Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-02-2012, 09:25   #1
baridzi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-02-2012
Skąd: Wawa
Model: ford ka
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Bezpiecznie czyszczenie/odkażanie klimatyzacji

Witam, chciałem się zapytać jakie środki do czyszczenia/odkażania klimatyzacji polecacie?
Jeżeli mam małe dziecko to czy jak użyję jakiegoś aerozolu czy innej chemii albo jakiś wkładów filtrowych to czy będzie bezpieczne dla zdrowia? na rynku jest wieeele produktów różnych firm, ceny też różne.....czy wszystko jest z tego samego i może różni się tylko opakowaniem i ceną? jak kupię najtańsze to będzie ok?
proszę o rady....

baridzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2012, 09:29   #2
augusti
ford::average
 
Avatar augusti
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Tarnów
Model: Ford Grand C-MAX
Silnik: 1.6 Ecoboost 150km
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Bezpiecznie czyszczenie/odkażanie klimatyzacji

Witaj, co do bezpieczeństwa to żaden bezpośrednio po użyciu nie jest bezpieczny. Samochód trzeba porządnie wywietrzyć po takiej dezynfekcji i jest ok. Ostatnio wymieniałem filtr przeciwpyłkowy co prawda w corsie i przeprowadziłem dezynfekcję sprayem zakupionym w Casto.. coś około 30zł . Żeby nie waliło za bardzo zgodnie z instrukcją dezynfekcje przeprowadziłem po demontaży starego i przed montażem nowego filtra. Dodatkowo międzyczasie wyciągnąłem ssawką wszystkie liście kurz i śmieci z miejsca gdzie jest montowany filtr. Po zamontowaniu nowego filtra nic nie sierdzi. Dodam że po dezynfekcji w ASOw aucie śmierdziało przez pół dnia.

Z tego co wiem najbezpieczniejsze jest ozonowanie tylko nie jestem pewien czy "ozon w sprayu" jest dostępny w sprzedaży.
__________________
TURBO ŻYJE TURBO PIJE
augusti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2012, 13:34   #3
kuba_del
ford::average
 
Avatar kuba_del
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Delmenhorst
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 diesel 140KM
Rocznik: 2010/2011
Postów: 77
Domyślnie Odp: Bezpiecznie czyszczenie/odkażanie klimatyzacji

a napiszcie co jaki czas zalecana jest taka "operacja"
kuba_del jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2012, 15:01   #4
ronin71
ford::average
 
Avatar ronin71
 
Imię: MAREK
Zarejestrowany: 03-12-2010
Skąd: Lokeren,Belgia(czasem Tarnów)
Model: mk-4,black panter
Silnik: 1600,125KM
Rocznik: 2009
Postów: 83
Domyślnie Odp: Bezpiecznie czyszczenie/odkażanie klimatyzacji

Cytat:
Napisał kuba_del Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a napiszcie co jaki czas zalecana jest taka "operacja"
Ja zawsze czyszczę i wymieniam filtry na wiosnę.Wiadomo że na jesień i w zimie jest dużo wilgoci która lubi wszelkie zakamarki i filtry ,dlatego jak się ociepla to moim zdaniem jest odpowiednia pora.Nigdy nie miałem problemów z brzydkim zapachem w aucie (no chyba że dzieciakowi się wymskło).
__________________
POZDRAWIAM -Marek Było kiedyś -oby to równie dobrze służyło http://emotikona.pl/emotikony/pic/2flaga.gif
ronin71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2012, 15:25   #5
Marcin_88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2012
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Bezpiecznie czyszczenie/odkażanie klimatyzacji

Witam. Ja raz do roku robie porzadny serwis klimy - w tym odgrzybianie chemiczne, ozonowanie i wymiana filtra kabinowego. Natomiast na jesien robie jeszcze raz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tak na wszelki wypadek.

Kazdy srodek chemiczny (jak okreslenie wskazuje) zawiera w sobie chemie. Ale uwazam, ze lepiej zeby przez dzien smierdzialo w aucie chemia, niz przez caly sezon stechlizna, albo po prostu bezwonnym grzybem. Ja po porzadnym odgrzybianiu wietrze auto caly dzien i nie mam problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Poza tym, niektore srodki przyjemnie pachna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Oczywiscie nie nalezy zapomniec o wymianie filtra, bo przynajmniej raz do roku jest ona obowiazkowa!

Kupujac taki srodek chemiczny zwroc uwage, zeby byl on grzybobojczy (tak jak 'CRC Airco Cleaner' albo 'Würth'), a nie tylko odswiezajacy uklad wentylacji (np. 'PLAK').

Z doświadczenia moge polecić CRC (27zl na alledrogo) oraz Würtha, a zdecydowanie odradzic K2 Klima doktor oraz wszelkie srodki odswiezajace uklad klimy.

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Marcin_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czyszczenie , klimatyzacja


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.