Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford EcoSport

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2019, 14:23   #241
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Obwodowy musi mieć obwód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czyli zamknięte wszystkie drzwi klapy. Otwórz okno, zamknij auto
i odejdź z kluczykiem. Po minucie podejdź bez kluczyka. Icotworz drzwi od środka przez otwarte okno

__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 22:21   #242
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Jest już 16 000km na liczniku i poł roku jazdy to już można więcej powiedzieć na temat używania autka w róznych warunkach.
Ford Ecosport 1.0 125KM automat wersja ST-Line Ruby Red + wszystkie dodatki
POZYTYWY:
- jak zwykle w Fordach trakcja bez zarzutu, jazda jak po szynach, twardość nieuciążliwa
- spalanie średnie pomiędzy 8,5 a 10L/100km ( przy bardzo dynamicznej jeździe i w mieście i poza miastem dlatego pozytyw )
- komfort jazdy w fotelach bez zarzutu
- pojemność bagażnika jak na tak małe auto świetna a po złożeniu tylnych siedzeń jeszcze lepsza ku mojemu miłemu zaskoczeniu
- podgrzewanie kierownicy, szyby przedniej i tylnej, siedzeń przednich to komfort nie z tej ziemi właśnie teraz w warunkach zimowych, rozmrażanie auta do pełnej widoczności trwa ok 5 minut
- podjeżdżanie pod krawężniki, mieszczenie się pomiędzy autami na parkingach, bardzo dobrze działająca kamera wsteczna oraz czujniki to kolejny plus auta
- świetny zestaw audio B&O to kolejny dobry wydatek a cała stacja multimedialna to na prawdę dobra robota w porównaniu z innymi markami i poprzednimi wersjami SYNC. Jakość dzwięku jest bardzo dobra, subwoofer w bagażniku daje fajny basik i nawet przy największej sile głosu daje radę bez skrzeczenia. Słucham muzyki z Apple Music w iPhone, z radia DAB lub z płyt CD i nie mam zastrzeżeń. No może nieraz jak utwór ma zbyt wiele basowych partii to potrafii trochę gdzieś tam skrzeczeć plastik ale też zauważyłem że pasy tylne mi uderzały o drzwi lekko i dlatego był taki dziwny dźwięk. Radio ma bardzo dobrą czułość i jak zanika sygnał z DAB to automatycznie przełącza się na taką samą stację ale z pasma FM, prawie niezauważalnie.
- nawigacja bardzo dobra ale w mapach Google jest więcej informacji więc używam raczej swoich map biorąc też pod uwagę że integracja z iPhone teraz po update jest po prostu rewelacyjna. Nie używam już kabla a jedynie Bluetooth i mam muzykę bezprzewodowo, zestaw głośnomówiący oraz na ekranie czytam sms przychodzące na telefon więc teraz mogę go mieć nawet schowanego w torbie bo nic nie przeoczę.
A najbardziej rozbraja mnie konwersacja z Asystentką multimedialną gdzie po wypowiedzeniu " JESTEM GŁODNY " natychmiast wyszukuje mi najbliższe restauracje i po potwierdzeniu włącza nawigację do tego miejsca :-) ( ta funkcja działa bez podłączonego telefonu z oryginalną nawigacją zamontowaną fabrycznie , trzeba wyłączyć Siri w iPhone )
- zestaw głośnomówiący to dla w tej chwili majstersztyk Forda bo jakość połączeń jest rewelacyjna, żadnych szumów czy trzasków, wszyscy mnie wyraźnie słyszą nawet podczas szybkiej jazdy a i ja nie mam żadnych problemów bo rozmowy są z bardzo wysoką jakością dźwięku, super !
- ciekawa aplikacja na smartfony gdzie już jest sporo informacji pobranych z auta ale ma być niedługo rozbudowana i nawet mają się tam pojawić comiesięczne raporty o spalaniu . Dobrze byłoby aby aplikacja działała całkowicie wraz z Car Play po BT bezprzewodowo jak np w BMW ale może to kwestia czasu.
- największa dla mnie niespodzianka ( bo wcześniej tego nie sprawdzałem ) to podjeżdżanie pod górkę. Przed szaleństwem świątecznym pojechałem do centrum zakupowego gdzie parking jest wielopoziomowy i na kolejne pięterka wije się ślimaczek. Otóż podczas bardzo powolnego podjeżdżania bo był wielki korek w tym dniu auto samo hamuje pod górkę i wystarczy puścić pedał gazu w pozycji Drive a autko samo staje więc nie potrzeba używać hamulca. Aby podjechać znów kawałeczek do góry wystarczy ponownie lekko dodać gazu. Rewelacja bo nie sprawdzałem tego wcześniej a inne auta mają elektryczne hamulce postojowe i taka funkcja jest fabryczna. Tutaj jest postojowy ręczny więc nawet o tym nie myślałem iż autko tak się zachowuje. Brawo dla Forda. Funkcja ta działa tylko w automacie oczywiście.
- komfort przyśpieszania oraz zmiany biegów w automacie bardzo dobry jak na ten silnik i wcale nie czuje się małej mocy, silnik cicho pracuje, zawieszenie tłumi dziury i nierówności

NEGATYWY:
- szerokie progi co już wiele osób zauważyło i brudzi się niestety trochę spodnie
- zbyt duże jak na takie małe autko spalanie w wersji automat, tak na prawdę to nie należy przekraczać na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu prędkości 120km/h bo wtedy spalanie radykalnie rośnie
- nieraz za często wyłącza się automatycznie silnik w korkach ale już się do tego przyzwyczaiłem, w zimie rzadziej bo jest częściej doładowywany akumulator
- siedzenie kierowcy będę reklamował bo mam lekkie jego przesuwania od lewej do prawej strony albo jakiś taki mały przeskok przy jeździe np w zakręcie gdzie jest większa siła odśrodkowa i słyszę oraz czuję lekki przeskok siedzenia w szynach więc na pewno to jest do reklamacji
- lewy słupek na początku trochę przeszkadzał i nieraz mam ale bardzo rzadko sytuację że coś albo kogoś mi zasłonił natomiast są to sporadyczne przypadki i trzeba z wyprzedzeniem patrzeć na drogę
- mogliby pozwolić na zamontowanie modułu zdalnego odpalania auta( takie moduły montuje się w USA już dawno ) a i w Europie w innych krajach można już zamówić do nowego Focusa. Być może będzie taka możliwość do Ecosporta. Jeżeli nie to można kupić taki moduł w Amazon USA za ok 250$ i po prostu go podłączyć do gniazda serwisowego. Też działa a opisy są na Youtube. W zimie to fajna sprawa, odpalamy silniczek, autko się nagrzewa a my w tym czasie ubieramy się i wchodzimy do cieplejszego autka z rozmrożoną szybą.

Więcej negatywów nie przychodzi mi do głowy bo generalnie nie jestem malkontentem ale jak coś mi się nie podoba to na pewno o tym powiem. Z autka jestem zadowolony i teraz wiem już na pewno że dokupię tę dodatkową gwarancję serwisową do 7go roku życia Ecosporta bo to na pewno warto.
Acha i jedna usterka oprócz tego siedzenia się pojawiła otóż klakson podczas mrozów zaczął rozmawiać jednym tonem. Dwutonowy dźwięk oryginalny jest bardzo przyjemny więc jak mi zgasł jeden ton to od razu to usłyszałem ale zrobię to podczas pierwszego przeglądu bo na razie mi to nie przeszkadza.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego małego ale wygodnego, niezbyt taniego ale bardzo dobrze wyposażonego i generalnie bardzo fajnego autka :-)

Ostatnio edytowane przez Terminator007 ; 25-01-2019 o 22:29
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2019, 23:15   #243
eksar
ford::average
 
Avatar eksar
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EB 150KM/2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014/2015
Postów: 120
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Cytat:
Napisał Terminator007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- komfort przyśpieszania oraz zmiany biegów w automacie bardzo dobry jak na ten silnik i wcale nie czuje się małej mocy, silnik cicho pracuje, zawieszenie tłumi dziury i nierówności
Kolego napisz mi proszę dokładniej jak oceniasz automat? Zwróciłem uwagę na negatywne opinie na jego temat w tym wątku, a rozglądam się dla żony za EcoSportem i jest model z automatem w wyprzedaży 2018 w kolorze o jakim marzy moja żona. Finalnie nie wiem czy jest sens unikać automatu. Szczególnie, że 100% trasy to miasto.
eksar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2019, 23:48   #244
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Nie mam żadnych negatywnych uwag. Moim zdaniem pracuje tak jak trzeba i w zupełności jest wystarczający do jazdy miejskiej tak jak i poza miastem. 17tys na liczniku...
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 00:50   #245
eksar
ford::average
 
Avatar eksar
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EB 150KM/2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014/2015
Postów: 120
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanko. Skrzynia automat. No cóż nie jest to dwusprzeglowka, ale liczyłem na troszkę plynniejsza pracę skrzyni. Chodzi mi o wyczuwalne zmiany biegów. Zmienia się bieg i jest takie lekkie przyhamowanie i jak już jest następny bieg, to nawet ma się wrażenie że auto tak jakby przyspiesza. Inna sytuacja. Rozpedzamy się i puszczamy gaz. Skrzynia wrzuca wyższy bieg i wtedy znowu jest to nito hamowanie, nito lekkie przyspieszenie. Irytuje mnie to lekko. Zdaje się że w grudniu wydali nastepne oprogramowanie, ale nie wiem, czy pomoże.
A pytanko? Czy ktoś ma takie samo odczucia?
Terminator007 - dziękuje za informację. Jak widzisz powyższy post była negatywna uwaga co do działania skrzyni. Jazda próbna przed nami - niemniej miałem swego czasu auto zastępcze w automacie i komfort jazdy w mieście jest nie do przecenienia.
eksar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 09:08   #246
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Komfort jazdy z automatem jest świetny, to trzeba przyznać. Ale skrzynia w Eco nie jest jakaś taka super. Jeśli jest to grupa skrzyń 6f, to liczyłem na plynniejsza jazdę. Może jest to wina silnika.
W fusionie jest skrzynia 6f35 zdaje się i wydaje mi się że ten model lepiej działa.
W kazdym razie jeżdżę na codzien powershiftem w dieslu, No i tu jest już ogromna przepaść. Ale. To diesel.
Jak to moja żona stwierdzila...jest to inna skrzynia i trzeba się do niej przyzwyczaić. Ale ma te same odczucia co ja, z tym przyhamowywaniem i przyspieszaniem po zmianie biegów. Myślę, że to może być spowodowane konfiguracją z takim małym silnikiem.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 22:45   #247
eksar
ford::average
 
Avatar eksar
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EB 150KM/2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014/2015
Postów: 120
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Dzięki za informację - czyli nie pozostaje nic innego jak jazda próbna, aby ocenić samemu.
eksar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2019, 20:43   #248
eksar
ford::average
 
Avatar eksar
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EB 150KM/2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014/2015
Postów: 120
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Wersje mocy 125 <-> 140 KM. Czy ktoś miał okazję jeździć Ecosportami z tymi silnikami i ma porównanie?

Przy całkowitej cenie auta dopłata do 140 KM nie jest aż tak duża - niemniej czy warto dopłacać, bo zawsze można przeznaczyć te pieniądze na coś innego.
eksar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 17:29   #249
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Jak cię stać, to bierz. Z mojej strony jakbym mial wybierać auto... To keyfree i światła ksenony to takie minimum. A że tu nie ma zbyt dużo dodatków.... I radzę brać co lubisz w wyposażeniu, bo aut jest mało na rynku i ciężko cokolwiek do nich dołożyć pozniej. Brakuje mi ostrzeżenia przed kolizja. Niestety nie ma tego systemu dostępnego. Niedługo będę próbował uruchomić doswietlanie zakrętów. Jakoś też mi brakuje takiej funkcjonalnosci
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 23:37   #250
eksar
ford::average
 
Avatar eksar
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EB 150KM/2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014/2015
Postów: 120
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

W piątek będę miał jazdę próbną, więc ocenię silnik. Generalnie nie chodzi o to czy stać, ale czy jest sens wydawać pieniądze. Jestem jeszcze z tych czasów, gdy człowiek obejrzał monetę z 2 stron zanim ją wydał.

Co do wyposażenia to oczywiście mam kilka obowiązkowych punktów w wyposażeniu i na nie wolę przeznaczyć finanse.
eksar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost , ecosport


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.