Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2013, 22:58   #1
mapet79
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-04-2013
Skąd: Ruda Śląska
Model: galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 5
Unhappy Wypalona skrzynka bezpieczników

W moim Galaxy 1,9 TDI najpierw zaświeciła się kontrolka braku ładowania akumulatora a następnie podczas jazdy zapalały się kolejne kontrolki ABS, poduszka, ESP(którego nie mam), klocki hamulcowe. Po zatrzymaniu samochodu zauważyłem że skrzynka bezpiecznikowa przy akumulatorze jest częściowo nadpalona. Wymieniłem ją na nową (200 zł) ale po uruchomieniu silnika dwa najgrubsze kable wchodzące do skrzynki nadal się grzeją. Wszystkie kontrolki oprócz klocków hamulcowych zgasły, ale nie próbuję jechać autem w obawie że nowa skrzynka też się spali.
Czy ktoś wie co może być przyczyną, że kable są gorące i skrzynka się wypaliła?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mapet79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 07:07   #2
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Wypalona skrzynka bezpieczników

Kto robił wymianę skrzynki ??
Kable do sprawdzenia !! prawdopodobnie źle wyczyszczone styki a być może żyły się już przegrzały i utleniły.
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 07:11   #3
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie Odp: Wypalona skrzynka bezpieczników

witam tez kiedys to mialem wszystkie styki na nowo czyscilem poloczenia z masa i jak reka odja ,ale drogo w polsce tu w VW kostuje 25€ w polsce dwa razy tyle koszmar
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 23:12   #4
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Wypalona skrzynka bezpieczników

Cytat:
Napisał mapet79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim Galaxy 1,9 TDI najpierw zaświeciła się kontrolka braku ładowania akumulatora a następnie podczas jazdy zapalały się kolejne kontrolki ABS, poduszka, ESP(którego nie mam), klocki hamulcowe. Po zatrzymaniu samochodu zauważyłem że skrzynka bezpiecznikowa przy akumulatorze jest częściowo nadpalona. Wymieniłem ją na nową (200 zł) ale po uruchomieniu silnika dwa najgrubsze kable wchodzące do skrzynki nadal się grzeją. Wszystkie kontrolki oprócz klocków hamulcowych zgasły, ale nie próbuję jechać autem w obawie że nowa skrzynka też się spali.
Czy ktoś wie co może być przyczyną, że kable są gorące i skrzynka się wypaliła?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczyną grzania nie jest skrzynka, tylko kable dochodzące do skrzynki. Fabrycznie źle jest zaciśnieta najczęćiej na najgrubszym kablu, tym co idzie od alternatora, czyli pierwszym od akumulatora, metalowa końcówka z dziurą i nakrętką, pod bezpiecznik 150-160 Amper.
Trzeba wymienić ten zacisk, albo oczyscić i dokładnie polutować miejsce połączenia.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 21:22   #5
mapet79
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-04-2013
Skąd: Ruda Śląska
Model: galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wypalona skrzynka bezpieczników

Byłem dzisiaj u elektryka i stwierdził podobnie jak wy, że problem leży w kablach. Trzeba na nowo okuć w końcówki dwa najgrubsze kable lub przelutować i powinno przestać się grzać.
Już załatwiłem dużą lutownicę grzałkową i jutro spróbuję to naprawić. Jak to nie przyniesie rezultatu to oddaję auto na warsztat.
mapet79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.