Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2012, 19:13   #1
tomek-r
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2012
Model: transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1994
Postów: 7
Domyślnie niska temperatura, po przejechaniu 10-15km gaśnie.

Witam,
Mój problem polega na tym, że przy dużych mrozach (-10 i więcej) po przejechaniu 10-15km gaśnie i nie daje się ponownie uruchomić. Po sprawdzeniu filtra paliwa w filtrze jest paliwo. Przy odłączonym filtrze paliwa przy próbie uruchomienia paliwo jest podawane do filtra.
Filter był wymieniany jakieś 2 miesiące temu i w środku jest czysty.
Czy to możliwe ze pompka podaje za mało paliwa do filtra.
Przy dodatniej temperaturze auto pracuje normalnie i nic się z nim nie dzieje.
Transit jest z 1994 roku, silnik 2,5D 76PS.
Proszę o jakąś fachową poradę.

tomek-r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 20:41   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,992
Domyślnie Odp: niska temperatura, po przejechaniu 10-15km gaśnie.

Cytat:
Napisał tomek-r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój problem polega na tym, że przy dużych mrozach (-10 i więcej) po przejechaniu 10-15km gaśnie i nie daje się ponownie uruchomić.
Jeżeli zaczyna zdychać nie gwałtownie, ale na kilkuset metrach, a przy tym pojawia się biało-niebieski dym, to chyba jednak masz złe paliwo ze zbyt dużą ilością parafiny. Parafina zatyka stopniowo filtr, w postaci takiego szklistego, gęstego gluta...
Uważam, że przy spodziewanych dużych mrozach warto zapłacić trochę więcej i zatankować dobre markowe zimowe paliwo - ja nigdy nie zawiodłem się na Ultimate na BP. Ale jest to suche paliwo, dlatego do układu wtryskowego na pompie rotacyjnej trzeba dolać ok. 0,5l Mixolu na bak.
Jeżeli po ogrzaniu filtra (np polej go goracą wodą - nie polej pompy!, lub suszarką do włosów) silnik odżywa - to na pewno jest tak jak opisałem...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-01-2012 o 20:46
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 21:23   #3
tomek-r
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2012
Model: transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1994
Postów: 7
Domyślnie Odp: niska temperatura, po przejechaniu 10-15km gaśnie.

Zdycha przez ok 100-200m, najpierw czuję ze traci moc i potem gaśnie.
Tylko jak sprawdzałem filtr paliwa, po tym jak stanąłem to nie zauważyłem gęstego gluta w filtrze. Przed nadejściem mrozów dolałem do baku trochę Desperatora do diesla żeby właśnie nie wytrącała się parafina i stp.

Spróbowałem jeszcze raz odpalić go wieczorem i za 4 razem zapalił, ale następnego dnia rano znowu ta sama sytuacja.
tomek-r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 21:31   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,992
Domyślnie Odp: niska temperatura, po przejechaniu 10-15km gaśnie.

Weź ze sobą do auta baniak 5l z gorąca wodą i kiedy silnik zdechnie, polej filtr ciepłą wodą. Jeżeli odżyje znowu na taki sam dystans - to na 100% masz złe paliwo. Jeżeli jest to letnie paliwo, to depresatora by trzeba było wlać bardzo dużo...
Może spróbuj ściągnąć ile się da paliwa i wlej dobre (jeżeli próba potwierdzi podejrzenia).
Cytat:
Napisał tomek-r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie zauważyłem gęstego gluta w filtrze.
Bo on jest szklisty (przezroczysty) i przechodzi płynnie w postać paliwa. Najbardziej gęsta warstewka wbita jest w bibułę filtrującą...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-01-2012 o 21:35
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 21:46   #5
tomek-r
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2012
Model: transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1994
Postów: 7
Domyślnie Odp: niska temperatura, po przejechaniu 10-15km gaśnie.

Jeżeli chodzi o paliwo do wlałem normalnego diesel'a ze stacji Moya.
Ok, jutro sprawdzę czy zadziała.
tomek-r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 22:35   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,992
Domyślnie Odp: niska temperatura, po przejechaniu 10-15km gaśnie.

Cytat:
Napisał tomek-r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moya.
A co to jest? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 06:04   #7
jgrz
ford::average
 
Avatar jgrz
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: Transit Westfalia
Silnik: 2,2 Duratorq TDCi 100 KM
Rocznik: 2012
Postów: 159
Domyślnie Odp: niska temperatura, po przejechaniu 10-15km gaśnie.

Kolego! Myślę, że nie ma co sprawdzać! Jest tak, jak pisze Wojtekjanus. Leć na najbliższą stację benzynową i kup depresator do diesla. Kiedyś miałem tak samo i po poradzie kol. Ziemek 56 ( drugi GURU naszego forum w mej ocenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) problemu się pozbyłem. Możesz wtedy tankować na MOJA czy tam TWOJA czy w innym POM-ie. Ale po takim doświadczeniu, to bym jednak zmienił stację. Iluzoryczna oszczędność grosza , czy dwóch na litrze paliwa, może się skończyć wydatkiem tysiąca lub więcej "zet eł" na naprawę pompy czy wtrysków. A ponieważ nadchodzi fala mrozów iście syberyjskich, polecam konstrukcję ogrzewania filtra paliwa - opisaną zresztą też na naszym forum ( wyszukiwarka Ci pomoże). Niezbędna zwłaszcza na wschodnich rubieżach Naszej Najjaśniejszej ( Białystok, Bieszczady...). Ja tam w to się nie bawiłem, bo w Sz-nie, minus pięć stopni to z reguły max każdej zimy.

Ostatnio edytowane przez jgrz ; 31-01-2012 o 06:18 Powód: literówka
jgrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 13:40   #8
marfi1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: podkarpacie
Model: transit
Silnik: 2.5
Rocznik: 1996
Postów: 14
Domyślnie Odp: niska temperatura, po przejechaniu 10-15km gaśnie.

miałem podobne problemy z moim osiołkiem w inne zimy. tak jak koledzy obstawiałem paliwo, tyle tylko że mi nie zgasł , lecz nie miałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mocy i nie mógł wejść na obroty.Wyszło u mnie paliwo -w czasie odwilży spuściłem paliwo ok30l i wystawilem go na mróz który przyszedł ,z zamarzniętego lodu w paliwie stopiłem szklanke wody
marfi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 19:54   #9
tomek-r
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2012
Model: transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1994
Postów: 7
Domyślnie Odp: niska temperatura, po przejechaniu 10-15km gaśnie.

Mieliście racje - Paliwo.
Tylko dzisiaj miałem kolejną przygodę.
Rano zrobiłem tak jak radziliście, spuściłem paliwo (w baku kaszka), nalałem Ultimate i szystko było ok. Zrobiłem nim ok 50 km, w trakcie jazdy czułem ze przy 2,5-3 tyś obrotów zaczyna przerywać jakby dostawał za mało paliwa i tak na każdym biegu się działo. Podjeżdżając pod normalną górkę z 5 biegu trzeba było zejść stopniowo do 2 aż na samej górze zdechł. Próbowałem go odpalić, było słychać, że kręci na sucho. Odkręciłem filtr i był suchy. Na okręconym filtrze sprawdziłem czy pompka podaje ropę i podaje. Zalałem filtr ropą i założyłem spróbowałem odpalić i nadal kręcił na sucho.
Czy możliwe, że pompka paliwo do filtra podaje go za mało przy dużych obrotach?? (wskazuje to na jej zużyci?)
tomek-r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2012, 13:42   #10
marfi1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: podkarpacie
Model: transit
Silnik: 2.5
Rocznik: 1996
Postów: 14
Domyślnie Odp: niska temperatura, po przejechaniu 10-15km gaśnie.

tak właśnie ale Ty gdy wyczuwasz że gaśnie to sobie stań na poboczu na chwile.Wtedy na wolnych obrotach sobie dopompuje i dojedziesz do celu a tak to prrry i stoiszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marfi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gaśnie silnik , nie odpala , transit



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.