Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2012, 10:12   #1
wuge
ford::beginner
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo-Ghia
Silnik: TDDI 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Przekaznik zasilania pompy

Mondeo,Mk3,TDDI,2,0 2001r.
W komorze silnika,pod skrzynką akumulatora znajduje się [rzekomo] przekaźnik prądowy[ na zasilaniu]pompy wtryskowej PV44.Jest on prawdopodobnie przyczyną wadliwego działania pompy w czasie rozruchu silnika,jego przegrzanie [wysoka temp.np w lecie i po" dobrym" dogrzaniu silnika]powoduje zakłócenia w dopływie prądu do sterownika pompy.Jak się do niego dobrać?Jak on wygląda?[nr.katalogowy]
Czy ktoś z kolegów dokonywał wymiany czy naprawy? Przepraszam za nie fachowość niektórych określeń,nie jestem specem w temacie,proszę o wyrozumiałość.

wuge jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2012, 14:27   #2
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Przekaznik zasilania pompy

Też mam pytanie odnośnie tego przekaźnika. Czym on steruje? Pompą wtryskową czy pompką paliwa?
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2012, 17:52   #3
mikuś
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Mosina
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 157
Domyślnie Odp: Przekaznik zasilania pompy

Ten przekażnik podaje zasilanie na pompkę paliwa przy zbiorniku
Za problemy z odpalaniem gorącego silnika raczej winiłbym słynny tranzystor w pompie wtryskowej. Dużo tego jest na You tube ( jak wymienić )

Ostatnio edytowane przez mikuś ; 01-03-2012 o 17:59
mikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2012, 20:17   #4
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Przekaznik zasilania pompy

Czyli dobrze wiedziałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2012, 06:55   #5
krol44
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 25-03-2010
Skąd: Elbląg
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,6 duratorque
Rocznik: 2013
Postów: 109
Domyślnie Odp: Przekaznik zasilania pompy

Przekaźnik podaje zasilanie z tego co wiem na kilka zasadniczych elementów w samochodzie nie tylko na pompkę przy baku do niej jest przekaźnik w skrzynce (jeden z tych małych czarnych prostokątnych od strony błotnika, można go wyjąć i zrobić zworkę śrubokrętem i pompka przy baku będzie działała) ., mam wręcz wrażenie że ten pod akumulatorem podaje zasilanie na większą część skrzynki bezpieczników, jeżeli masz problem z zapaleniem ciepłego auta to może to być albo tranzystor w sterowniku albo pompka przy baku, oby tylko.

Ostatnio edytowane przez krol44 ; 02-03-2012 o 06:58
krol44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 11:54   #6
wuge
ford::beginner
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo-Ghia
Silnik: TDDI 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Przekaznik zasilania pompy

Do krol44-Cały dowcip polega na tym,że nie ma nigdzie śladu co jest usterką.Sprawdzony na testerze ogólnym i specjalistycznym[Serwis Boscha tester tylko do pomp Boscha] nigdzie nie ma w pamięci żądnej usterki,nie zapala się w czasie jazdy ani po rozruchu żadna kontrolka na desce.Diagnosta Boscha [i nie tylko on]upiera się przy twierdzeniu,że przy nieprawidłowym działaniu sterownika pompy wtryskowej[słynny tranzystor] musi być usterka zakodowana w pamięci komputera.Przekonuje mnie również ich twierdzenie iż nieprawidłowa praca pompy podającej przy zbiorniku paliwa pracowała by wadliwie zarówno przy zimnym jak i gorącym silniku i również w czasie jazdy.Ponieważ samochód odwiedził z tą usterką już 5 warsztatów[wszystkie polecane jako specjalistyczne?]postanowiłem wymienić ten przekaźnik,jak nic nie da to wymieniać dalej po kolei.Dalej proszę kolegów o uwagi na ten temat.
wuge jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2012, 09:58   #7
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Przekaznik zasilania pompy

Cytat:
Napisał wuge Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do krol44-Cały dowcip polega na tym,że nie ma nigdzie śladu co jest usterką.Sprawdzony na testerze ogólnym i specjalistycznym[Serwis Boscha tester tylko do pomp Boscha] nigdzie nie ma w pamięci żądnej usterki,nie zapala się w czasie jazdy ani po rozruchu żadna kontrolka na desce.Diagnosta Boscha [i nie tylko on]upiera się przy twierdzeniu,że przy nieprawidłowym działaniu sterownika pompy wtryskowej[słynny tranzystor] musi być usterka zakodowana w pamięci komputera.Przekonuje mnie również ich twierdzenie iż nieprawidłowa praca pompy podającej przy zbiorniku paliwa pracowała by wadliwie zarówno przy zimnym jak i gorącym silniku i również w czasie jazdy.Ponieważ samochód odwiedził z tą usterką już 5 warsztatów[wszystkie polecane jako specjalistyczne?]postanowiłem wymienić ten przekaźnik,jak nic nie da to wymieniać dalej po kolei.Dalej proszę kolegów o uwagi na ten temat.
Daj znać czy był efekt i ewentualnie jaki- PowodzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2012, 11:40   #8
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Przekaznik zasilania pompy

Ogólnie kolego wuge nie chce cię dołować ale czeka Cię niestety pewnie spory wydatek. Prawdopodobnie pompa wtryskowa do regeneracji. U mnie na ciepłym latem też nieraz problemowo odpalał ale błędów nie było. Teraz niedawno zaczęło go czasami mulić co ustępowało czasami po ponownym odpaleniu. Ale już wtedy pojawiły się błędy nastawnika konta wtrysku i modułu sterownika pompy wtryskowej. Na początek wymieniłem praktycznie w ciemno pompę przy zbiorniku na oryginał ale to nic nie dało. Problem się nasila. Ogólnie w tej chwili auto pali dobrze ale jeździ z mocą około 90koni czasem lepiej czasem gorzej. Wczoraj byłem już umówiony na oddanie do Bosch Service Całka Kalisz ale rozchorował się magik od VP 44 i przesunęli mi wizytę o tydzień. Poza regeneracją będę robił czyszczenie układu paliwowego bo szkoda nową pompę montować, żeby od początku na syfie chodziła. Tak mi powiedzieli w tym serwisie. Ogolnie to powiedzieli mi że wszystko jest winą rzadkiej wymiany filtra paliwa. Ford Deklaruje chyba co 50 tys, ludzie wymieniają co dwa lata (ok30-40tys) a powinno się wymieniać zawsze razem z olejem. Mówił mi gościu, że filtr jest bardzo dokładny bo przepuszcza tylko drobiazgi poniżej 0,2 mikrometra ale nastawnik konta wtrysku w naszej pompie ma pasowanie 0,8 mikrometra czy jakoś tak i stąd te problemu. Objawy zawieszania się obrotów przy odpalaniu na ciepłym to efekt właśnie zawieszania się nastawnika konta wtrysku przez minimalne rozszerzenia materiału od ciepła. W poźniejszym etapie to daje przepalenie sterownika co wszyscy naprawiają na allegro. Daje to efekt bo jest montowany tranzystor o mocniejszej wartości czyli jeszcze troche pochodzi ale to nie rozwiązuje problemu niestety... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2012, 12:34   #9
wuge
ford::beginner
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo-Ghia
Silnik: TDDI 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Przekaznik zasilania pompy

Matrog19.Dzięki za cenne uwagi.Ja dzisiaj wymienię przekażnik[mam nowy 115 zł w Hurtowni].Dam znać jaki efekt.Bardzo proszę o info.co dały Twoje poczynania.Serwisantowi Boscha zwracałem uwagę na ten problem z nastawnikiem kąta wtrysku,upierał się,że ta usterka musi być uwidoczniona w pamieci kompa.Jezeli możesz to proszę o kontakt emailowy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] POzdrowienia.
wuge jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2012, 14:36   #10
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Przekaznik zasilania pompy

Kolego co chcesz to pytaj przez PM na forum. U mnie już w pamięci jest ten błąd ale pojawił się dopiero wtedy jak zaczęło mi go konkretnie zamulać. Np ciężko było osiągnąć na podczas jazdy więcej niż 80km/h. Ale powiem Ci, że check engine ani sprężynki nie mam do tej pory. Pytałem o to w boschu to mi gościu powiedział, żę póki nic konkretnie nie padło to komputer zacięty kąt wtrysku nadrabia np dawką paliwa przez to jakoś sobie radzi i to się zgadza bo więcej pali, bardziej śmierdzi ropą ale nie kopci o dziwo
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.