Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2012, 10:19   #1
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Zaczął przerywać, kopcić na biało w końcu zgasł.

WitamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem posiadaczem Mondeo 2.0 TDDi 115KM, 2002rok, 184 tys. przbiegu. Auto sprawowało się bez zarzutu do dziś.
Auto odpaliło bez problemu, przejechałem jakieś 2-3 kilometry (auto już rozgrzane), przy dojeżdżaniu do świateł na drugim biegu auto zaczęło przerywać, obroty skakały. Stanąłem na światłach, przytrzymałem obroty do ok 2tys. lecz zaczeły skakać od 1600 do 2400. Ruszyłem spod świateł, za mną chmura białego dymu, przejechałem 200m i auto zgasło. Ponowne próby odpalenia na nic. Czytałem trochę i z według mojego rozumowania padł sterownik pompy wtryskowej. Dodam, że jak ciepły to czasami dziwnie odpala a mianowicie najpierw wchodzi na obroty ok 350 obr a dopiero potem na 900. Dziś wieczorem może przyjedzie mechanik z komputerem, więc wieczorem powinienem coś już wiedzieć. Co Wy o tym myślicie?
Pozdrawiam, TomekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. Dziś nie będzie diagnostyki, może dopiero jutro...
Ale dziś zamierzam wymontować pompkę paliwa przy baku, zobaczymy może to ona szwankuje... Bo jakoś wogóle jej nie słychać, a wcześniej było ją słychać po przekręceniu kluczyka.

__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem

Ostatnio edytowane przez toomekk6 ; 17-05-2012 o 15:26
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2012, 07:14   #2
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Zaczął przerywać, kopcić na biało w końcu zgasł.

Dokładnie kolego, w pierwszej kolejności sprawdź pompkę zasilającą przy zbiorniku i filtry.

PowodzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2012, 08:27   #3
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Zaczął przerywać, kopcić na biało w końcu zgasł.

Pompkę wczoraj wymontowałem, podpiąłem pod akumulator i cisza, więc dziś byłem w sklepie zakupiłem nową i tylko jak wrócę z uczelni to zabieram się do wymiany.
Nawet nie pomyślałem o pompce tylko od razu o przepalonym tranzystorku, bo nie odpalił po jakimś czasie i ta biała chmura dymu.
Rozebrałem wczoraj popsutą pompkę ( byłem ciekawy co jest w środku) i okazało się, że zerwane było połączenie z jedną ze szczotek. Zlutowałem, złożyłem i działa, ale nie mam zamiaru jej nigdzie wkładać. Czy ktoś wie jaką wydajność mają ori pompki? Bo zamiennik ma ciśnienie 120-300 kPa, napięcie 13.5V i wydajność 100l/h więc oryginał powinien mieć podobnie?
Po montażu dam znać co i jak.

Pozdrawiam, TomekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pompka już wymieniona, niestety układ paliwowy był zapowietrzony. Ale po szybkim odpowietrzeniu (ok 3-4 minuty) Mondek odpalił.
Więc to była awaria pompki.

Dziękuje i pozdrawiam, TomekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem

Ostatnio edytowane przez toomekk6 ; 18-05-2012 o 15:50
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2012, 07:58   #4
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: Zaczął przerywać, kopcić na biało w końcu zgasł.

A czy po wymianie pompki tej przy baku dziwne odpalanie na ciepłym silniku znikło czyli tak jak pisałeś wcześniej ok. 350 obr a później 900 obr czy jest normalnie odpał na ciepłym i od razu 900 obr?
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2012, 08:20   #5
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Zaczął przerywać, kopcić na biało w końcu zgasł.

Niestety po wymianie pompki odpalanie na ciepłym zostało...
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.