Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2019, 15:54   #151
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Aktualizacja Convers+

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... nie zapominajmy ze "tworzyl" wzorujac sie na rosjaninie...
Widzę, że Kolega Sławek wie coś więcej niż ja i niż Sławek-adresat...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak to mówią Sławku - "jesteś w mylnym błędzie"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obydwa softy - i m0trala i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za swoje źródło i wzorzec mają oryginalny soft Forda - wydany jedynie na Chiny.
Sławek nawet o tym pisał swego czasu wyraźnie - wykonał specjalną wersję convers+ (z powiększonym flash) aby dało się wgrać chiński soft oryginalny i w oparciu o to źródło wykonał własną wersję modyfikacji oprogramowania europejskiego. Tak samo zresztą zrobił Rosjanin.
No to to sobie wyjaśniliśmy...

A co do pierwszego - Ford oryginalnie oraz Rosjanin w ślad za Fordem zakres działania czujników przodu (mniejszy zresztą niż z tyłu) podzielił bodajże na 4 poziomy wizualizacji. Stąd na sofcie m0trala przodem "albo się jest daleko od ściany" albo "oooooooooooo już jestem na ścianie!!!".
U Sławka @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest to zrobione ze zdecydowanie większą gradacją i to ładnie widać na wizualizacji. Jeśli mylę parametry (te Fordowskie "na 4"), to Sławek mnie sprostuje. Chodzi jednak o istotnie wyższą precyzję Sławka wizualizacji zbliżania się do przeszkody.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2019, 16:07   #152
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Aktualizacja Convers+

przeciez ruski ma tak samo.. zielony, zolty,czerwony, wykrzyknik.. oj Tadeusz...
A co do reszty to jednak motral byl pierwszy z softem.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2019, 16:47   #153
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Aktualizacja Convers+

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przeciez ruski ma tak samo.. ....
Już raz napisałem - "jesteś w mylnym błędzie" a Ty swoje. Będziesz miał okazję porównać, to wtedy się można wypowiadać.
To, że m0rtal był pierwszy czy nie był pierwszy nie ma znaczenia. Oba softy powstały tą samą drogą - przez analizę oryginału z Chin.
Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że Sławka soft miał pierwszy wizualizację biegów skrzyni automatycznej, a m0tral to 'zgapił'...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2019, 22:53   #154
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Aktualizacja Convers+

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Tadeusz dobrze Ci pisze.
Chodzi o to, że dla skrajnych czujników parkowania moduł PAM nie wysyła pełnego zakresu informacji. Obcina go o połowę (z 6 do 3). Wersja autora rosyjskiego dla skrajnych czujników najpierw nie pokazuje żadnej przeszkody, a potem od razu przeskakuje do bliskiej odległości (od razu czerwony).
W przypadku softu Oriona tak nie jest. Dlatego też lepiej parkuje się z softem Oriona, bo daje on bardziej szczegółową informację. Nie zaskakuje jak soft rosyjski, gdzie róg Twojego auta najpierw jest bardzo daleko, a potem nagle bardzo blisko.


Jeżeli chodzi o kwestię pierwszeństwa softu, to żaden to argument. Najpierw udowadniałeś, że Orion skopiował pomysł rosjanina, a tak naprawdę w kwestii parktronika rosjanin nie wymyślił nic, poza skopiowaniem oryginalnego softu na chiński rynek.

Wprawdzie soft nie jest chiński, ale brzmi to fajnie, to napiszę - do czego to doszło, by ruscy kopiowali chińczyków ... d-:


@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - serio pytasz? Pakiet światełek - w sofcie rosyjskim wygląda to jakby to robiło dziecko w przedszkolu. Czcionki w sofcie rosyjskim nie pasują do niczego. Cyfrowa prędkość także ani ładu ani składu. A loga startowe także straszą pixelozą, które nie uwzględnia stosowanej palety kolorów i tego, że paleta zmienna jest w przypadku gdy światła są włączone czy nie. O niekasowalnych błędach w sofcie do przedlifta nie wspomnę.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |

Ostatnio edytowane przez Polarny ; 19-01-2019 o 22:59
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2019, 23:06   #155
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Aktualizacja Convers+

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@totek2 - serio pytasz? Pakiet światełek - w sofcie rosyjskim wygląda to jakby to robiło dziecko w przedszkolu. Czcionki w sofcie rosyjskim nie pasują do niczego. Cyfrowa prędkość także ani ładu ani składu. A loga startowe także straszą pixelozą, które nie uwzględnia stosowanej palety kolorów i tego, że paleta zmienna jest w przypadku gdy światła są włączone czy nie. O niekasowalnych błędach w sofcie do przedlifta nie wspomnę.
tak, serio.
Pakiet świateł nie każdemu się podoba bo każdy ma inny gust ale co do pozostałych rzeczy to się z Tobą nie zgodzę. Cyfrowa prędkość... co musiała by robić żeby miała ład i skład? wyświetla prędkość z jaką jedziesz więc robi to co ma robić (nie korzysta z GPS ale to chyba normalne). pixeloza w logo? Chyba się kilka lat temu zatrzymałeś, zawsze można też zamówić custom wersję. Błędy w przedlifcie, no faktycznie straszne...
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 08:40   #156
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Aktualizacja Convers+

Straszne bzdury wypisujecie z tym parktronikiem..
Jak bede mial chwile nagram filmik, bo dalsza dyskusja jest bezcelowa.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 09:15   #157
gelu1986
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-05-2018
Skąd: Lublin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Aktualizacja Convers+

Parkowanie jak dla mnie cudo w samochodziku zapala się radar i zmieniają się kolory i długość kreski radaru jak dojeżdżam do przeszkody, na końcu są wykrzykniki. Oriona Soft wygląda jak oryginał możesz zobaczyć na yt i innych internetach jak działa jego Soft. Jak chcesz mogę nagrać ci filmik

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
gelu1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 13:51   #158
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Aktualizacja Convers+

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - nie bzdury tylko praktyka. Jednego i drugiego softu ogrywałem i każdy testowałem wiele razy - a Ty? Sprawdź dokładnie soft ruski, albo wpadnij kiedyś do mnie i pokażę Ci jak działa soft Oriona. Wiem też jak działa PAM i jakie informacje wysyła.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - widać nie wiesz jednak w czym problem i jak wygląda problem palety barw. Nie ma możliwości zrobienia każdego zdjęcia. Dlatego trzeba wybierać po pierwsze takie, które nie ma zbyt szerokiem palety i też je modyfikować. Nie wiedziałeś chyba jak wyglądają zdjęcia wsadzone w sofcie Oriona - są bardzo dopracowane. Przejścia tonalne w ruskim sofcie dla mnie są nieakceptowalne - męczą wzrok pixelozą. Jak twierdzisz, że soft ruski nie ma pixelozy, to podeślij mi soft z takim logo, ogram na testowym liczniku i pokażę Ci gdzie są.
Jeżeli Ci pasuje ruski soft, to spoko. Szanuję to. Po prostu masz większą tolerację - ja nie mam takiej. Drażni mnie bardzo niska jakość. Na szczęście nie ja wybieram, tylko ktoś kto do mnie przyjeżdża - daje mu pełną możliwość wyboru.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 14:03   #159
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Aktualizacja Convers+

Co mi po super palecie barw która wyświetlana jest kilka sekund na starcie i kosztuje pierdyliard
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 14:04   #160
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Aktualizacja Convers+

Ja mam wgrany ten soft juz w trzecim aucie i dziala bez problemu..
natomiast soft oriona tez moglbym ogrywac, ale cena ktorej zażądał swego czasu byla nieakceptowalna.
Juz wyjasniam - 300zl! tyle chcial dostac za to ze wgram komus jego soft!
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK

Ostatnio edytowane przez slawek-kali ; 20-01-2019 o 14:12
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
temperatura silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.