Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2010, 08:18   #1
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Talking Automatyczny hamulec ręczny - Wasze doświadczenia z użytkowania

Panowie. Szwagier kupił sobie S-MAX'a z automatycznym ręcznym hamulcem. Ponieważ puszcza dopiero po dodaniu gazu, pyta się czy nie będzie z nim kłopotów w zimie? Czy ma ktoś taki ręczny i jak się sprawował ostatniej zimie?
Ja na marginesie dopytam się czy w ford dołożył do odmy filtr? Chodzi o rocznik 2007 TDCI 140 KM
Ja do swojego TDCI takowy dołożyłem tak jak w temacie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2010, 09:46   #2
foxtrot
ford::advanced
 
Avatar foxtrot
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 389
Domyślnie Odp: Automatyczny hamulec ręczny

horm;

w zimie - bez pytań
foxtrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2010, 09:48   #3
robines
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: małopolska
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Tdci 140km
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie Odp: Automatyczny hamulec ręczny

Nie wiem czy zima ma coś do rzeczy bo u mnie co jakiś czas się "zacina" tzn.dodaje gazu a autko ruszyć nie chce.W takim przypadku trzeba pamiętać tylko o jednym:chcąc zwolnić ręczny nie wystarczy wcisnąć magiczny przycisk ale trzeba także wcisnąć pedał hamulca.Wtedy ręczny się zwolni.
robines jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2010, 10:23   #4
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Automatyczny hamulec ręczny

Cytat:
Napisał robines Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chcąc zwolnić ręczny ... trzeba ... wcisnąć pedał hamulca
Bogu dzięki mam ręczny hamulec ręczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Brzmi jak z Windowsem: kliknij "Start" aby wyłączyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2010, 10:40   #5
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Automatyczny hamulec ręczny

Poczytajcie sobie na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], m.in.:
Wyzwanie dla mechaników polega na tym- iż tutaj tłoczków hamulca tylnej osi nie da się cofnąć za pomocą klasycznych narzędzi do hamulców. A jeśli pomimo tego mechanik będzie próbował tradycyjnie pracować na tych układach, grozi mu uszkodzenie mechanizmu nastawczego w tych zaciskach
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2010, 11:38   #6
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: Automatyczny hamulec ręczny

Cytat:
Napisał foxtrot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
horm;

w zimie - bez pytań
To znaczy że koszmar czy totalny dramat? Obawiam się że jego żona zrazi się do tego auta. Już teraz nie może zrozumieć o co chodzi a jak zacznie się zacinać..... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2010, 12:29   #7
andy-w
ford::advanced
 
Avatar andy-w
 
Zarejestrowany: 27-06-2007
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 2.0 TDCI 115KM/146KM
Rocznik: 2011
Postów: 246
Domyślnie Odp: Automatyczny hamulec ręczny

Cytat:
Napisał horm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szwagier kupił sobie S-MAX'a z automatycznym ręcznym hamulcem. Ponieważ puszcza dopiero po dodaniu gazu, pyta się czy nie będzie z nim kłopotów w zimie? Czy ma ktoś taki ręczny i jak się sprawował ostatniej zimie?
Czy nie chodzi czasem o to, że szwagier ma normalny ręczny tylko dodatkowo posiada tzw. zaawansowany ESP (dodatkowa opcja za 400 PLN), który to ma za zadanie nie dopuszczać do staczania sie auta do tyłu podczas zatrzymania na podjeździe ?
Jeżeli tak, to wg informacji od dealera system ten nie ma nic wspólnego z hamulcem ręcznym i nie powinno być z tym żadnego kłopotu. ESP potrafi przyhamowaywać poszczególne koła zwiększając ciśnienie płynu w układzie hamulcowym.
__________________
pozdrawiam
Andrzej
andy-w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2010, 13:32   #8
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Automatyczny hamulec ręczny

W maksie możesz mieć i to i to:
EPB - elektryczny hamulec ręczny 1000zł (silnik dociska zaciski zamiast dźwigni), ma też funkcję automatycznego zwalniania przy ruszaniu (DAR) - instrukcja obsługi s.170-172 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

HLA - układ wspomagania przy ruszaniu pod górę przodem lub tyłem 400zł - można włączyć lub wyłączyć w Convers - instrukcja s.175-177 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Używam bo mam garaż w suterenie. Sympatyczne rozwiązanie, możliwe, że najlepiej zainwestowane 400zł w moim aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]

Ostatnio edytowane przez Slartibartfast ; 21-10-2010 o 09:21 Powód: linki raczej nie ma
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2010, 14:37   #9
andy-w
ford::advanced
 
Avatar andy-w
 
Zarejestrowany: 27-06-2007
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 2.0 TDCI 115KM/146KM
Rocznik: 2011
Postów: 246
Domyślnie Odp: Automatyczny hamulec ręczny

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
HLA - układ wspomagania przy ruszaniu pod górę przodem lub tyłem 400zł - można włączyć lub wyłączyć w Convers - instrukcja s.175-177
Używam bo mam garaż w suterenie. Sympatyczne rozwiązanie, możliwe, że najlepiej zainwestowane 400zł w moim aucie
Już się cieszę bo wyjazd z garażu też mam stromy, a ten gadżet jest w zamówionym eSiu
__________________
pozdrawiam
Andrzej
andy-w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 09:52   #10
foxtrot
ford::advanced
 
Avatar foxtrot
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 389
Domyślnie Odp: Automatyczny hamulec ręczny

horm;

to znaczy, że nic sie nie zacina i jest super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
foxtrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.