczej, poduszki

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wyciągał deskę. Może ci napisze coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2018, 16:55   #3
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Wymiana deski rozdzielczej, poduszki

Wyciągnięcie deski to masakra.

Deska wychodzi wraz ze wzmocnieniem i nagrzewnicą.
Musisz także zdjąć drzwi!!!- są tam u dołu długie śruby, które spinają wzmocnienie
Możesz wyjąć deskę bez nagrzewnicy ale musisz "urwać" dwa ucha plastikowe lub je jakimś cudem odręcić.

życzę powodzenia..

Ostatnio edytowane przez CERES ; 24-04-2018 o 19:28
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 13:33   #4
Kaiser86
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Piaseczno
Model: fusion
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana deski rozdzielczej, poduszki

CERES czy mógłbyś opisać jak zabrać się do wymiany deski rozdzielczej? Da się to zrobić w warunkach garażowych? Masz może jakieś filmiki, zdjęcia, linki czy cokolwiek z czego można byłoby skorzystać? Przejrzałem chyba już cały internet i nie mogę nic znaleźć.
Kaiser86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2021, 21:17   #5
slawol_ko
ford::beginner
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 01-07-2017
Skąd: wlkp
Model: ff usa
Silnik: 2.5
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana deski rozdzielczej, poduszki

Dla zainteresowanych informuję że, MOŻNA ZDEMONTOWAĆ DESKĘ bez wyjmowania całości i demontażu nagrzewnicy, stelarza wzmocnienia i bez zerwania uchwytów. Trochę zabawy i jest to mozliwe - sam to zrobiłem. Zajęło mi to ok. 6 godzin. Zaoszczędziłem czas i pieniadze zwiazane z opróżnieniem/nabiciem czynika chłodniczego oraz zlaniem płynu z instalacji chłodnicy, demontażu drzwi i innych czynności ...

Użyte narzędzia:
klucz nasadowy nr 7, 10,
torx oraz narzędzie do podwarzenia plastków oraz podpiecia okablowania.
Dla zainteresowanych kilka podpowiedzi i informacji (przed praca odłacz akumulator):
  1. Demontaż konsoli śrdokowej - 6 śrub na klucz nasadowy nr 10 + 2 wkręty na klucz nasadowy nr 7. Wystarczy odstawienie na 10 cm do tyłu, aby zrobić przestrzeń dla deski.
  2. Demontaż schowka, radia, wszystkich osłon, licznika - wkręty klucz nasadowy nr 7.
  3. Demontaż osłony i całej kolumny kierowniczej (torx przy zwrotnicy oraz 4 śruby - klucz nasadowy nr 10), odpiecie wtyczek instalacji - UWAGA na złacze naboju kolumny - osobny przewód (dostęp po odkręceniu blaszki 4 śruby torx).
  4. Demontaż osłon przy słupku i bokach.
  5. Odczepienie i odkręcenie poduszki pasażera. Odpięcie kostek.
  6. Odkręcenie wszyskich śrub - film pogaldowy
    [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - wiekszość widoczna po zdjęciu osłon.
  • 2 śruby trzymajce stalaż z poszyciem deski (lewa i prawa strona przy kanałach wentylacyjnych) dojście utrudnione ale możliwe klucz nasadowy nr 7 (proponuję dobrze doświetlić to wszystko widać) 0znaczenie na foto jako 1.
  • 2 śruby (brak możliwości odkręcenia - dostęp utrudniony) trzymajce nagrzewnicę z poszyciem deski (przy kanale środkowym) - wymaga zerwania blaszek, klipsów w które sa wkręcone śruby trzymajace poszycie deski z nagrzewnica. Wstarczy podważyć od dołu dłuższym śrubokętem, prętem. Po zerwaniu klipsów demontaż możliwy - śruba pozostaje w nagrzewnicy. Widok klipsu w oryginale i zerwanego - foto 1, a miejsce montażu oznaczono na foto 2,3 i 4 jako 2. Śrubę od klipsa zerwanego można odkręcić po wyjęciu poszycia deski. Przy ponownym montażu zamiast śrub zrobiłem mała modyfikacje - zastosowałem TRYTKI, które przełożyłem przez ucha i zaciagnałem.
Montaż reszty w odwrotnej kolejności.

Zdjęcia nr 2,3 i 4 zaporzyczone z ogłoszeń [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20211031_134426.jpg (86.5 KB, 116 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg foto 2.jpg (97.6 KB, 121 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg foto 3.jpg (98.5 KB, 111 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg foto 5.jpg (104.3 KB, 100 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez slawol_ko ; 03-11-2021 o 19:29
slawol_ko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2021, 07:14   #6
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Wymiana deski rozdzielczej, poduszki

Też wyciągałem w ten sposób.
Dochodzę do wniosku, że szybciej i bez pociętych rąk będzie z wyjęciem całości.
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2021, 19:21   #7
slawol_ko
ford::beginner
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 01-07-2017
Skąd: wlkp
Model: ff usa
Silnik: 2.5
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana deski rozdzielczej, poduszki

Cytat:
Napisał CERES Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dochodzę do wniosku, że szybciej i bez pociętych rąk będzie z wyjęciem całości.
Czy szybciej - chyba nie. Dla wyjęcia całości i tak trzeba zrobić miejsce + to co wymagane do wyjęcia całości po stronie komory silnika + pewnie cały tunel i fotele (niewystarczy odsunięcie). Potem pozostaje jeszcze odkręcenie reszty od poszycia (kanały itd).
Co do pociętych rąk to taki urok w rękawiczkach się nie popracuje.

Szkoda, że kolega nie napisał o swoim doświadczeniu w tej sprawie wczesniej to bym dopytał. Tak musiałem rozpoznać temat od podszewki - kilka godzin ogldania zdjęć i analizy tematu. Najgorsze, że podpowiedzi w j. polskim niewiele. Natomaist trochę po rosyjsku i angielsku.
pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slawol_ko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.